Wrzesień nad morzem Mielno - 3 najlepsze atrakcje

O wakacjach i lecie wiele osób zdążyło już niemal na dobre zapomnieć, a tymczasem inni dopiero szykują się do wypoczynkowych wyjazdów. Kurorty nad morzem takie jak Mielno to niewątpliwie bardzo interesujący kierunek we wrześniu. Co do bazy noclegowej właściwie nie można mieć poważniejszych zastrzeżeń, a jak się mają sprawy z atrakcjami turystycznymi?

W końcu powszechne wyobrażenie jest takie, że nad morzem życie zamiera niemal całkowicie już pod koniec sierpnia. Ludzi mało, prawie wszystkie lokale pozamykane aż do następnego sezonu… jednak rzeczywistość wygląda zdecydowanie lepiej. Ci, którzy zarezerwowali sobie noclegi w Mielnie z pewnym wyprzedzeniem na wrzesień, raczej nie będą narzekać na brak ciekawych zajęć. Redakcja noclegi.net.pl wskazała 3 najlepsze atrakcje, z jakich można w tym czasie skorzystać:

1. Grodzisko słowiańskie - niby niewielkie, a jednak ogromnie interesujące pozostałości osady z przełomu IX i X wieku. Przyjeżdżający do Mielna mogą nie tylko obejrzeć zrewitalizowane przez gminę grodzisko, ale też wziąć udział w atrakcjach przygotowywanych przez Towarzystwo Żywej Archeologii. Rzecz jasna ze względu na mniejszy ruch turystyczny, w połowie września częstotliwość i różnorodność oferowanych warsztatów i pokazów będzie nieco mniejsza niż w samym środku wakacji. Jednak resztki średniowiecznego grodu to na tyle klimatyczne miejsce, że obroni się nawet bez dodatków w rodzaju rzemieślniczych praktyk, muzyki z epoki, potraw z dawnych receptur czy pojedynkowych walk.

2. Jezioro Jamno - bardzo dobry akwen dla miłośników sportów wodnych, o czym najlepiej świadczy duża liczba różnego rodzaju pomostów i przystani. Mielno posiada również szereg wypożyczalni sprzętu wodnego, choć rzecz jasna w sezonie jesiennym niektóre z nich nie pracują w takim samym zakresie, jak ma to miejsce latem. Warto jeszcze wspomnieć, iż na Jamnie przez cały rok obowiązuje zakaz pływackich kąpieli, także wrzesień i niższe niż latem temperatury nie wiążą się praktycznie z żadnymi kolejnymi ograniczeniami dla turystyki. A dla tych, którym kompletnie nie w głowie wodne szaleństwa, znakomitą atrakcję stanowi ścieżka turystyczno edukacyjna “Nad Jamnem” - piękne widoczki, trasy pieszo-rowerowe, parę miejsc na odpoczynek (i ognisko),a na dokładkę szereg tablic informacyjnych na ważkie tematy ekologii oraz dbałości o środowisko naturalne.

3. Park linowy Tukan - nawet jeśli ktoś uważa, że podobne zabawy na wysokościowych torach przeszkód są zupełnie nie dla niego, bardzo często zmienia zdanie po pierwszej tyrolce. Dynamiczna jazda na linie to niewątpliwie największa atrakcja parków linowych w ogóle, a Tukan w Mielnie posiada aż 7 tego typu etapów. To przysłowiowa wisienka - tudzież hajtowa truskawka - na torcie. Dodajmy od razu, że to bardzo duży tort, na który składa się w sumie kilkadziesiąt różnych “słodkości”: mostów, kładek, siatek wspinaczkowych, skoków Tarzana i innego rodzaju ekscytujących wyzwań. Park linowy Tukan we wrześniu pracuje normalnie, trzeba jednak pamiętać iż w wypadku burz bądź deszczu może być zamknięty, dlatego przed wyjściem warto zadzwonić do gospodarzy parku i dopytać się o szczegóły.

Galeria
Dodano: 2017-09-11 11:19:00

Komentarze (2)
MaThek
11.09.2017 14:31

Nie byłem, nie widziałem, ale - a raczej, "no to" - się wypowiem, zgodnie z panującymi w Polsce i internetach dobrymi obyczajami. Otóż z tego co zauważyłem i przeczytałem na stronie internetowej gminy Mielno, to całe to niby-grodzisko nazwano tak zdecydowanie na wyrost. Ot, jakiś tam kopczyk otoczony fosą, gdzie czasem rzeczywiście coś się dzieje, a czasem człowiek nie ma świadomości, że znajduje się w dawnym grodzie... o ile takowy rzeczywiście tam istniał i nie jest żadnym wymysłem dla uatrakcyjnienia oferty TŻA.

Anonim
24.07.2019 08:27

Nie przepadam za Mielnem ze względu na ilość turystów aczkolwiek we wrześniu może być trochę spokojniej a atrakcji i rozrywek dużo więcej. Być może do dobry pomysł żeby uderzyć do Mielna na wczesnojesienny wypadzik.

Dodaj komentarz