Wrzesień nad morzem Jantar - 3 najlepsze atrakcje

Wrzesień już zbliża się do półmetka, nad morzem już właściwie zdążyli zapomnieć o intensywnym szczycie sezonu turystycznego. Atrakcje typowo sezonowe są już praktycznie nieosiągalne, nikt już się nie bije o miejsce na plaży, obiekty noclegowe świecą pustkami… Być może tak źle było kiedyś, dziś wygląda to już nieco inaczej. Nawet tak niepozorna wioseczka jak Jantar w pomorskiem jest w stanie przyciągnąć turystów na sezon jesienny.

I nie chodzi tutaj o systematycznie poprawiającą się bazę noclegową, a zróżnicowany zestaw potencjalnych atrakcji turystycznych. Nawet jeśli po plaży teraz praktycznie tylko się spaceruje, to w Jantarze i najbliższych okolicach wciąż czeka sporo interesujących opcji i alternatyw dla wrześniowych urlopowiczów. Oto trzy najlepsze propozycje na spędzenie wolnego czasu w opinii redakcji noclegi.net.pl:

1. Muzeum Bursztynu Bursztynowa Komnata w Stegnie - Jantar słynie z wielkiej obfitości “bałtyckiego złota”, w końcu to tutaj co roku organizowane są finały sporej w sumie imprezy, jaką są Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Oczywiście nie ma to jak samodzielnie znaleźć kawałek zastygłej żywicy, ale jeśli wyprawy na plażę nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, to warto obejrzeć piękne okazy bursztynów w pobliskim muzeum. W Stegnie czeka duża ekspozycja podzielona na 6 działów tematycznych. Planowane godziny otwarcia stegnieńskiej Bursztynowej Komnaty na wrzesień to 11:00-17:00. I co ważne, muzeum ma być czynne codziennie.

2. Buffalo Bill - bodaj największy i najbardziej rozbudowany ośrodek jazdy konnej, jaki znajduje się po tej części wybrzeża. Wśród propozycji Buffalo Bill w Jantarze są nie tylko nauka dla początkujących jeźdźców, treningi konkretnych elementów jeździeckiego rzemiosła dla ćwiczących zawodami czy wyprawy siodle po okolicznych terenach nad morzem - swoją drogą szczególnie malowniczych w połowie września, kiedy zwykle widać już tą polską złotą jesień - ale też kilka dość nietypowych atrakcji. Możliwość gry w polo nie trafia się codziennie, a jeszcze rzadziej zdarza się okazja, by w komfortowych warunkach spróbować horseballu: oryginalnego miksu rugby, koszykówki i oczywiście jazdy na koniu.

3. Przeprawa promowa przez Wisłę - niby tylko środek transportu, ale przecież niejednokrotnie podróż może stanowić atrakcję samą w sobie. Nawet jeśli trwa tylko przez 5 minut - tyle właśnie bowiem zajmuje promowi przepłynięcie z jednego brzegu na drugi przez przekop Wisły o szerokości ok. 400 metrów. Prędkość niezbyt oszałamiająca, ale bez korzystania z przeprawy dotarcie z Jantaru do Gdańska (lub na odwrót) zajmowałoby jakieś pół godziny dłużej i 23 kilometry jazdy samochodem więcej. We wrześniu prom powinien kursować jeszcze regularnie, mniej więcej co 30 minut, chyba żeby warunki pogodowe nie pozwalały na rejs… albo konieczne byłyby częstsze kursy z uwagi na duże natężenie ruchu.

Galeria
Dodano: 2017-09-14 15:39:00

Komentarze (2)
Anonim
15.09.2017 09:58

A w tej Bursztynowej Komnacie mają jakieś meble z bursztynu, czy tylko ktoś użył wyjątkowo nośnej nazwy, kompletnie już nie dbając o porządne nawiązanie do oryginału? Owszem, czepiam się mimo że nawet nie byłem w tamtych okolicach. Ale też nie spodziewam się, żeby w tak - było nie było - małej i mało znanej miejscowości ktoś inwestował w naprawdę dużą i zróżnicowaną ekspozycję... Mylę się?

Anonim
16.07.2019 13:30

Hmm ta Bursztynowa Komnata mogłaby być interesująca, być może będę w okolicach we wrześniu i tak trochę poszukuję atrakcji na ten mini wypad. Jeśli Jantar to wiadomo, bursztyny więc można się tam wybrać.

Dodaj komentarz