Wakacje, które pozostaną w pamięci na dłużej? Tylko w Grecji!

  • Noclegi
  • Blog
  • Wakacje, które pozostaną w pamięci na dłużej? Tylko w Grecji!

Co najczęściej przywozimy z wakacji?

Oczywiście niezapomniane wspomnienia! Magiczne chwile spędzone z dala od domu pozostają w pamięci, jako czas relaksu i odpoczynku. Wspomnienia są znacznie cenniejsze niż przywożone pamiątki, ponieważ przywołują uczucia, które towarzyszą podczas wakacji. Często, aby utrwalić takie chwile wykonuje się fotografie, ponieważ pozwalają one trwale zapamiętać konkretne miejsca, sytuacje oraz osoby. Będąc w całkiem nowym miejscu najczęściej zapamiętuje się to, co najbardziej odbiega od życia codziennego, może to być np. odmienny krajobraz lub całkiem inna kuchnia.

Co warto zapamiętać i na co zwrócić szczególna uwagę będąc na Greckich wyspach?

Malowniczy Grecki krajobraz

Greckie wysypy takie jak Kos czy Kreta słyną z wyjątkowo pięknych krajobrazów. Te malownicze miejsca łączą ze sobą piękne złote plaże z krystalicznie niebieskimi wodami mórz. Takie połączenie pozostaje w pamięci urlopowiczów na bardzo długo, a wspominając taki widok w myślach przenoszą się oni do beztroskiego czasu wypoczynku. Wyspa Zakynthos znana jest natomiast z pięknych zatok jak Korakonissi czy Porto Roxa. Długie spacery i zachody słońca w takich miejscach mogą zostać już na zawsze w pamięci. Jeszcze piękniejsze mogą okazać się zachody w specjalnych punktach widokowych takich jak Shipwreck view, który znajduje się na skalistym klifie – jednak to miejsce jest równie piękne i atrakcyjne za dnia, kiedy błękit wód i nieba oddzielony jest skalistym klifem i złotym piaskiem. 

Pamięć do Greckich dań

Słynna grecka kuchnia znana jest praktycznie w całej Polsce. W większych miastach w naszym kraju możemy odnaleźć prawdziwe greckie restauracje, które serwują dania z tamtego regionu. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jeśli ktoś raz spróbuje fety, sałatki z oliwkami, favy czy owoców morza, na pewno chętnie zdecyduje się na regularne jedzenie takich potraw. Smak Grecji pozostaje w pamięci, zwłaszcza tych dań, które nie są spotykane, na co dzień w polskiej kuchni. Chcąc powspominać wakacje spędzone w tak atrakcyjnym kraju jak Grecja, warto zdecydować się na wizytę w takiej restauracji, aby przypomnieć sobie wszystkie kulinarne rozkosze.

Grecka wygoda hotelowa

Urlop, wakacje, wczasy – każde z tych pojęć kojarzy się z odpoczynkiem na plaży lub zwiedzaniem regionalnych atrakcji turystycznych. Patrząc jednak realnie, często okazuje się, ze najwięcej czasu spędza się w hotelu. Oczywiście rozumie się przez to nie tylko hotelowy pokój, ale również bufet/restauracje, baseny, sauny oraz inne atrakcje, które zapewnia obiekt. Dlatego wybierając się na dłuższy wypoczynek warto zwrócić szczególną uwagę na wybór hotelu. Planując urlop na jednej z greckich wysp np. Zakynthos warto zastanowić się nad Hotelem Caretta Star lub Hotel Gardelli Resort. Zarówno jeden obiekt jak i drugi mają przygotowaną bardzo bogatą ofertę dla swoich gości, w której można podkreślić: park wodny, fitness lub siłownię oraz różnego rodzaju animację. Na wyspie Kos wiele turystów wybiera obiekt Blue Lagoon Garden Satellite, który przygotowuje dla swoich gości specjalną ofertę rekreacyjnie – sportową. Wybór odpowiedniego hotelu może zagwarantować jeszcze więcej wspaniałych wspomnień dla wszystkich wczasowiczów, nawet tych najmłodszych!

Dodano: 2019-09-20 12:33:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz