Walory turystyczne Darłowa na każdą porę roku

Zachodniopomorskie miasto Darłowo, wraz ze stricte nadmorską (nieco oddzieloną od centrum pasem pól) dzielnicą Darłówkiem, niewątpliwie stanowi niebywale atrakcyjny kierunek dla wypoczynkowych wyjazdów. Jest ku temu całkiem sporo najróżniejszych okazji, a przy każdej jednej z nich turyści mają do dyspozycji bogaty, zapewniający rozmaite wrażenia i doznania zestaw atrakcji. Poniżej wcale wyczerpująca lista przykładów.

Weekend we dwoje w Darłowie - opisywany kurort to niewątpliwie miasto z duszą, a właśnie takie miejsca mają największy potencjał do wytworzenia intymnego, romantycznego nastroju. Darłowo na weekend tylko we dwoje może zaoferować zakochanym m.in. Stare Miasto z klimatycznymi uliczkami (i podobnie nastrojowymi restauracjami),rejsy różnego typu statkami i jednostkami pływającymi (nawet na duński Bornholm) i dużo, dużo więcej kuszących okazji.

Odnowa biologiczna w Darłowie - styl życia “SPA & Wellness” od lat zyskuje na popularności, zatem nie dziwota że zawitał też do Darłowa. Jako że dbałość o zdrowie i ciało to niezwykle istotny element, nie może się obejść bez profesjonalnej odnowy biologicznej. Trochę masaży, sesji saunowych, kąpieli i okładów z nie zawsze oczywistymi składnikami i człowiek już czuje się jak nowo narodzony. Wiązanie sporych nadziei na iście rozkoszny relaks z odnową biologiczną w Darłowie jest jak najbardziej racjonalne i uzasadnione.

Sylwester w Darłowie - co jak co, ale bawić się w Darłowie potrafią. Najlepsze dowody to letnie imprezy, takie jak Pociąg Do Jazzu czy Reggaenwalde Festival. Można zatem śmiało domniemywać, że i sylwester w Darłowie gwarantuje szampańską zabawę. Powitanie Nowego Roku nad morzem ma też kilka innych plusów, ze sprzyjającym zdrowiu i (ponoć) szybko łagodzącym posylwestrowy ból głowy klimatem na czele.

Boże Narodzenie w Darłowie - po co denerwować się i kłopotać świątecznymi obowiązkami, skoro za całkiem przyzwoitą cenę można w czasie Bożego Narodzenia odpoczywać nad morzem? Od czasu do czasu przyda się radykalna zmiana w porównaniu ze świętami w domu, co w Darłowie jak najbardziej się udaje. Tutaj Boże Narodzenie można w pełni poświęcić najbliższym, a niejako przy okazji zażyć trochę świeżego, nadmorskiego powietrza, zwiedzić średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich i skorzystać z wielu innych atrakcji.

Andrzejki w Darłowie - dwa w jednym, czyli połączenie andrzejkowej zabawy na niezłym poziomie z atutami pobytu nad morzem. Owszem, Andrzejki to końcówka listopada i raczej nie ma się co nastawiać na opalanie się na plaży, ale dogodna lokalizacja nie jest jedynym atutem Darłowa. Tutaj tradycyjne andrzejkowe wróżenie i tańce można sobie wzbogacić m.in. o grę w kręgielni, wodny relaks w aquaparku, jazdę konną wzdłuż malowniczego brzegu i jeszcze kilka innych, porównywalnie atrakcyjnych aktywności.

Boże Ciało w Darłowie - długi weekend, który przy dobrej pogodzie różni się od pełnego urlopu nad morzem jedynie długością trwania. Boże Ciało wypada w czwartek pomiędzy 21 maja a 24 czerwca, a więc tuż przed letnim sezonem. W Darłowie i najbliższych okolicach zwykle wszystkie atrakcje sezonowe w trakcie świątecznego weekendu działają już pełną parą. Na szczególne polecenie w czasie Bożego Ciała zasługują m.in. Park Edukacji i Rozrywki Leonardia (w Krupach),morskie rejsy czy mini zoo (w miejscowości Wicie).

Weekend majowy w Darłowie - majowych wyjazdów nad morze w długi weekend chyba nie trzeba specjalnie reklamować, tak dobrze już u nas zakorzeniły. Kilka majowych dni w Darłowie z pewnością będzie udanym i dobrze wspominanym wypoczynkiem, a to przede wszystkim za sprawą dostępnych w okolicy atrakcji. Na majówkę z pewnością każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Darłowo oferuje m.in. wiekowe zabytki, intrygujące muzea, nieźle rozwiniętą infrastrukturę sportową (od basenów i kortów tenisowych po wszelkiego rodzaju szlaki turystyczne oraz parki linowe),o pięknej plaży i morskim porcie już nie wspominając.

Wielkanoc w Darłowie - święta wielkanocne zwykle wiążą się ze sporą liczbą obowiązków, które w uproszczeniu można streścić jako sprzątanie i gotowanie. Wyjeżdżając na Wielkanoc do Darłowa, nie trzeba się zajmować żadną z tych wysoce wyczerpujących rzeczy. Wszystko będzie czekać gotowe na miejscu, dlatego wielkanocny czas można przeznaczyć na zasłużony wypoczynek i zacieśnianie relacji z najbliższymi. W dowolnie wybranej spośród licznych dostępnych nad morzem form.

Walentynki w Darłowie - jak pozytywnie zaskoczyć drugą połówkę w święto zakochanych. Darłowo na walentynki daje ku temu kilka interesujących możliwości. Wspólne przejażdżki konne wzdłuż malowniczej plaży, pakiety walentynkowe dla par z zabiegami SPA i innymi przyjemnymi dodatkami, zwiedzanie zabytkowego miasta… a przy odrobinie szczęścia do pogody w połowie lutego: wyprawa na morze na pokładzie statku. Typowe dla zim sztormy niosą też kilka ciekawych okazji na walentynki w Darłowie, a mianowicie: wspólnych spacerów wzdłuż plaży i szukania wyrzuconych przez fale bursztynów.

Ferie zimowe w Darłowie - pomysł nietuzinkowy, za to niosący ze sobą parę ciekawych możliwości. W trakcie ferii zimowych Darłowo nie gości aż tylu turystów co latem, co szczególnie zachęca do wycieczki po mieście i najbliższych okolicach. Jest tu kilka wartościowych muzeów i zabytków, które warto zwiedzić bez wystawania w kolejkach: Zamek Książąt Pomorskich, latarnia morska, kościół MB Częstochowskiej… A jeśli ktoś w ferie po prostu musi pojeździć na nartach, to w Jarosławcu kilkanaście kilometrów od Darłowa pracuje kryty, sztuczny stok narciarski - całkiem nieźle symulujący jazdę po prawdziwej górze.

Dzień Kobiet w Darłowie - międzynarodowe święto 8 marca to zgrabny pretekst, aby wybrać się na parę dni nad morze. Naturalnie panie zasługują na wszystko co najlepsze w Darłowie nie tylko na Dzień Kobiet, jednak z tej okazji przedstawicielki płci pięknej mogą liczyć na coś naprawdę ekstra. Wśród tych ekstrasów znad morza w pakietach specjalnych można wymienić m.in. zabiegi urodowe i pielęgnacyjne, interesujące dla pań spotkania i prelekcje z osobistościami/fachowcami, praktyczne warsztaty, imprezy muzyczne i kulturalne… Krótko mówiąc: w Darłowie Dzień Kobiet może być nadzwyczaj “na bogato”.

Wakacje w Darłowie - dla turystów prawdziwie rajski okres, wypełniony po brzegi znakomitą zabawą i rozmaitymi opcjami na odpoczynek do wyboru spośród niezliczonych atrakcji Darłowa i okolic. W wakacje naturalnie najwięcej dzieje się na plaży i w jej okolicach, ale to tylko początek. Równie silnymi wakacyjnymi wabikami, mocno zachęcającymi do przyjazdu do Darłowa są też pełne zabytków Stare Miasto, port morski z latarnią i prawdziwie unikalnym mostem rozsuwanym, bogaty kalendarz imprez i wiele innych. Bliska okolica kurortu też jest niczego sobie, w trakcie wakacji w Darłowie warto odwiedzić m.in. Wicie z mini zoo, Malechowo z Muzeum Pojazdów Historycznych i parkiem militarnych rozrywek Fort Marian, a także Krupy gdzie działa fantastyczny Park Edukacji i Rozrywki Leonardia.

Jesień w Darłowie - szczyt sezonu turystycznego w Darłowie już minął, lecz jesień wcale nie oznacza końca dobrego dla turystów okresu. We wrześniu i październiku regularnie możemy się cieszyć przysłowiową złotą polską jesienią, a przecież nie tylko pogoda decyduje o atrakcyjności wczasów. Zwłaszcza w przypadku Darłowa, które nawet na jesieni wprost pęcznieje od atrakcji. Zabytki przecież nie ruszą się z miejsca, spacery po plaży wciąż dają mnóstwo przyjemności, a wciąż możliwe jest uprawianie wielu sportów i urządzanie krótkich wycieczek do takich miejsc jak np. cisowska farma wiatrowa.

Weekend listopadowy w Darłowie - nie tak popularny i oczywisty jak majówka, ale wciąż z dużym potencjałem turystycznym. W końcu święta wolne od pracy to całkiem dobry pretekst do krótkiego wypadu nad morze, a w listopadzie są aż dwa takie dni. Owszem, wiążą się z pewnymi moralnymi obowiązkami - zwłaszcza Wszystkich Świętych - leczy przy dobrym zorganizowaniu listopadowy długi weekend w Darłowie nie będzie kolidował z oddawaniem zmarłym bliskim należnej czci. A jeśli chodzi o walory wypoczynkowe takiego wyjazdu, to najmocniejszymi atutami będą przechadzki/przejażdżki wzdłuż nadmorskiej plaży oraz zwiedzanie darłowskich zabytków i muzeów.

Galeria
Dodano: 2017-06-29 12:03:00

Komentarze (2)
Anonim
28.07.2017 08:22

Rzeczywiście, rynek a raczej całe Stare Miasto w Darłowie jest jedyne w swoim rodzaju. Dawne kamieniczki, piękny kościół mariacki, Zamek Książąt Pomorskich (trochę zbytnio unowocześniona część fasady, ale idzie to przełknąć),stylowy ratusz, wreszcie pomnik Rybaka. Śmiało mógłby stawać w szranki z gdańskim Neptunem ;)

Anonim
2.10.2017 14:19

Bardzo ładna miejscowość nad Bałtykiem, idealne miejsce na urlop. Jest gdzie chodzić i co zwiedzać. Dobre także dla wędkarzy, bo blisko znajdują się jeziora.

Dodaj komentarz