Wrzesień nad morzem Krynica Morska - 3 najlepsze atrakcje

To niby tylko dwa tygodnie, ale wakacje zdają się być już odległym rozmytym wspomnieniem. A przynajmniej dla młodzieży szkolnej i tych, którzy byli już na zasłużonym urlopie. Ci, którzy dłuższe wolne i wypoczynkowy wyjazd mają jeszcze przed sobą, zapewne chętnie spędzą wrzesień nad morzem. I to w Polsce, gdyż można u nas liczyć na całkiem ciekawe atrakcje turystyczne. Choćby w takich miejscowościach jak nadgraniczna Krynica Morska, dysponujących także solidną bazą noclegową.

Generalnie trudno sobie wyobrazić wyjazd nad morze bez popularnego plażingu, ale jest to jak najbardziej wykonalne. Ba, przy takich okolicznościach pogodowych jak w trwającym właśnie wrześniu może nie być innego wyjścia. Jako że w Krynicy Morskiej na turystów czeka całkiem szeroki wachlarz możliwości, w redakcji noclegi.net.pl wytypowaliśmy trzy najlepsze atrakcje, których po prostu nie wolno pominąć:

1. Latarnia morska - jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta. Po raz pierwszy Krynicę Morską wyposażono w latarnię z prawdziwego zdarzenia pod koniec XIX wieku, obecną wieżę sygnałową wzniesiono w 1951 roku - starą wysadzili wycofujący się w 1945 r. Niemcy. Krynicka latarnia morska ma ponad 26 metrów wysokości, aktualny zasięg emitowanego z niej światła to 19 mil morskich - czyli około 35 kilometrów. Dwie podstawowe atrakcje dla turystów tutaj to możliwość przyjrzenia się zaawansowanej aparaturze świetlnej oraz (a nawet przede wszystkim) podziwianie wspaniałych pejzaży pięknej Mierzei Wiślanej. Morza Bałtyckiego, Zalewu Wiślanego itd. A jako że w połowie września powoli widać już złotą polską jesień, okoliczna przyroda prezentuje się wprost bajecznie.

2. Port - miejsce o unikalnym klimacie, a przede wszystkim główna polska przystań rybacko-turystyczna na Zalewie Wiślanym. Swoją drogą: to niezwykły paradoks, że nadbałtycka Krynica Morska - miasto było nie było portowe - nie daje statkom swobodnego dostępu do morza. Ot, kaprysy polityki i geografii… Ad rem: tym co najmocniej powinno przyciągać turystów do portu we wrześniu, są wycieczkowe rejsy jednostkami należącymi do miejscowej białej floty. Naturalnie w sezonie jesiennym jest ich nieco mniej niż w wakacje. No, chyba żeby ktoś dysponował własnym jachtem, wtedy o wiele większą atrakcję będzie stanowić żeglowanie po malowniczym Zalewie Wiślanym.

3. Minigolf - wspaniała gra towarzyska i sport dostępny praktycznie dla każdego, niezależnie od wieku czy predyspozycji fizycznych. Wydaje się też, że minigolf jest o wiele przystępniejszy niż golf pełnowymiarowy, choćby z uwagi na mniej skomplikowaną technikę uderzeń. Wystarczy trochę przestrzennej wyobraźni, żeby wśród rozmaitych przeszkód znaleźć optymalną drogę piłeczki do dołka. Co ważne, 18-dołkowe pole do minigolfa w Krynicy Morskiej posiada certyfikat światowej federacji tej dyscypliny, co skutkuje organizowaniem tu rozmaitych zawodów. Wprawdzie na wrzesień zdaje się nie zaplanowano takiej atrakcji, ale równie dobrze można porywalizować z samym sobą albo znajomymi - starymi bądź przypadkowymi, bez znaczenia.

Galeria
Dodano: 2017-09-15 12:45:00

Komentarze (2)
MaThek
15.09.2017 14:54

A ja tam uważam, że i najlepszym wyjściem będzie notabene wyjście na spacer albo na rower. Okolica przepiękna, a jest na mierzei kilka naturalnych wydm i wzgórz z dzikimi punktami widokowymi. Zwłaszcza miłośnicy jednośladów powinni być zadowoleni, bo zdaje się jeszcze przed 1 września otwarto nowe ścieżki rowerowe na zielonych terenach wokół Krynicy Morskiej.

Anonim
15.07.2019 08:15

Mini golfa nie lubię, nie mój typ sportu, ale port i latarnia morska w Krynicy Morskiej to dla mnie bomba, bardzo lubię takie klimaty, jestem fotografem wiec chętnie robię wakacyjne sesje w takich miejscach.

Dodaj komentarz