Wrzesień nad morzem Dąbki - 3 najlepsze atrakcje

Wrześniowe wojaże turystyczne po miejscowościach nad morzem w Polsce nie należą może do ścisłej czołówki najpopularniejszych opcji na wypoczynek, ale swój niezaprzeczalny, cokolwiek specyficzny urok z pewnością mają. O wolne miejsce na nocleg z reguły nie trzeba się w ogóle martwić, a i o rozmaite atrakcje jest w sumie dużo łatwiej, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, Nawet w tak kameralnym kurorcie jak Dąbki w zachodniopomorskim.

To niby niewielkie i niewiele znaczące uzdrowisko, a jednak naprawdę interesujących sposobów spędzenia wolnego czasu można tu znaleźć całkiem sporo. Dlatego też nasza redakcja postanowiła wytypować 3 najlepsze atrakcje, na jakie wrześniu mogą liczyć urlopowicze i inni wczasowicze wypoczywający w Dąbkach. Oto propozycje od zespołu noclegi.net.pl.

1. Stadnina koni Ranczo Mustafa - kto miał okazję spróbować już konnej przejażdżki nad morzem ten już wie, że wrażeń towarzyszących takiej wycieczce we wrześniu nie da się porównać z czymkolwiek innym. Zwłaszcza, kiedy wszędzie dookoła roztaczają się tak cudowne widoki. Nic dziwnego, że na rozległych terenach wokół Dąbków - i jeszcze kilku kolejnych miejscowości w tym rejonie wybrzeża - utworzono obszar chronionego krajobrazu Koszaliński Pas Nadmorski. Natomiast jeśli chodzi o ofertę samego Rancza Mustafa z sąsiedniego Bobolina, to coś dla siebie znajdą tak początkujący, jak i zaawansowani jeźdźcy. Rzecz jasna największą atrakcją będą jazdy w terenie - czy to po okolicznych łąkach i lasach, czy to wzdłuż morskiego brzegu.

2. Plaża… a nawet dwie plaże - mało która miejscowość może poszczycić się tym, że jest położona zarówno nad Morzem Bałtyckim, jak i u brzegów malowniczego jeziora jednocześnie. W Dąbkach bardzo dobrze wykorzystano ten niezaprzeczalny walor turystyczny, tworząc bardzo dobrze zorganizowane plaże. I tak nad morzem funkcjonują sobie letnie kąpieliska oraz rybacka przystań, a przy Bukowie z powodzeniem działają wypożyczalnie sprzętu wodnego, małe bary, pomost do wędkowania i parę innych atrakcji. Niby małych, a jednak dających mnóstwo radości. Z uwagi na charakterystykę jeziora, wrzesień może być całkiem niezłym czasem na rozpoczęcie przygody z windsurfingiem.

3. Uzdrowiskowe zabiegi - nie do końca to samo, co błogi relaks w jakimś SPA & Wellness, ale tutaj korzyści dla zdrowia mają bezwzględne pierwszeństwo przed jakimikolwiek przyjemnościami. Co wcale nie oznacza, że oferowane zabiegi będą istną drogą przez mękę, wystarczy przypomnieć chociażby kąpiele borowinowe. Inne lecznicze atrakcje to wody chlorowo-sodowe oraz - rzecz jasna - nadmorski klimat, charakteryzujący się bogatym składem mineralnym powietrza (co ma iście zbawienny wpływ na drogi oddechowe). Dąbki statusem uzdrowiska cieszą się od niecałej dekady, oficjalne rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie wydano dokładnie 28 września 2007 roku.

Galeria
Dodano: 2017-09-11 14:14:00

Komentarze (2)
Anonim
11.09.2017 15:55

Dąbki po sezonie będą w sam raz dla kogoś, kto potrzebuje ciszy i spokoju. Mało ludzi, piękna okolica, bliskość przyrody... A moim skromnym zdaniem rower będzie zdecydowanie lepszym - bo pewniejszym i w sumie chyba bezpieczniejszym środkiem lokomocji - niż grzbiet konia z wędzidłem w pysku, z którym widzi się po raz pierwszy w życiu. I nawet najlepszy instruktor jeździectwa nie przekona mnie, że jest inaczej!

Anonim
23.07.2019 08:16

Jeżdżę do Dąbek co jakiś czas zażyć jodu nad morzem. Faktycznie po sezonie, we wrześniu, jest błogi spokój a okolica cudna.

Dodaj komentarz