Wrzesień nad morzem Jurata - 3 najlepsze atrakcje

O wakacjach uczniowie pewnie zdążyli już na dobre zapomnieć, inni wrócili już z letnich urlopów, ale niektórzy mają jeszcze w zanadrzu całkiem dużo wolnego do wykorzystania. Wrześniowy wyjazd nad morze to niezły sposób do ich spożytkowania. Taka na przykład Jurata - nie tylko zaskakuje imponującą jak na (nie)wielkość kurortu bazą noclegową, ale i zapewnia świetne atrakcje nawet po sezonie.

Z uwagi na pogodą dość średnio sprzyjającą plażowaniu - a już zwłaszcza w wersji całodziennej - przyjeżdżając nad morze na wrzesień lepiej znaleźć sobie kilka innych, najlepiej równie przyjemnych zajęć, które wypełnią wolny czas. Jako że Jurata i jej najbliższe okolice dają sporo ciekawych możliwości, redakcja noclegi.net.pl postanowiła wybrać trzy najlepsze spośród wszystkich atrakcji turystycznych.

1. Aquapark Kompleks Tropicana - nie każdy musi wykazywać ciągoty w kierunku morsowania, a za coś takiego należałoby uznać wchodzenie do morza przy temperaturze wody w granicach 10-12℃… co i tak we wrześniu w Bałtyku należałoby uznać za całkiem wysoki wynik. Zamiast więc przełamywać granice wytrzymałości, lepiej skorzystać z alternatywy w postaci krytego basenu, a najlepiej wypełnionego atrakcjami po brzegi parku wodnego. Takie obiekty, na dodatek ogólnodostępne, ma kilka hoteli w Juracie, a bodaj najbardziej rozbudowaną ofertą dysponuje właśnie Kompleks Tropicana. Na turystów czekają tutaj m.in. jacuzzi, sauny czy basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią, gejzerami, stanowiskami do hydromasażu czy imitującym rzekę - a w jakimś stopniu również morze - przeciwprądem.

2. Helskie Muzeum Rybołówstwa - jeden z oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, do którego warto się wybrać z Juraty z kilku różnych względów. Po pierwsze: siedzibą muzeum jest dawny średniowieczny kościół, wybudowany najprawdopodobniej na przełomie XIV i XV stulecia. Po drugie: Muzeum Rybołówstwa w 2016 roku - a więc całkiem niedawno - przeszło gruntowną modernizację i wzbogaciło się o szereg nowych atrakcji. Teraz to już nie tylko eksponaty w gablotach oraz stare łodzie i sprzęt rybacki, ale też instalacje multimedialne, stanowiska interaktywne czy… galeria artystycznych obrazów. Od pierwszego września Muzeum Rybołówstwa na Helu jest czynne od wtorku do niedzieli, w godzinach 10:00-16:00.

3. Ścieżki przyrodnicze - zespół trzech tras rekreacyjno-edukacyjnych, w pewnej części dostępnych zarówno dla pieszych turystów, jak też miłośników kolarstwa. Takie wycieczki pozwolą nie tylko zadbać o zdrowie (ruch, nadmorski klimat) i na podziwianie niesamowitych widoków - a pod tym względem wrzesień może być nawet lepszy niż słoneczne lato (nie ma to jak nasza złota, polska jesień) - ale też znaczące poszerzenie swojej wiedzy na temat regionalnych walorów przyrodniczych Nadmorskiego Parku Krajobrazowego pod Juratą. Potencjalne atrakcje na trasie ścieżek przyrodniczych to las brzozowo-dębowy z orlicami (największymi polskimi paprociami),kilkunastometrowa Góra Libek (najwyższa wydma w tym rejonie) czy wieża widokowa.

Galeria
Dodano: 2017-09-13 14:41:00

Komentarze (2)
Anonim
13.09.2017 16:01

Opis aquaparku rzeczywiście wygląda zachęcająco... o wiele bardziej niż zdjęcia, które sobie obejrzałem na stronie internetowej hotelu z Kompleksem Tropicana (swoją drogą - kiepska próba podpięcia się pod cudzą markę niejakiego "Gołębia"). No i co teraz? Jak odpoczywać, Panie Prezydencie? Opłaca się iść na ten basen czy wydatku na wejściówki będzie się wyłącznie żałować?

Anonim
18.07.2019 13:04

Ja lubię spacerować po wrześniowej plaży w Juracie po prostu. Chociaż do aquaparku też w sumie fajnie się udać, może warto zainwestować w taką atrakcje.

Dodaj komentarz