Wrzesień nad morzem Pogorzelica - 3 najlepsze atrakcje

Jeśli ktoś myślał o wyjeździe nad morze we wrześniu, po obejrzeniu ostatnich prognoz pogody z dużym prawdopodobieństwem dał sobie spokój z urlopem. I jeśli rzeczywiście tak postąpił, rezygnując z wcześniej zarezerwowanego noclegu, popełnił spory błąd. A nawet wielbłąda, gdyż w Polsce nad Bałtykiem wciąż można skorzystać z wielu dobrych atrakcji turystycznych. Weźmy taką Pogorzelicę.

Niewielka w sumie miejscowość z województwa zachodniopomorskiego, położona na wschodnim skraju malowniczego Wybrzeża Rewalskiego, w dużej części “schowana” w gęstym, przybrzeżnym lesie. Pogorzelica to jednak nie tylko wspaniały klimat i niezaprzeczalne walory przyrodnicze, na wczasowiczów czekają też atrakcje zupełnie innego typu. W redakcji noclegi.net.pl wytypowaliśmy trzy, które szczególnie gorąco polecamy na wrzesień.

1. Kompleks basenowy Sandra - hotelowy aquapark, jednakowoż otwarty dla wszystkich chętnych turystów. Doskonała alternatywa dla kąpieli na morskich falach, w końcu we wrześniu woda w Bałtyku rzadko kiedy osiąga wystarczająco wysokie temperatury. Tym bardziej, że park wodny w Pogorzelicy wyposażono w całą masę dodatków. Szczególnie polecaną atrakcją będą baseny termalne, zaopatrzone w szereg urządzeń masujących. Poza tym są jeszcze m.in. jacuzzi, zjeżdżalnie (w tym 130-metrowa),rwąca rzeka, specjalna strefa zabaw dla dzieci czy relaksacyjne tepidarium: podgrzewane łóżka, muzyka relaksacyjna i kilka innych, służących pełnemu odprężeniu bajerów.

2. Nadmorska Kolej Wąskotorowa - czyli prawdziwy powrót do przeszłości. I to taki miły, sentymentalny, który nie ma absolutnie nic wspólnego z siermięgą, którą “ukochanemu” PKP wciąż jeszcze zdarza się serwować pasażerom. Kto poszukuje odmiany od wymuskanych Pendolino i Newagów, niech przejedzie się odrestaurowanym składem z przełomu XIX i XX wieku. Pogorzelica to jedna z krańcowych stacji, Nadmorską Koleją Wąskotorową można dojechać aż do Gryfic, po drodze mija się jeszcze kilkanaście przystanków. Blisko 40-kilometrowa podróż retro-pociągiem to spora atrakcja, a są przecież jeszcze warianty wycieczki z dodatkami (przeznaczone dla grup zorganizowanych). Sezon przewozowy kończy się wraz z wrześniem, tj. ostatnim dniem miesiąca.

3. Kręgielnia - bardzo przyjemna rozrywka, zwłaszcza kiedy ma się do dyspozycji odpowiednio nastawione do wspólnej zabawy towarzystwo. Choć gra w kręgle - tudzież jakąkolwiek odmianę bowlingu - jest typową propozycją na wieczór, to równie dobrze sprawdzi się też w dzień. W końcu w tegorocznym wrześniu o pochmurną, deszczowo-burzową pogodę nietrudno. Warto od razu dodać, że opisywana kręgielnia stanowi część nocnego klubu jednego z hoteli w Pogorzelicy - co jednak wcale nie znaczy, że trzeba mieć wykupione noclegi, aby móc skorzystać z rzeczonej atrakcji.

Galeria
Dodano: 2017-09-08 13:21:00

Komentarze (4)
Anonim
8.09.2017 15:21

Wybór 3 atrakcji, z czego 2 dotyczą jednego ośrodka... Przypadek, kryptoreklama, czy najzwyczajniej w świecie w Pogorzelicy tak na dobrą sprawę nie ma niczego ciekawego? Jakieś zabytki, muzea, parki tematyczne - ktoś, coś?

Anonim
29.07.2019 12:17

W Pogorzelicy jest parę ciekawych miejsc. Z resztą stąd blisko wszędzie. Jadąc na urlop możemy go spędzić jeżdżąc po różnych miejscach w poszukiwaniu atrakcji, tym bardziej we wrześniu jak pogoda niepewna.

Anonim
7.08.2021 15:23

W Pogorzelicy zawsze znajdzie się sposób na nudę. Dużo ciekawych atrakcji, z których można korzystać niezależnie od pogody.

Anonim
29.09.2023 07:10

https://www.youtube.com/watch?v=FOBI_7ofZug&t=1900s Polecam piękny film na YouTube " Mieszkańcy nadmorskiego boru bażynowego w Pogorzelicy" W Pogorzelicy jest nie tylko plaża, także ciekawy las.

Dodaj komentarz