Szukasz pretekstu na wyjazd do Międzyzdrojów? Oto i one!

Międzyzdroje zdają się być na tyle rozpoznawalnym i popularnym kurortem nad morzem, że jakiekolwiek zachęty do przyjazdu mogłyby cokolwiek mijać się z celem. Jednak jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak wiele doskonałych okazji trafia się w całym roku do tego, żeby spakować najpotrzebniejsze rzeczy i przyjechać do Międzyzdrojów. Oto najważniejsze spośród nich.

Weekend we dwoje w Międzyzdrojach - cóż może być lepszego dla zakochanej pary, niż romantyczny spacer brzegiem morza? Pod Międzyzdrojami znajdują się jedne z najbardziej malowniczych plaż w Polsce: aby się o tym przekonać, wystarczy choć raz spojrzeć na okolicę z jednego z punktów widokowych na klifach, jakie mieszczą się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. A przecież pełne gwiazd Międzyzdroje posiadają jeszcze ładny Park Zdrojowy, cudowne molo spacerowe, Muzeum Figur Woskowych, multimedialne Planetarium czy Aleję Gwiazd polskiego kina, telewizji i teatru.

Odnowa biologiczna w Międzyzdrojach - swego czasu Międzyzdroje cieszyły się opinią jednego z najlepszych uzdrowisk nad Morzem Bałtyckim. O ile normy urzędnicze cały czas podlegają wszelkim możliwym zmianom, tak właściwie niezmienny pozostaje ogromny potencjał miejscowości w zakresie relaksu i klimatolecznictwa. Zmiana uzdrowiskowych zakładów przyrodoleczniczych w nowoczesne centra SPA & Wellness przebiega bezboleśnie, z wielką korzyścią dla gości potrzebujących nadzwyczaj efektywnego wypoczynku.

Sylwester w Międzyzdrojach - noworoczna zabawa nad morzem ma w sobie mnóstwo niepowtarzalnego uroku. Tak samo jak miasto Międzyzdroje. Takie połączenie na sylwestra po prostu musi się udać. Kilka dni wypoczynku i cieszenia się orzeźwiającą morską bryzą, a do tego pełna fajerwerków szampańska impreza sylwestrowa jako punkt kulminacyjny całego pobytu na zachodniopomorskiej wyspie Wolin.

Boże Narodzenie w Międzyzdrojach - wyjazd na święta do Międzyzdrojów to trafny sposób na to, aby poczuć prawdziwą magię Bożego Narodzenia. Nie ma żadnej tajemnicy w tym, że świąteczne sprzątanie i zintensyfikowane prace kuchenne często odbierają całą radość ze spotkania w rodzinnym gronie. Z kolei bożonarodzeniowy turnus w Międzyzdrojach to przyjazd na gotowe, połączony z wypoczynkiem i czerpaniem z pełni dobrodziejstw nadmorskiego klimatu.

Andrzejki w Międzyzdrojach - w poszukiwaniu intrygującej, innej niż zwykle imprezy andrzejkowej, nie zaszkodzi wybrać się na parę dni do Międzyzdrojów. Po pierwsze: w tym słynnym nadmorskim kurorcie z okazji andrzejek organizowanych jest mnóstwo tematycznych, niejednokrotnie nawiązujących do lokalnego folkloru zabaw. Po drugie: Międzyzdroje pod koniec listopada pełne są innego rodzaju atrakcji, które umilą krótki - i korzystny dla zdrowia - wypad nad morze na andrzejki.

Boże Ciało w Międzyzdrojach - święto Bożego Ciała aż prosi się o to, aby wykorzystać je do małego urlopu. Położone nad morzem, na wyspie Wolin Międzyzdroje nadają się do tego wręcz idealnie. Malownicze plaże, długie molo spacerowe (z pawilonem, gdzie czeka parę atrakcji),wspaniałe tereny Wolińskiego Parku Narodowego z zagrodą pokazową żubrów, słynna Aleja Gwiazd… Podsumowując: Boże Ciało to świetna okazja, aby pojechać na pełen przyjemności długi weekend do Międzyzdrojów.

Weekend majowy w Międzyzdrojach - majówka nad morzem to niezwykle nęcąca alternatywa dla tradycyjnego już grillowania na działce. Pobyt w Międzyzdrojach na długi weekend majowy będzie o wiele bogatszy w najrozmaitsze atrakcje. Tu gwiazdy, tam przyroda Wolińskiego Parku Narodowego, piękne plaże, pełen zieleni Park Zdrojowy i wiele, wiele innych. A kiełbaski, karkóweczka i inne smakowitości z grilla też smakują lepiej, kiedy można też korzystać z dobrodziejstw przesyconego jodem powietrza.

Wielkanoc w Międzyzdrojach - spędzanie świąt wielkanocnych poza domem rodzinnym, w gwarantującym relaks kurorcie, staje się Polsce z roku na rok coraz popularniejsze. Międzyzdroje to bardzo dobra destynacja na Wielkanoc: rozbudowana i zróżnicowana baza noclegowa, świetny nadmorski klimat, interesujące atrakcje i dla dzieci, i dla dorosłych (np. Bałtycki Park Miniatur),przyrodniczo unikalna okolica z fascynującymi zabytkami i muzeami - w Międzyzdrojach łatwo połączyć świętowanie Wielkanocy z pożytecznym wypoczynkiem.

Walentynki w Międzyzdrojach - z okazji przypadającego 14 lutego święta zakochanych Międzyzdroje przybierają nad wyraz romantyczną szatę. Pary, które postanowią ten serduszkowo-różowy czas spędzić nad morzem, mogą liczyć na wyjątkowe atrakcje i specjalne traktowanie. Zakochani niech skierują swoją uwagę na walentynkowe pakiety pobytowe w Międzyzdrojach, zawierające tak miłe dodatki jak zabiegi w SPA, romantyczne kolacje przy świecach, taneczne zabawy czy artystyczne występy.

Ferie zimowe w Międzyzdrojach - choć pobyt nad morzem kojarzy się z wysokimi temperaturami i mocno świecącym słońcem, to mróz i śnieg w Międzyzdrojach wcale nie wykluczają udanego turnusu. Zimowe ferie będą niezłą okazją, żeby bez zbędnych kolejek i hałaśliwych tłumów cieszyć się wieloma atrakcjami z Międzyzdrojów: planetarium, Muzeum Przyrodnicze, oceanarium, Muzeum Figur Woskowych… O zdrowotnych walorach morskiego aerozolu - w zimowym powietrzu jak najbardziej obecnego - już się nie rozpisując.

Dzień Kobiet w Międzyzdrojach - święto 8 marca to wymarzony pretekst, żeby panie pojechały nad morze. Czy to dla własnej przyjemności, czy to w ramach babskiej wycieczki w gronie przyjaciółek, czy też jako niespodzianka od ukochanego. Na okoliczność Dnia Kobiet znaczna część obiektów z Międzyzdrojów szykuje oferty specjalne z myślą o paniach. Zabiegi kosmetyczno-urodowe, wartościowe prelekcje, zamknięte imprezy i podobne atrakcje. A tych samym Międzyzdrojom nad morzem nie brakuje, oj nie.

Wakacje w Międzyzdrojach - nadbałtyckie kurorty w trakcie wakacji przeżywają istne oblężenie ze strony letników. Z Międzyzdrojami na pewno nie jest inaczej, to przecież jedna z najsłynniejszych miejscowości nad morzem w Polsce. Zachwycające plaże, piękne molo, wspaniała przyroda w całej okolicy, wszechobecne gwiazdy kina i telewizji… A to tylko część wabików, jakimi na wakacje Międzyzdroje skutecznie kuszą liczne rzesze zadowolonych z dostępnych możliwości i dokonanego wyboru gości.

Jesień w Międzyzdrojach - wrzesień i kolejne jesienne miesiące wcale nie oznaczają, że życie w Międzyzdrojach całkowicie zamiera. Owszem, turystów jest zauważalnie mniej niż jeszcze w sierpniu - ale to “z winy” roku szkolnego. Potencjał kurortu w zakresie atrakcji oraz różnorodnych możliwości na odpoczynek pozostaje praktycznie niezmienny. Tym samym wzięcie urlopu na początku złotej polskiej jesieni i przyjazd do Międzyzdrojów to bardzo dobry pomysł. Również z ekonomiczno-finansowego punktu widzenia.

Weekend listopadowy w Międzyzdrojach - Wszystkich Świętych oraz Święto Niepodległości to oczywiście istotne, bardzo poważne uroczystości. A jednocześnie dość dobry pretekst do tego, aby wziąć sobie wolne i odpocząć nad morzem. Międzyzdroje są niezłą destynacją na długi, listopadowy weekend ze względu na sporą bazę noclegową, znakomite położenie na terenie Wolińskiego Parku Narodowego oraz interesujące opcje na wykorzystanie wolnego czasu do relaksu, zwiedzania itd.

Galeria
Dodano: 2017-06-22 10:33:00

Komentarze (2)
MaThek
24.07.2017 09:11

Najlepsze wspomnienie z Międzyzdrojów to zdecydowanie nocne kino letnie towarzyszące Festiwalowi Gwiazd. Na plaży, pod chmurką, filmy najwygodniej oglądało się na leżąco, z "zagłówkiem" usypanym z piasku. Nawet jeśli nowe (wtedy) "W pustyni i w puszczy" nie jest dziełem wiekopomnym, to i tak oglądało się bardzo przyjemnie. Tym bardziej, że przed projekcją zorganizowano małą pogadankę z aktorami i można było posłuchać co nieco o kulisach produkcji z planu.

Anonim
29.09.2017 13:36

Wybierając się do Międzyzdrojów trzeba mieć na uwadze, że przyjeżdża tam mnóstwo turystów. Jeśli ktoś chce odpocząć od zgiełku i tłumu ludzi, to w Międzyzdrojach trudno będzie mu się zrelaksować. Lepiej wtedy wybrać jakiś mniej popularny kurort nad morzem.

Dodaj komentarz