Wrzesień nad morzem Pobierowo - 3 najlepsze atrakcje

Choć jest już długo po sezonie, to wrześniowy wyjazd nad morze wciąż pozostaje bardzo kuszącą opcją dla wszystkich, którzy dysponują jeszcze przysługującym na bieżący rok urlopem. I nie chodzi tu o jakieś drogie, egzotyczne kierunki, a polskie kurorty w typie Pobierowa. Znalezienie noclegu nie powinno nastręczać przesadnych trudności, a o ciekawe atrakcje wypełniające wolny czas będzie jeszcze łatwiej.

Wystarczy po prostu czujnie rozglądać się dookoła… albo skorzystać ze stosownego przewodnika turystycznego. Wrzesień ma to do siebie, że sporo miejsc zawiesza działalność aż do kolejnego lata (tudzież majówki). Wszelako Pobierowo radzi sobie z tym zjawiskiem zaskakująco dobrze. Na tyle dobrze, że spośród licznego grona potencjalnych atrakcji dostępnych w najbliższym czasie redakcja noclegi.net.pl zdecydowała się wskazać 3, które uznała za najlepsze:

1. Papugarnia - pojawiła się w Pobierowie jako typowo sezonowa atrakcja na wakacje, ale wygląda na to że zostanie nad morzem trochę dłużej. Dla miłośników zwierząt i kolorowych, ciekawskich papug przyjeżdżających we wrześniu to pozycja obowiązkowa. W końcu mało który ogród zoologiczny czy mini-zoo pozwala na swobodny spacer wśród fruwających ptaków - a tak właśnie jest w Papugarni. Egzotyczne ptaki można poczęstować smakołykiem, więc trzeba być cały czas przygotowanym na lądowanie pierzastego gościa na ramieniu czy głowie (dlatego przed wejściem lepiej zdjąć kolczyki i inne błyskotki). A na pytanie, czy papugi są takie swobodne i oswojone, czy raczej doskonale wytresowane, każdy turysta będzie musiał odpowiedzieć sobie sam.

2. Park linowy Polskie Morze - propozycja w sam raz dla tych, którzy chcieliby pooglądać wrześniowe Pobierowo nieco z góry, a przy okazji sprawdzić się w serii wyzwań sprawnościowych. W parku linowym “Polskie Morze” dla poszukujących adrenaliny i mocniejszych wrażeń turystów przygotowano 4 trasy o zróżnicowanym poziomie trudności, na których ustawiono łącznie 58 przeszkód do pokonania. Zapewne największymi atrakcjami okażą się zjazdy tyrolskie.

3. Kompleks sportowy - koniec wakacji wcale nie oznacza, że już na wrzesień można sobie odpuścić zmagania o ładną, zdrową sylwetkę. Centrum sportowe w Pobierowie jest wystarczająco rozbudowane, aby praktycznie każdy mógł poćwiczyć tak, jak lubi najbardziej. Do dyspozycji miłośników aktywnego wypoczynku są m.in. pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z oświetleniem, zadaszona hala do gier zespołowych, siłownia, korty tenisowe, skatepark, czy bieżnia lekkoatletyczna. Choć pewnie dla zapalonych biegaczy zdecydowanie większą atrakcją będzie miejscowa plaża.

Dodano: 2017-09-07 14:54:00

Komentarze (2)
Anonim
8.09.2017 09:13

Takie jedno małe pytanko dotyczące Papugarni - czy wejście jest w jakikolwiek sposób ograniczone czasowo, czy można siedzieć, oglądać, słuchać i karmić papugi do woli? No i jeszcze jedno: coś mi się wydaje, żeby lepiej nie wchodzić tam w eleganckich/ulubionych ciuchach. Ptaki raczej nie patrzą na to, gdzie i komu narobią ;}

Anonim
31.07.2019 08:20

Jadę do Pobierowa we wrześniu i właśnie się rozglądam za atrakcjami jakie są dostępne na miejscu. Papugarni nie lubię, ale za czasów młodości lubiliśmy z mężem sport i rywalizację więc może skoczymy potrenować do kompleksu sportowego. Ten park linowy też zapowiada się całkiem zacnie.

Dodaj komentarz