Ustka z każdej strony - wybierz najdogodniejszy dla siebie moment na wypoczynek

Miasto portowe z godnymi podziwu tradycjami, położone na szczególnie bogatym w walory przyrodnicze odcinku Wybrzeża Słowińskiego, krótko rzecz ujmując: turystyczny samograj. Rzecz oczywista, ze względu na plaże i kąpieliska najwięcej urlopowiczów wybiera się do Ustki na letnie wakacje, ale to zdecydowanie tylko jedna z wielu dobrych okazji na przyjazd. Na poparcie niniejszej tezy mamy więcej niż tuzin konkretnych przykładów.

Weekend we dwoje w Ustce - propozycja dla par, dla których intymny i romantyczny nastrój jest równie istotny, co przyjemności płynące ze wspólnego relaksu. Ustka ma bodaj wszystko co tylko trzeba, żeby weekend tylko we dwoje udał się szczególnie wyśmienicie. Klimatyczne uliczki Starego Miasta (vel Zaułka Kapitańskiego),kilka urokliwych parków i skwerów, kilka obiektów uzdrowiskowych i SPA, imponujące statki rejsowe w porcie, nadmorska promenada… A jeśli chodzi o ciekawe rozrywki dla dwojga w trakcie weekendu we dwoje w Ustce, do wyboru są m.in. kręgielnie, aquaparki, strzelnica w Bunkrach Bluechera czy safari Zoo Charlotta, w niedalekim Strzelinku (w połowie drogi do Słupska).

Odnowa biologiczna w Ustce - to, co prawdopodobnie najlepiej wychodzi w ośrodkach SPA & Wellness… a także tych obiektach uzdrowiskowych, które swoje usługi oferują nie tylko pensjonariuszom “na NFZ”, a wszystkim chętnym na podreperowanie stanu zdrowia. Odnowa biologiczna w Ustce niewątpliwie stoi na wysokim poziomie, a to za sprawą tak rozbudowanego zaplecza i bazy zabiegowej. Gwałtowna poprawa samopoczucia, powrót do (mniej więcej) pełni sił życiowych, czysta przyjemność płynąca z relaksu - po prostu same korzyści. Za sprawą odnowy biologicznej Ustkę spokojnie można polecić wszystkim, którzy czują się zmęczeni i wyczerpani.

Sylwester w Ustce - z całą pewnością stylowe powitanie Nowego Roku, z miłym dodatkiem w formie okazji do relaksu nad morzem. Być może na sylwestrowe imprezy nie przyjeżdżają do Ustki najsłynniejsze gwiazdy polskiej estrady, ale równie dobrze dobry sylwester może się rozkręcić przy odpowiednio sprawnym odtwarzaczu. Wszystko zależy od tego, czy organizator / gospodarz będzie dobrze wyczuwał nastroje bawiących się i dostarczał im stosownych do atmosfery rozrywek. Warto też napomknąć o innym walorze sylwestra w Ustce, a mianowicie morskim klimacie - podobno najlepszym leku na posylwestrowe nudności i bóle głowy, jaki można sobie wyobrazić.

Boże Narodzenie w Ustce - nie dość że święta nad morzem, to jeszcze z całym multum atrakcji do wyboru. Dla wielu najważniejsze będzie oczywiście fakt, że wybierając się na święta Bożego Narodzenia do Ustki z barków (i głowy) spada cały ten ciężar wykańczających obowiązków domowych, których w okresie bożonarodzeniowym nie da się zamieść pod dywan. To skoro już wiadomo, że przygotowaniem świąt zajmą się inni, można zacząć planować bożonarodzeniowy urlopik. Na Boże Narodzenie w Ustce warto zajrzeć m.in. do kościoła Najświętszego Zbawiciela, oryginalnego Muzeum Chleba czy latarni morskiej.

Andrzejki w Ustce - czas nieskrępowanej zabawy i relaksu w pięknych okolicznościach przyrody Wybrzeża Słowińskiego. Ustka będzie świetnym miejscem na andrzejki zarówno dzięki ogromnemu potencjałowi wypoczynkowemu regionu, jak też dostępnym rozrywkom. Kluby z kręgielniami, aquaparki, a nawet Centrum Aktywności Twórczej - o andrzejkowych dyskotekach i wróżbach już nie wspominając. Być może najlepszym źródłem inspiracji przed andrzejkami w Ustce będzie wizyta w swołowskim Muzeum Kultury Ludowej Pomorza, gdzie zapewne można dowiedzieć się co nieco o andrzejkowych zwyczajach sprzed wieków.

Boże Ciało w Ustce - święto czwartkowe ustawowo wolne, pogoda najczęściej przypominająca już lato: nic, tylko wyjeżdżać na długi weekend. Ustka z całą pewnością zalicza się do tych kurortów, które w Boże Ciało warto wziąć pod uwagę. Pora roku daje pole pod całe mnóstwo aktywności (od spacerów i jazdy na rowerze po rejsy wędkarskie, parki linowe czy grę w tenisa),a bliskość okresu wakacyjnego niejako otwiera wszelkie atrakcje sezonowe. Spędzając Boże Ciało w Ustce turyści mają możliwość skorzystania ze wszystkich dobrodziejstw m.in. Bunkrów Bluechera, obiektów paintballowych czy Stajni Pod Żelazną Podkową.

Weekend majowy w Ustce - jedna z najbogatszych pod względem pozytywnych wrażeń majówek, w jakich można wziąć udział na polskim wybrzeżu. Ustka na długi weekend majowy tradycyjnie organizuje już szereg imprez, poza tym turyści mają całą moc wszelkiego sortu atrakcji do wyboru. Pełne barwnych eksponatów Muzeum Mineralogiczne, zwiedzanie latarni morskiej, aktywny wypoczynek w licznych obiektach sportowych, wieczorne przechadzki po portowych falochronach z pomnikiem syrenki… Naturalnie w Ustce w czasie majowego weekendu warto też udać się na plażę i po prostu oddać się pełni relaksowi, ciesząc się morską bryzą.

Wielkanoc w Ustce - kiedy świętowanie w domu nie daje już tyle przyjemności co kiedyś (sprzątanie i gotowanie kłaniają się w pas),warto pomyśleć o wielkanocnym turnusie typowo wypoczynkowym. Ustka na Wielkanoc w celach relaksacyjno-odprężających sprawdzi się znakomicie. Morski klimat, niezła infrastruktura rekreacyjna - z dużą ilością aquaparków i basenów na czele - intrygujące miejsca w stylu Muzeum Ziemi Usteckiej czy krzemienickiej Wędrownej Barci… Decydując się Ustkę przy wyborze kurortu na spędzenie Wielkanocy nastawionej na odpoczynek, podejmuje się właściwy krok: taki, którego nie będzie się żałować.

Walentynki w Ustce - lutowe święto zakochanych, urokliwe miasto nad morzem i ukochana osoba przy boku. Ustka niewątpliwie jest w stanie stworzyć wręcz idealne okoliczności do tego, aby walentynki przebiegały w niezwykle romantycznej, miłosnej atmosferze, a wspólny wyjazd wyszedł znakomicie. Zimą wciąż jest tu sporo miejsc godnych uwagi par (molo, Stare Miasto, baseny SPA czy nocne kluby),a innych turystów dużo, dużo mniej niż wiosną czy latem. Na walentynkach w Ustce warto pomyśleć też o szukaniu/wypłukiwaniu bursztynu na plaży, sztormy zimą wyrzucają spore ilości tego cennego - i w tradycji ludowej mającego moc wiązania zakochanych na całe życie - minerału.

Ferie zimowe w Ustce - całkiem ciekawa opcja alternatywna wobec wydawałoby się obowiązkowego wyjazdu w góry na narty. Na feriach zimowych w Ustce o szusowaniu nie ma mowy, ale hipotetyczny brak zajęć i rozmaitych atrakcji nikomu nie powinien doskwierać. Spacery dla zdrowia wzdłuż plaży czy po promenadzie to jedno, przecież są jeszcze rozmaite ośrodki sportowe (aquaparki!) czy tak intrygujące zakątki, jak wystawa w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Na ferie zimowe nie zaszkodzi też zaplanować paru wycieczek z Ustki, np. do Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego albo słupskiego Muzeum Pomorza Środkowego.

Dzień Kobiet w Ustce - marcowe wypady nad morze nie cieszą się póki co masowym wzięciem, co też ma swoje zalety. Ustka na Dzień Kobiet jest zdecydowanie spokojniejszym i bardziej zacisznym miejscem, co wszystkim paniom (i ewentualnym osobom towarzyszącym) tylko pomoże w efektywnym wypoczynku. Relaksować się można na wiele różnych sposobów, ale bodaj największą renomę mają okolicznościowe pakiety specjalne. A konkretniej oferowane z okazji Dnia Kobiet - przez niektóre ośrodki z Ustki - dodatki w rodzaju zabiegów SPA, szeroko rozumianych spotkań z osobistościami i innego typu atrakcji.

Wakacje w Ustce - lato czeka, a razem z nim pełna paleta turystycznych możliwości. Ustka na wakacje daje do wyboru całą masę niebywale zróżnicowanych atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. W porcie na spragnionych morskich przygód czeka pieczołowicie wystylizowany statek-galeon, latarnia morska kusi wspaniałymi panoramami miasta i Wybrzeża Słowińskiego, praktycznie na każdym rogu czeka jakiś park rozrywki czy miejsce godne uwagi (np. łączące zabawę z edukacją historyczną Bunkry Bluechera). Po prostu fakty są takie, że na wakacjach w Ustce czasami nie wiadomo w co ręce włożyć i w co się zaangażować, tak dużo pokus czeka tutaj na przyjezdnych.

Jesień w Ustce - kiedy z początkiem września kończy się sezon wakacyjny, styl odpoczywania nad morzem zmienia się radykalnie. I wcale nie chodzi o jesienne chłody, tylko o to że z Ustki zdążyła już wyjechać do domów pokaźna część przyjezdnych (głównie w wieku szkolnym). Jesień oznacza, że atmosfera w mieście robi się zdecydowanie bardziej kameralna, kolejki do fascynujących placówek w rodzaju Bunkrów Bluechera znikają, a na plaży nie trzeba już zażarcie walczyć o każdy skrawek wolnego miejsca. No i lepiej nie zapominać o tym, że jesienią w Ustce w sposób odczuwalny spadają nie tylko liście z drzew, ale też ceny noclegów i rozmaitych biletów wstępu.

Weekend listopadowy w Ustce - miejscowość z długimi i bogatymi tradycjami wojskowymi to niewątpliwie niezłe miejsce na wypoczynek w Święto Niepodległości. I właśnie taka jest Ustka, stanowiąca godną polecenia destynację również na długi weekend listopadowy z okazji dnia Wszystkich Świętych (gdyby ktoś miał taką ochotę). Przyjazd nad morze zawsze potrafi poprawić samopoczucie, a poza tym tutaj zawsze można skorzystać z kilku atrakcji. Na listopadowy weekend w Ustce warto polecić m.in. Salę Tradycji CSMW, Muzeum Ziemi Usteckiej, dość liczne aquaparki no i rzecz jasna plażowe przechadzki, konieczne połączone z intensywnymi poszukiwaniami bursztynów.

Galeria
Dodano: 2017-07-27 14:23:00

Komentarze (2)
MaThek
27.07.2017 16:00

Miałem kiedyś okazję przepłynąć się tym "Dragonem" ze zdjęcia, tym niby-pirackim statkiem wypływającym z portu w Ustce. Cóż, nie była to przygoda na miarę filmowych Piratów z Karaibów, ale cały ten wygląd okrętu, mnogość detali - pierwszorzędna robota. Ze swojej strony szczególnie polecam zobaczyć jeszcze rzeźbę umierającego wojownika, w parku przy promenadzie. Robi wrażenie, jak się ogląda się potem człowiek w ogóle nie dziwi, że autora pomnika wprzęgnięto potem w niemiecką machinę propagandową.

Anonim
6.10.2017 11:40

Do Ustki z pewnością warto chociaż raz przyjechać, aby przekonać się o świetności tego miejsca. Mnogość atrakcji w tym nadmorskim mieście sprawia, że w zasadzie nie ma tu możliwości, aby się nudzić. Większość osób, która tu zawitała, prędzej czy później wraca do Ustki.

Dodaj komentarz