Urlopując w Międzyzdrojach po prostu musisz zobaczyć Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Bez wątpienia Międzyzdroje należą do najpopularniejszych kurortów nad polskim morzem, przede wszystkim dzięki bogactwu wszelakich, szeroko polecanych atrakcji. Kolejnym turystycznym atutem miejscowości jest bliskość Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie - najchętniej odwiedzanej rodzinnej atrakcji na wybrzeżu. Dojazd z Międzyzdrojów jest ekspresowy, a wrażenia po wizycie w parku wywołują miłe wspomnienia jeszcze długo po powrocie z urlopu do domu.

Nie będzie żadnym odkryciem stwierdzenie, że Park Miniatur i Kolejek to w głównej mierze doskonała atrakcja dla dzieci. Z jednej strony - przyciągające uwagę latarnie morskie, pieczołowicie odtworzone w skali 1:10. Z drugiej - kolorowe składy zminiaturyzowanych pociągów, mknące po wypełnionych ładnymi detalami trasach. To jednak dopiero początek.

Wystarczy że pobędziesz tutaj przez chwilę, a przekonasz się że w Parku Miniatur i Kolejek nieźle bawią się też starsi. Wielką atrakcją dla dorosłych są właściwie te same rzeczy, choć za sprawą nieco innych atrybutów. Za miniaturami latarni przemawia masa ciekawostek, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę o Polsce. Z kolei kolejki przeniosą Cię prosto do czasów beztroskiego, pełnego wrażeń dzieciństwa. Wisienką na torcie będzie wspólna przejażdżka mini-kolejką pasażerską, po torze liczącym ponad 300 metrów. Doskonałym uzupełnieniem parku jako atrakcji dla rodzin z dziećmi będą kawiarenka, spory (i nowoczesny!) plac zabaw z huśtawkami i zjeżdżalniami oraz kącik z unikatowymi pamiątkami z Dziwnowa.

Trzeba jeszcze dodać, że dziwnowski Park Miniatur i Kolejek to wręcz wymarzona atrakcja dla zielonej szkoły. Grupy zorganizowane mogą liczyć - przy odpowiednio wcześniejszym uzgodnieniu terminu i innych warunków - na szereg atrakcyjnych dodatków. Pokazy artystyczno-kuglarskie, mini-warsztaty modelarskie, poszerzenie aspektu dydaktycznego o poznanie specyfiki pracy kolejarza, latarnika i modelarza… Kolonia w Dziwnowie na pewno nie będzie pozbawiona edukacyjnego wymiaru, który przybierze przyjemniejszą niż znaną ze szkół formę.

Dojazd z Międzyzdrojów to bardzo prosta sprawa. Wystarczy jechać niecałe pół godzinki (ok. 25 km) główną drogą DW 102 wzdłuż wybrzeża w kierunku Kołobrzegu. Po minięciu Międzywodzia, zaraz za wjazdem na tereny zabudowane Dziwnowa trzeba skręcić w pierwszą ulicę w prawo - ul. Marynarki Wojennej. Przejechałeś przez dość długi most? Zawróć, Park Miniatur i Kolejek został na obszarze wyspy Wolin. Chyba, że wolisz najpierw zobaczyć miejscowy port i z każdym rokiem coraz ciekawszą Aleję Gwiazd Sportu, a park będzie zwieńczeniem przyjemnego dnia - zgodnie z zasadą “najlepsze zostaw na koniec”.

Więcej na stronie internetowej Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.

Galeria
Dodano: 2017-06-12 14:59:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz