Uniwersalny Kołobrzeg - najciekawsze okazje do turnusu nad morzem

Na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego turyści mają do wyboru ok. pięćdziesięciu różnych kurortów do wyboru, od małych wioseczek po prawdziwą metropolię. Położony na Pomorzu Zachodnim Kołobrzeg z całą pewnością zalicza się do tych miejscowości, które z powyższego ogółu wyróżniają się zdecydowanie na plus. To ważne, portowe miasto z długą historią i bardzo dobrze rozwiniętym zapleczem turystycznym. Dlatego praktycznie każdy pretekst użyty do uzasadnienia wyjazdu do Kołobrzegu można racjonalnie, przekonująco uzasadnić.

Weekend we dwoje w Kołobrzegu - miła niespodzianka dla ukochanej osoby, czyli wspólny wypad w interesujące, pełne pięknych zakątków miejsce. Z pewnością obowiązkowym punktem wycieczki dla zakochanych odwiedzających Kołobrzeg w ramach weekendu tylko we dwoje, będzie romantyczna Alejka Miłości - parkowy bindaż w Parku Teatralnym (dawniej Zdrojowym),pamiętający jeszcze XIX stulecie. Poza tym pary czeka mnóstwo atrakcji dla dwojga. Na weekend we dwoje w Kołobrzegu warto zaplanować m.in. rejs statkiem pasażerskim, wspólny relaks w SPA, szaleństwa na torze kartingowym i/lub polu paintballowym czy wyjście na koncert w amfiteatrze.

Odnowa biologiczna w Kołobrzegu - to, co ośrodki SPA & Wellness robią nawet dużo, dużo lepiej niż co niektóre sanatoria. Kołobrzeg cieszy się statusem uzdrowiska, działa tutaj ponad 20 zakładów przyrodoleczniczych, a zatem zakres zabiegów odnowy biologicznej dostępnych w kurorcie będzie kompletny. Rehabilitacja konkretnych dolegliwości, procedury regenerujące, do tego zdrowy klimat i właściwości aerozolu morskiego z jodem… Odnowa biologiczna akurat w Kołobrzegu prezentuje się niezwykle bogato, każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Sylwester w Kołobrzegu - smakowity kąsek dla wszystkich imprezowych zwierzaków. Czysto rozrywkowy potencjał Kołobrzeg ma całkiem spory, a do tego na sylwestra można się tutaj pobawić na wiele różnych sposobów. Kluby o zróżnicowanej charakterystyce, miejski sylwester w amfiteatrze (teren dawnego Fortu Wilczego),a dla odpornych na zimowe temperatury: plażowe dyskoteki. Wypadałoby jeszcze napomknąć, że sylwester w Kołobrzegu to nie tylko sylwestrowo-noworoczne harce, ale też niezła okazja do małego odpoczynku nad morzem. Spacer wzdłuż plaży, ewentualnie po molo bądź portowych falochronach, pomoże szybko dojść do siebie po pełnej wrażeń nocy.

Boże Narodzenie w Kołobrzegu - czasem świąteczne obowiązki są tak przytłaczające, że lepiej w okresie bożonarodzeniowym zrobić sobie wolne od wszystkich zajęć. W takich okolicznościach Kołobrzeg będzie prawdziwym kołem ratunkowym, wybawiającym z opresji sprzątania, gotowania etc. Takie Boże Narodzenie na wyjeździe pozwala wreszcie odpocząć, spędzić trochę więcej czasu razem z najbliższą rodziną. W Kołobrzegu można się zrelaksować na wiele sposobów, czy to spacerując po plaży i porcie, podziwiając zimowe krajobrazy ze szczytu latarni morskiej, wypoczywając aktywnie w aquaparku lub którymś z mniejszych basenów… A to tylko niewielka część atrakcji, jakie tu czekają w czasie Bożego Narodzenia.

Andrzejki w Kołobrzegu - przesycona prawdziwie magiczną atmosferą noc wróżb, a na dokładkę parę dni nad morzem nastawionych na niczym nieskrępowany relaks. Kołobrzeg na andrzejki może zaoferować turystom sporo ciekawych rzeczy, żeby wymienić tylko kręgielnie, Bastion Wojskowy czy Park Rozrywki Zieleniewo. Szukając ciekawych inspiracji na andrzejkową imprezę, warto zajrzeć do poświęconej kulturowym tradycjom Pomorza Maszoperii - Muzeum 6D. Jak widać andrzejki w Kołobrzegu to wyjazd jedyny w swoim rodzaju.

Boże Ciało w Kołobrzegu - prawdopodobnie najlepsza sposobność do długiego weekendu, kiedy można wyskoczyć nad morze. Boże Ciało nie dość że zawsze wypada w czwartek, to jeszcze na progu prawdziwego lata, kiedy pogoda w Kołobrzegu z reguły już mocno sprzyja rozkosznemu plażowaniu. Nie wspominając już o tym, że przy mniej korzystnej aurze zawsze można udać się do jednego z interesujących miejsc w mieście. Przy okazji Bożego Ciała w Kołobrzegu można sobie zaplanować m.in. wizytę w bazylice Wniebowzięcia NMP, zwiedzanie Muzeum Patria Colbergiensis i Galerii Sztuki Współczesnej w miejskim ratuszu albo odwiedzenie Baszty Lontowej.

Weekend majowy w Kołobrzegu - nadzwyczaj bogata w najrozmaitsze wabiki i walory majówka. Nawet gdyby Kołobrzeg nie leżał nad morzem, i tak byłby niezwykle fascynującym kierunkiem wypoczynkowych wyjazdów na okoliczność długiego, majowego weekendu. Intrygujące muzea (Oręża Polskiego, Maszoperia) regularnie urządzające na majówkę coś specjalnego, świetna infrastruktura sportowa (szereg kortów tenisowych, idealna na kajakowe spływy Parsęta, ośrodki jeździeckie, Park Rekreacji Prugar i wiele, wiele innych),duży port morski… Weekend majowy w Kołobrzegu daje tyle możliwości, ile ryb wypada z rybackiej sieci po wyjątkowo udanym połowie.

Wielkanoc w Kołobrzegu - wyjątkowe święta, które o wiele przyjemniej będzie spędzić nad morzem niż walcząc z typowymi dla Świąt Wielkanocnych domowymi porządkami i kuchennymi rewolucjami. A skoro w Kołobrzegu o wielkanocne śniadanie zadbają za nas inni, to cała gama atrakcji tylko czeka by to właśnie im poświęcić wolny czas. Oczywiście najlepiej razem z całą rodziną. Kołobrzeg na Wielkanoc może zaoferować przyjezdnym m.in. interesujące zabytki (np. pozostałości dawnych fortów, parę kościołów) i muzea (z najsłynniejszym Muzeum Oręża Polskiego na czele),niczego sobie plaże, niezłe szlaki rowerowe i żeglugowe. Krótko rzecz ujmując: sporo turystycznych prezentów na zajączka można zafundować sobie i najbliższym, wybierając się na Wielkanoc do Kołobrzegu.

Walentynki w Kołobrzegu - kolejna propozycja kierowana bezpośrednio do zakochanych par, tym razem związana z ich przypadającym 14 lutego świętem. Nieoficjalnym i mocno skomercjalizowanym, ale walentynki przyjęły się świetnie i chyba na zawsze będą dobrym pretekstem do odwiedzenia Kołobrzegu we dwoje. Wprawdzie środek zimy raczej wyklucza wspólne plażowanie i turystyczne rejsy, ale to żaden problem. Z okazji walentynek wiele obiektów noclegowych z Kołobrzegu oferuje pakiety z voucherami SPA, poza tym zawsze można wybrać się na romantyczny spacer nadmorskim bulwarem Jana Szymańskiego lub skorzystać z pozostałych atrakcji nadmorskiego kurortu.

Ferie zimowe w Kołobrzegu - co prawda to mocno niestandardowy kierunek turystycznych wypadów, za to wciąż bardzo atrakcyjny. Kołobrzeg w czasie ferii zimowych nadal jest w stanie zapewnić turystom szeroką paletę rozmaitych atrakcji. Wprawdzie trzeba być wziętym morsem, by próbować morskich kąpieli i wylegiwania się na plaży, ale i tak ilość potencjalnych opcji imponuje. Bodaj najciekawsze w Kołobrzegu i feriach zimowych będzie to, że da się ładnie połączyć aktywny wypoczynek z poszerzaniem horyzontów. Przykład: wyjścia do aquaparku przeplatane wyjściami do oddziałów Muzeum Oręża Polskiego i innych quasi-edukacyjnych placówek.

Dzień Kobiet w Kołobrzegu - zarówno dobry prezent-niespodzianka dla ukochanej, jak też pomysł na “babski wyjazd”, w liczniejszym gronie przyjaciółek bądź w pojedynkę. Specjalne pakiety na Dzień Kobiet to dla branży turystycznej w Kołobrzegu standard. Dzięki tej normie panie (i ewentualnie osoby towarzyszące) mogą liczyć na prawdziwie wyjątkowy, wypełniony po brzegi atrakcjami pobyt nad morzem w marcu. Wśród rarytasów, jakie na okoliczność Dnia Kobiet można się spodziewać po Kołobrzegu, warto wymienić pierwszorzędny relaks w SPA, spotkania (prelekcje, pogadanki etc.) z ciekawymi ludźmi i występy znanych, cenionych za twórcze dokonania artystów.

Wakacje w Kołobrzegu - jak przyroda budzi się na wiosnę, tak nadmorskie miejscowości naprawdę zaczynają tętnić życiem z początkiem letniego okresu wakacyjnego. Kołobrzeg w wakacje odwiedza spora liczba przyjezdnych, a do tego turyści mogą korzystać z wielu ciekawych atrakcji. Zarówno w samym uzdrowiskowym mieście, jak i w jego najbliższej okolicy. Ci, którzy na wakacjach w Kołobrzegu nie mają nic przeciwko małym wycieczkom, powinni wybrać się do parku rozrywki w klimatach westernu (albo dwóch, do wyboru są Zieleniewo i Ustronie Morskie),pojechać do absolutnie unikalnych Ogrodów Hortulus w Dobrzycy, a także zafundować sobie (w miarę możliwości) lot widokowy z lotniska w Bagiczu. Z kolei w samym Kołobrzegu warto pojeździć po torze kartingowym, urządzić wędkarski rejs razem z miejscowymi rybakami, zaszaleć na jednej z wielu wakacyjnych imprez (np. Sunrise Festival),odwiedzić udostępniany raz na jakiś czas port wojenny, wypożyczyć jakąś żaglówkę w Marinie Solnej… a to tylko niewielka część z tego, co można tutaj robić w wakacje.

Jesień w Kołobrzegu - oferta do dogłębnego przemyślenia dla wszystkich, którzy nie muszą się przejmować obowiązkami szkolnymi. Kiedy gorączka sezonu letniego powoli przechodzi, akurat Kołobrzeg jesienią wciąż pozostaje bardzo gorącym miejscem na turystycznej mapie Polski. Liczba i jakość dostępnych atrakcji w porównaniu z sezonem wakacyjnym praktycznie się nie zmienia, pogoda dzięki złotej polskiej jesieni często dopisuje, a w kurorcie przebywa już wyraźnie mniej przyjezdnych. W związku z tym ostatnim jesień w Kołobrzegu wiąże się m.in. ze spadkiem stawki za noclegi, obniżką cen biletów, większą dostępnością wolnej przestrzeni na plaży i poważnym skróceniem kolejek do wartych zobaczenia miejsc.

Weekend listopadowy w Kołobrzegu - Święto Niepodległości i wcześniejszy dzień Wszystkich Świętych to dwie listopadowe okazje do zorganizowania długiego weekendu. Kilka dni odpoczynku nad morzem zawsze się przyda, zwłaszcza że akurat Kołobrzeg może zapewnić nie tylko relaks, ale i małe dokształcanie adekwatne do daty. Będąc tutaj na listopadowy weekend jakoś tak nie wypada nie zwiedzić Muzeum Oręża Polskiego i zobaczyć pomnika Zaślubin Polski z Morzem. Nawet jeśli rzeczony monument upamiętnia wydarzenia z 1945, a nie 1920 roku. Poza tym weekend listopadowy w Kołobrzegu to idealna sposobność do zawsze przydatnego wypoczynku nad morzem.

Galeria
Dodano: 2017-07-19 15:33:00

Komentarze (2)
MaThek
11.08.2017 15:31

Od moich jedynych wakacji w Kołobrzegu minęło już ćwierć wieku, a ja wciąż całkiem wyraźnie pamiętam wizytę w muzeum wojskowym, czy Muzeum Oręża Polskiego. Eksponatów mają całe mnóstwo, a stare miecze, zbroje husarskie czy pistolety skałkowe były równie fascynujące, co odrzutowce, śmigłowce i armaty wystawione na zewnątrz. Z Kołobrzegiem mam też jeszcze jedno, dużo mniej przyjemnie skojarzenie. Mianowicie: pieruńsko zimna woda w Bałtyku, przez której nie byłem w stanie porządnie się wykąpać i popluskać w morzu. Smuteczek :[

Anonim
5.10.2017 15:50

Na wyjazd do Kołobrzegu nie trzeba nikogo specjalnie długo przekonywać. Atrakcji jest tu od groma, a z drugiej strony miasto nie jest aż tak duże jak Gdańsk czy Gdynia. Jest tu latarnia morska, port, molo i wiele więcej rzeczy, które powinny być w typowej turystycznej nadmorskiej miejscowości.

Dodaj komentarz