Wrzesień nad morzem Chłapowo - 3 najlepsze atrakcje

Kto ma jeszcze więcej niż 3-5 dni urlopu do wykorzystania, niech poważnie zastanowi się jeszcze nad wyjazdem nad morze. I to do polskich miejscowości u wybrzeży Bałtyku. Nawet jeśli we wrześniu i tak jest już dawno po sezonie, to dostępne wciąż atrakcje nadal gwarantują znakomite wrażenia. A że baza noclegowa też systematycznie się poprawia, o komfortowe warunki do wypoczynku tym bardziej nie ma się co martwić. Tym razem w roli przykładu wystąpi Chłapowo z województwa pomorskiego.

Tegoroczny wrzesień jest zdecydowanie chłodniejszy niż w kilku poprzednich latach, dlatego też zabieranie ze sobą stroju plażowego niekoniecznie będzie dobrym pomysłem. Natomiast kąpielowe akcesoria mogą się jeszcze w Chłapowie przydać ale o tym w nieco dalszej części rankingu redakcji noclegi.net.pl najlepszych atrakcji turystycznych w opisywanym kurorcie nad morzem.

1. Loty na paralotni - wybrzeże klifowe, długi “pas startowo-lądowiskowy” na przybrzeżnej łące, sprzyjające kierunki wiatrów, ładne pejzaże do podziwiania z lotu ptaka… Nic zatem dziwnego, że Chłapowo cieszy się taką estymą wśród miłośników fruwania na paralotniach, motolotniach i podobnych ustrojstwach. Podobno przy odpowiednich umiejętnościach, sprzęcie oraz korzystnej pogodzie, spokojnie można tutaj osiągnąć przewyższenie rzędu 200 metrów. Widoki z takiej wysokości to niezwykle zachęcająca atrakcja. Tyle że we wrześniu wypada jeszcze pamiętać, żeby ubrać się ciepło, a nawet bardzo ciepło, zanim spróbuje się wzbić na tak duży pułap.

2. Dolina Chłapowska - niezwykle malowniczy zakątek Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, nazywany czasem również Wąwozem Chłapowskim. Mniejsza zresztą o dokładną terminologię, kiedy dookoła rozpościerają się tak piękne widoczki. Szeroka paleta kolorów tego zakątka Chłapowa we wrześniu to nie tylko zasługa lubianego zjawiska złotej polskiej jesieni, ale też iłów i związków żelaza, jakie z gleby trafiają do płynącego przez dolinę potoku, co nadaje wodzie niepowtarzalnej, rdzawej barwy. Dla amatorów fotografii krajobrazowo-przyrodniczej to z pewnością nie lada atrakcje.

3. Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich Cetniewo - formalnie to już wprawdzie Władysławowo, ale wypoczywającym w Chłapowie nie zrobi to właściwie żadnej różnicy. Tym bardziej, że imponująca infrastruktura nadmorskiego COS-u znajduje się właściwie na wyciągnięcie ręki, jakieś 1-1,5 kilometra od (umownego) centrum letniska. Prawdopodobnie największą atrakcją na wrzesień będzie Aquarius - duży aquapark, gdzie obok pływalni sportowej na równorzędnych zasadach działa basen rekreacyjny: zjeżdżalnie, jacuzzi, kaskady, wodne masaże, sauny, strefa odnowy biologicznej i podobne wyposażenie. Poza tym funkcjonują tutaj jeszcze korty tenisowe, stadion lekkoatletyczno-piłkarski, siłownie, kilka różnego typu hal czy wielofunkcyjny Orlik. Trzeba tylko pamiętać, że w razie obecności reprezentantów Polski lub zawodowych sportowców na zgrupowaniu, to oni mają pierwszeństwo (i wyłączność) korzystania z potrzebnych im obiektów.

Galeria
Dodano: 2017-09-12 16:01:00

Komentarze (3)
Anonim
13.09.2017 10:04

A czy we wrześniu istnieje w ogóle możliwość polatania na paralotniach, jeżeli nie dysponuje się własnym sprzętem? Bez kompetentnego instruktora przecież też się nie obejdzie. Śmiem podejrzewać, że wszyscy oferujący takie "podniebne" usługi jednak zawijają się wraz z końcem sierpnia do domów.

Anonim
19.07.2019 08:25

No, te paralotnie mogą być faktycznie powodem dla którego we wrześniu wybiorę Chłapowo jako destynację końcówki urlopu! Chcemy z rodzinką skoczyć zobaczyć morze po sezonie więc mamy zawężony krąg atrakcji ale może te paralotnie...

Anonim
17.04.2020 09:07

Chłapowo ma wiele ciekawych atrakcji w okolicy! Warto z nich skorzystać :)

Dodaj komentarz