Wrzesień nad morzem Gdynia - 3 najlepsze atrakcje

Duże miasta mają tę zasadniczą przewagę nad małymi kurortami nad morzem, że niejako z definicji oferują turystom znacznie więcej atrakcji niż plaże z przyległościami. Tak jak Gdynia, która w pierwszej połowie XX wieku rozrosła się z małej wioseczki w duży port. A skoro baza noclegowa również jest bardzo rozbudowana, planujący przyjazd na wrzesień mają bardzo duży wybór.

I tyczy się to zarówno konkretnego miejsca i warunków turystycznego pobytu, jak też sposobów na spędzanie wolnego czasu. Jako że jeden turnus we wrześniu z pewnością nie wystarczy by zobaczyć wszystko to, z czego słynie Gdynia, przygotowaliśmy małą ściągawkę. Redakcja noclegi.net.pl wybrała - mocno subiektywnie - 3 najlepsze w tym momencie atrakcje.

1. Centrum Nauki Experyment - skojarzenia z warszawskim, cieszącym się już co najmniej ogólnokrajową sławą Centrum Nauki Kopernik, wydają się być jak najbardziej uprawnione. Wprawdzie placówka z Gdyni funkcjonuje na “nieco” mniejszą skalę, co jednak nie wpływa jakoś negatywnie na szalenie pozytywne wrażenia z wizyty czy niezaprzeczalnie duże walory edukacyjne. Jako że wrzesień to tradycyjny początek roku szkolnego, warto przypomnieć sobie stare czasy… ale tym razem naukę połączyć z zabawą. Atrakcje Centrum Nauki Eksperyment pozwalają bawić się i uczyć na kilkudziesięciu stanowiskach, poszeregowanych tematycznie na działy Człowiek, Dźwięki, Fizyka i Optyka oraz Środowisko. UWAGA - ze względu na przerwę techniczną, placówka będzie czynna dopiero od 16 IX.

2. Żaglowiec Dar Pomorza - jeden z najsłynniejszych polskich okrętów… i to pomimo faktu, że wybudowali go Niemcy, w 1909 roku. Po I Wojnie Światowej szkoleniową jednostkę przejęli Francuzi, a w 1929 kupiło go państwo polskie: w głównej mierze z pieniędzy przekazanych przez mieszkańców Pomorza. Statek trafił do Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, gdzie był wykorzystywany aż do 1982 r. Po wycofaniu żaglowca ze służby urządzono w nim pływające - a raczej zacumowane - muzeum. Główną atrakcją jest tu sama fregata i jej oryginalne wyposażenie, ale znalazło się też miejsce na ekspozycję historyczną. Od 1 września gdyński Dar Pomorza można zwiedzać od wtorku do niedzieli, pomiędzy godziną 10:00 a 16:00.

3. Muzeum Marynarki Wojennej- nie lada gratka dla prawdziwych wilków morskich i miłośników morskich opowieści. Tym bardziej, że to co pokazuje Gdynia w Muzeum Marynarki Wojennej to nie są żadne legendy czy mrzonki, a najprawdziwsze historie, które zdarzyły się naprawdę. Instytucja dysponuje całą masą fascynujących eksponatów, prezentowanych cyklicznie na kolejnych wystawach czasowych… ale UWAGA. Teraz we wrześniu, a konkretniej od 18 IX, planowana jest modernizacja muzeum, co skutkuje zamknięciem sal wystawowych. Jednak o ile główny oddział będzie nieczynny do odwołania, nadal dostępne będę plenerowa ekspozycja uzbrojenia oraz ORP Błyskawica z czasów II WŚ, zacumowany tuż obok Daru Pomorza - a tam atrakcji dla miłośników morskich militariów na pewno nie brakuje.

Galeria
Dodano: 2017-09-14 12:19:00

Komentarze (2)
MaThek
14.09.2017 14:34

Jeśli Gdynia rzeczywiście szykuje wrześniowym turystom takie "kuku", jak jest to opisane w powyższym wpisie, to ja bym sobie w tym roku raczej odpuścił taki wyjazd. Jedna ciekawa rzecz robi sobie "przerwę techniczną" do połowy miesiąca, drugie muzeum zaraz będzie "nieczynne do odwołania" - czyli pewnie ze 2-3 lata, znając polskie tempo prac i organizację... wychodzi na to, że najlepiej pojechać teraz na weekend ;-).

Anonim
16.07.2019 13:33

No, Gdynia to jedno z moich ulubionych miast, będziemy we wrześniu w sprawach służbowych i zabieramy dzieciaki, to Centrum Nauki Experyment zdaje się być bardzo ciekawe, muzea moje dzieci też lubią więc mam nadzieje, że wyjazd będzie udany.

Dodaj komentarz