Ustronie Morskie w kontekście wyjazdu na długi weekend listopadowy

Nie ma się co oszukiwać - kilkudniowy pobyt nad morzem na weekend listopadowy będzie o wiele przyjemniejszą i zdrowszą alternatywą, niż przesiadywanie we własnych czterech ścianach z pilotem od telewizora. A i udział w obchodach Święta Niepodległości, zwłaszcza w co większych miastach, wiąże się ze sporym ryzykiem uwikłania się w jakąś awanturę. Kto woli ciszę, spokój i błogi relaks, niech poważnie rozważy wyjazd do Ustronia Morskiego w powyższym terminie.

Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, iż każdy kto zdecyduje się na taki krok, wyjeżdżając nad morze dostanie znakomite wprost warunki do efektywnego wypoczynku… A także parę innych, równie pozytywnych możliwości. Naturalnie najwięcej dobrego wiąże się ze zdrowym, orzeźwiającym mikroklimatem i obecnym w powietrzu strefy przybrzeżnej jodem. Spędzając długi weekend listopadowy w Ustroniu Morskim można korzystać z tego wszystkiego do woli. Na plażach praktycznie nikogo nie ma - być może warunki pogodowe wykluczają kąpiele morskie i słoneczne, za to przy dłuższych spacerach wzdłuż brzegu odpada konieczność slalomowania pomiędzy parawanami i wysłuchiwania całego tego wakacyjnego zgiełku. Dużo wolnego miejsca, o niebo lepsze widoczki, a na dokładkę jesienne sztormy - nie tylko na swój sposób piękne, ale i radykalnie zwiększające szansę na znalezienie bursztynu.

Możliwości do wypoczynku Ustronie Morskie oferuje zresztą o wiele, wiele więcej. Szczególnie zadowoleni z takiego długiego weekendu listopadowego nad morzem powinni być miłośnicy aktywnego wypoczynku. Na miejscu czeka sporo zróżnicowanych atrakcji sportowych, a za zdecydowaną większość z nich odpowiada gminny kompleks Helios. To rozległy zespół wielu obiektów, dysponujący m.in. całkiem rozbudowanym aquaparkiem, nowoczesną kręgielnią czy zespołem boisk do najpopularniejszych gier. Blisko Ustronia Morskiego są zaś stadniny koni, pole golfowe, parki linowe czy pola paintballowe. Wybór jest zatem całkiem spory.

Niezłym pomysłem na listopadowy długi weekend nad morzem będzie też wybrać się na parę wycieczek po okolicy. W samo Święto Niepodległości oczywiście wszystko będzie pozamykane, ale skoro cały pobyt i tak będzie trwał najpewniej trzy lub cztery dni, warto skorzystać z nadarzającej się okazji. Jeśli Ustronie Morskie ma przede wszystkim zapewnić w miarę tanie noclegi i dostęp do morza, a ciekawych rzeczy na czas wolny szukać się będzie w pobliskich miejscowościach, najbardziej na temat będzie wizyta w kołobrzeskim Muzeum Oręża Polskiego. W tym samym mieście jest też Muzeum 6D Maszoperia - multimedialna, efektowna wystawa, prezentująca regionalną kulturę i historię. Z kolei Dobrzyca kusi Ogrodami Tematycznymi Hortulus, z pięknie zaaranżowanymi parkami. Rozmaitych opcji jest zatem od groma.

Galeria
Dodano: 2017-10-10 10:20:00

Komentarze (2)
Anonim
10.10.2017 12:06

Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się myśleć o Ustroniu Morskim w kontekście długiego weekendu listopadowego. Po pobieżnym przejrzeniu aktualnych cen i przeczytaniu powyższego, byłbym nawet skłonny pojechać nad morze w takim niestandardowym terminie. Powstrzymuje mnie jedynie fakt, że w tym roku 11 listopada wypada w sobotę.

Anonim
18.06.2019 08:31

Ustronie Morskie to ładna miejscowość. Kuszą mnie Ogrody Hortulus już od jakiegoś czasu.Być może weekend listopadowy to nie plażowa pogoda, ale jak się lubi morsowanie to można się wykąpać ;)

Dodaj komentarz