Uzdrowisko nad morzem - o Dąbkach i walorach turystycznych

Dąbki (woj. zachodniopomorskie) to niewielka nadmorska wieś, o typowym dla takowych miejscowości turystyczno-rybackim charakterze. Posiada jednak kilka wyróżników, które czynią z niej absolutnie unikalne miejsce na turystycznej mapie Polski. Dąbki położone są i nad morzem i nad sporym jeziorem, a do tego dysponują całkiem bogatymi złożami leczniczego torfu. Pozostaje jeszcze tylko wykoncypować stosowną okazję do wyjazdu.

Weekend we dwoje w Dąbkach - nie ma to jak towarzystwo drugiej połówki w pięknym, romantycznym miejscu. Krajobrazy nad morzem i jeziorem Bukowo to jeden atut, kolejnym plusem weekendu we dwoje w Dąbkach będzie bogata oferta zabiegów SPA dla zakochanych par. W końcu wszelkie przyjemności cielesne to bardzo ważny punkt programu każdej tego typu wyprawy relaksacyjnej.

Odnowa biologiczna w Dąbkach-Zdroju - można śmiało zakładać, że jest to specjalność zakładu. Zakładu przyrodoleczniczego, gdyż Dąbki posiadają kilka takich przypadków, gdzie pracują prawdziwi specjaliści od odnowy biologicznej, rehabilitacji i pokrewnych dziedzin. Na szczególną uwagę zasługują kąpiele borowinowe. Naturalnie zakres zabiegów służących odnowie biologicznej, jakie przeprowadza się w Dąbkach, jest znacznie, znacznie szerszy.

Sylwester w Dąbkach - noworoczne imprezy praktycznie zawsze kończą się niezłym bólem głowy. Ludowe mądrości głoszą, jakoby nadmorski klimat był skutecznym lekiem na kaca, a więc wybranie się na sylwestra do Dąbek będzie niezłym pomysłem. A jeśli doda się do tego jeszcze walory kilku dni wypoczynku nad morzem i potencjał relaksu w uzdrowisku… Zdecydowanie sylwester w Dąbkach nie będzie się ograniczał tylko i wyłącznie do szampańskiej zabawy przy tanecznej muzyce i stosownie do okazji zastawionym stole.

Boże Narodzenie w Dąbkach-Zdroju - kto nie ma ochoty uciec od gorączki bożonarodzeniowych przygotowań? Świąteczny wyjazd do Dąbków to idealne wyjście, aby w Boże Narodzenie odciąć się od tego niszczycielskiego żywiołu. Nawet bardziej niż przysłowiowa wyprawa w Bieszczady na drugim końcu Polski. Bożego Narodzenia w Dąbkach nie ma co przedwcześnie skreślać, skoro takie święta gwarantują spokój, kilka bezcennych dni nicnierobienia (względnie “niewielerobienia”) oraz wszelkie dobrodziejstwa nadmorskiego klimatu.

Andrzejki w Dąbkach - jeśli schemat andrzejkowych imprez w domu zaczyna się przejadać, nie zaszkodzi raz dla odmiany pojechać nad morze do Dąbek. Andrzejki inne niż zwykle niewątpliwie są najlepszym sposobem na to, aby odzyskać pełnię radości z wróżb i innych typowych dla wigilii św. Andrzeja zabaw. No i nie należy przy tym wszystkim zapominać, że andrzejki w Dąbkach niosą ze sobą bardzo konkretne możliwości wypoczynkowo-lecznicze. Czyli poza przednią rozrywką, będą też wymierne korzyści dla zdrowia.

Boże Ciało w Dąbkach-Zdroju - próba generalna przed pełnią sezonu letniego. Zarówno dla lokalnej branży turystycznej, jak też wypoczywających w Dąbkach przyjezdnych. Taki długi weekend na Boże Ciało to wprost wymarzona sposobność do przetestowania kurortu i atrakcji, jakie czekają w najbliższej okolicy. A jeśli przeprowadzone w trakcie Bożego Ciała próby miejscowych plaż, ośrodków sportów wodnych czy jazdy konnej wypadną pomyślnie, to będzie już doskonale wiadomo, że uzdrowiskowe Dąbki sprawdzą się również w razie dłuższego, wakacyjnego turnusu.

Weekend majowy w Dąbkach - wiosna w pięknym rozkwicie, a do tego objęte ochroną krajobrazy Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego oraz zdrowo nasycone jodem powietrze. Dąbki na majówkę spodobają się w pierwszej kolejności miłośnikom przyrody i zdrowego trybu życia. Na długi weekend majowy można spokojnie korzystać z wielu form aktywności fizycznej, która czyni relaks bardziej satysfakcjonującym i efektywniejszym. W maju warto też pomyśleć o dłuższych wycieczkach: pieszych, rowerowych i konnych. Choćby dla obejrzenia w majowy weekend wspaniałych zabytków sakralnych w miejscowościach wokół Dąbek.

Wielkanoc w Dąbkach-Zdroju - to nie jaja, to bardzo poważna i całkiem poważna propozycja. Wielkanoc w domu (lub u rodziny) wymaga włożenia mnóstwa wysiłku, a przyjeżdżając na gotowe do jakiegoś obiektu noclegowego w Dąbkach można przeznaczyć cały ten czas na jakże przydatny relaks. Święta Wielkanocne nad morzem, w tak zacisznym i malowniczym miejscu jak zachodniopomorskie Dąbki, będą inwestycją która bardzo szybko się zwróci.

Walentynki w Dąbkach - czas, który zakochani najchętniej spędzają tylko we dwoje. Jako że Dąbki w połowie lutego nie przeżywają zmasowanego najazdu wczasowiczów, będą niezłym miejscem na walentynki. Nie mówiąc już o tym, że niektóre obiekty na tę okoliczność szykują specjalne pakiety - specjalne atrakcje na walentynki to m.in. romantyczne kolacje i masaże. Nawiasem mówiąc, gdyby wspólne walentynki i cały związek okazały się jednym wielkim nieporozumieniem, to w razie czego niedaleko Dąbków znajduje się kilka wiekowych, wciąż działających klasztorów. ;)

Ferie zimowe w Dąbkach-Zdroju - co jak co, ale rozwrzeszczane tłumy na górskich stokach narciarskich potrafią mocno zagrać na nerwach. Zimowe ferie w Dąbkach będą świetną ucieczką od tego rodzaju zgiełku, a przy okazji kilka innych walorów. Jak choćby krajobrazowych. Dąbki leżą w niezwykle malowniczej okolicy - morze, jezioro, spore połacie przybrzeżnego lasu - która w zimowej odsłonie wywiera jeszcze większe wrażenie niż latem. Wypad na ferie dla miłośników fotografii z pewnością okaże się bardzo udany.

Dzień Kobiet w Dąbkach - typ ofert skrojony specjalnie z myślą paniach. Cóż, 8 marca kobiety są bezdyskusyjnie najważniejsze, co jak najbardziej można uczcić wybierając się na parę dni do Dąbek. Dotyczy to wszystkich pań: singielek, grup psiapsiółek, matek z całymi rodzinami… Pakiety na Dzień Kobiet w Dąbkach mają za zadanie zagwarantować każdej kobiecie przyjemny wypoczynek, a czasami też coś pożytecznego. Osiąga się to za sprawą głównie zabiegów kosmetycznych, opieki specjalistów od SPA i okolicznościowych warsztatów/prelekcji.

Wakacje w Dąbkach - doskonały wybór dla wszystkich zwolenników windsurfingu i innych sportów wodnych. Bezpieczną i spokojną naukę w Dąbkach na wakacje gwarantuje jezioro Bukowo, a ci bardziej zaawansowani żeglarze mogą od razu wypłynąć na wody Morza Bałtyckiego. A to tylko niewielka część możliwości, jakie Dąbki zapewniają wczasowiczom w okresie wakacyjnym. Trzeba wspomnieć choćby o dwóch diametralnie różnych plażach, okolicznych zabytkach czy parkach rozrywki. Wakacje w Dąbkach stanowią też wyśmienitą sposobność do tego, aby pełną garścią czerpać z rekreacyjno-zdrowotnych właściwości lokalnego mikroklimatu nad morzem oraz potencjału leczniczego zabiegów uzdrowiskowych.

Jesień w Dąbkach - są przynajmniej trzy powody, aby wyskoczyć do Dąbków jesienią. Po pierwsze: odczuwalnie niższe niż w niedawnym szczycie sezonu turystycznego ceny. Po drugie: złota polska jesień w Dąbkach, położonych przecież w urokliwym obszarze chronionego krajobrazu. Po trzecie: wciąż liczne i kuszące atrakcje oraz alternatywy na aktywny relaks. Na jesieni przystań żeglarska i plaże w Dąbkach funkcjonują niemalże bez zmian w porównaniu do lata.

Weekend listopadowy w Dąbkach - listopad nad morzem to czas dość gwałtownych sztormów. O ile żeglarski weekend w Dąbkach mógłby być mocno chybionym pomysłem, tak turyści lubiący spacery po plaży mieliby nawet więcej powodów do zadowolenia niż latem. Otóż w trakcie listopadowego długiego weekendu rośnie szansa znalezienia bursztynu na plaży w Dąbkach. A poza tym zwiększa się (zwykle) stężenie aerozolu morskiego (z jodem jako głównym składnikiem). Nie mówiąc już o nieco niższych cenach i mniejszych kolejkach w zakładach uzdrowiskowych, oferujących m.in. kąpiele borowinowe.

Galeria
Dodano: 2017-06-28 16:01:00

Komentarze (2)
Anonim
28.07.2017 08:13

Coś wam nie chce zdjęć załadować :( A szkoda, bo Dąbki-Zdrój to bardzo ładna miejscowość - spokojna, położona w niecodziennie pięknej okolicy. No i ma dwie plaże do wyboru. Nad jeziorem Bukowo jest chyba nawet przyjemniej niż na piasku przy brzegu morza.

Anonim
29.09.2017 15:58

Świetne miejsce dla osób szukających sanatorium nad morzem, pomagają tu w leczeniu wielu schorzeń. Dodatkowo Dąbki to wieś, więc można także odpocząć od miejskiego zgiełku.

Dodaj komentarz