Wakacje w Polsce. Niezapomniane atrakcje dla całej rodziny

Polska jest piękna i warto odkrywać różne jej zakątki całą rodziną. W wielu miejscach znajdziesz nie tylko majestatyczne zabytki i bogactwo przyrody, ale również niebanalne atrakcje i rozrywki. Sprawdź, gdzie najlepiej udać się, aby zrobić kurs windsurfingu i kitesurfingu, popływać żaglówką, odbyć lot balonem i polatać szybowcem. Udanego odkrywania!

Złap wiatr na wybrzeżu

Do najpopularniejszych obecnie sportów wodnych bez wątpienia zaliczamy windsurfing i kitesurfing. Na kursie windsurfingu nauczysz się jak sterować deską za pomocą pędnika (żagla). Z kolei kitesurfing to sport ekstremalny - do dyspozycji masz deskę i latawiec (kite) na długich linkach. Najlepsze warunki do nauki i uprawiania tych sportów są na wybrzeżu. Polską mekką sportów wodnych jest Półwysep Helski (województwo pomorskie),gdzie surferzy łapią wiatr na Zatoce Puckiej. Sprzyjające wiatry wieją również na Pomorzu Zachodnim. Spoty do nauki znajdują się zarówno w okolicach Kołobrzegu (na Bałtyku i przy jeziorze Resko Przymorskie) oraz niedaleko Szczecina (przy jeziorze Miedwie). Sporty wodne to świetna rozrywka dla dużych i małych. Z lekcji windsurfingu mogą korzystać dzieci już od 6. roku życia. Z kolei na kurs kitesurfingu zazwyczaj przyjmuje się młodzież od 13. roku życia. Oprócz windsurfingu i kitesurfingu na polskim wybrzeżu można również spróbować łapania fal na morzu (surfing) oraz pływania na popularnych za granicą deskach SUP (stand up paddle - deska z wiosłem). 

Udaj się w magiczny rejs 

Z wybrzeża przenosimy się na Mazury, czyli do krainy największych jezior w Polsce. Chcesz spędzić wakacje aktywnie? Mazury mają naprawdę sporo do zaoferowania. Są ścieżki rowerowe (trasa Green Velo),urokliwe miejsca do zwiedzania (Zamek Ryn),lokalne przysmaki oraz bezkres wód, po których można pływać godzinami. Jeśli masz patent żeglarski, możesz wynająć żaglówkę i zabrać w rejs całą rodzinę. Brakuje Ci doświadczenia w tym temacie? Nic straconego! Wystarczy wykupić rejs z kapitanem. Niektóre pakiety obejmują nie tylko wycieczkę, ale również szkolenia nauki węzłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu meteorologii. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni!

Popatrz na świat z góry 

Teraz coś specjalnego dla miłośników podniebnych atrakcji. Czasami warto zmienić perspektywę i popatrzeć na świat z góry. Jak to zrobić? Wykupić lot szybowcem (np. https://www.superprezenty.pl/loty/loty-szybowcem),samolotem, helikopterem, paralotnią lub balonem. Możliwości jest naprawdę wiele. Loty samolotem i helikopterem to świetny pomysł na atrakcję dla całej rodziny. Lot szybowcem jest rozrywką indywidualną (jeden uczestnik plus pilot). Podobnie sprawa wygląda z paralotnią - podczas lotu towarzyszy Ci tylko doświadczony paralotniarz. Gdzie szukać takich atrakcji? Loty widokowe organizowane są na terenie całego kraju. Najlepiej wybierać miejsca, które gwarantują niezapomniane widoki. Lot helikopterem można wykupić na przykład nad pasmem Tatr. Doświadczeni paralotniarze i piloci, którzy zabiorą Cię w wyjątkowy lot szybowcem, czekają między innymi w Beskidach (w okolicach Międzybrodzia Żywieckiego). Loty samolotem i balonem, organizowane są zarówno nad dużymi miastami, jak i nad pasmami gór i w okolicach wybrzeża. Oznacza to, że praktycznie w każdym zakątku kraju znajdziesz coś dla siebie. 

Baw się i odkrywaj

Jazda konno, paintball, strzelnica, nurkowanie, flyboarding, wakeboarding - to kolejne popularne na wakacjach atrakcje dla całej rodziny. Niezależnie od tego, czy zwiedzacie duże miasta, czy wybieracie się na spokojny odpoczynek nad morzem - w każdym miejscu można znaleźć coś, co sprawi, że wakacje będą niezapomniane. Ważne, aby dopasować formę rozrywki do wieku i upodobań członków grupy. Potrzebujesz inspiracji przed podróżą? Przejrzyj media społecznościowe. Wybierz hashtag opisujący miejsce, do którego się udajesz i sprawdź, jakie atrakcje dostępne są w okolicy.

Dodano: 2021-05-18 13:02:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz