Sylwester 2022/23 w bliskości gór – jak spędzić przerwę świąteczną i sylwestra w sercu Beskidu Śląskiego?

  • Noclegi
  • Blog
  • Sylwester 2022/23 w bliskości gór – jak spędzić przerwę świąteczną i sylwestra w sercu Beskidu Śląskiego?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że zima w górach jest iście magiczną porą roku. Od ośnieżonych szczytów nie można oderwać wzroku, malinowa herbata smakuje zupełnie inaczej, a sporty zimowe dostarczają zastrzyku endorfin. Czy można więc wyobrazić sobie coś lepszego niż sylwester w górach? Przenieś się do bajkowej krainy, usłysz podzwaniające przy saniach dzwoneczki, wypij łyk szampana i rozpocznij Nowy Rok z cudownymi wspomnieniami.   

Beskid Śląski zimą na dwa sposoby

Warto pamiętać, że góry to nie tylko Tatry z rysującym się na horyzoncie Giewontem. Niezwykle urokliwym regionem jest także Beskid Śląski. Imponujące masywy górskie w zimowej odsłonie zapierają dech w piersiach. Ponadto w Wiśle i okolicach można spędzić czas na wiele różnych sposobów: zarówno aktywnie, jak i w myśl slow life i hygge. Skrzyczne, Barania Góra, Klimczok, Malinowska Skała – to tylko kilka przykładowych miejsc, w które możesz się udać podczas zimowego wypoczynku w Beskidzie. 

Sporty zimowe i długie wędrówki

Jako bazę wypadową do wszelkiego rodzaju wycieczek i górskich wędrówek najlepiej wybrać Wisłę. Nie bez powodu nazywana jest Perłą Beskidu. Związana z utytułowanym skoczkiem narciarskim Adamem Małyszem miejscowość rokrocznie przyciąga miłośników sportów zimowych. Jeśli jesteś spragniony aktywnego wypoczynku – to miejsce w sam raz dla ciebie. 

 W przerwie świątecznej warto spalić nadprogramowe kalorie na kilku malowniczych szlakach, takich jak:

  • Szlak na Wielki Stożek – szlak ten jest dość łatwy, rozpoczyna się na ulicy Turystycznej. Sam Stożek Wielki to szczyt o wysokości 978 m n.p.m., a po jego zdobyciu można odpocząć w jednym z najstarszych polskich schronisk, czyli Schronisku PTTK Stożek.
  • Szlak na Baranią Górę – jest to szlak niebieski. Rekomenduje się rozpoczęcie trasy z przystanku PKS Wisła Czarne Fojtula. Po drodze można podziwiać Kaskady Rodła, czyli zespół ok. 25 naturalnych wodospadów i progów rzecznych na Białej Wisełce. Po zdobyciu Baraniej Góry warto wejść na bezpłatną wieżę widokową, z której roztacza się panorama na krajobraz Beskidu, ale można z tego miejsca dostrzec nawet Tatry (przy dobrej pogodzie).
  • Szlak na Soszów Wielki – jest to niebieski szlak, wiodący z Wisły Jawornika na Soszów Wielki (szczyt liczący 886 m n.p.m.). Na miejscu również można odsapnąć pod dachem schroniska z wieloletnią tradycją. 

Wisła to doskonałe miejsce również dla narciarzy – zarówno tych zapalonych, jak i początkujących. Znajduje się tu blisko 30 wyciągów i 30 km tras. Mimo że o Zakopanem mówi się, że jest zimową stolicą Polski, to miłośnicy sportów zimowych zgodnie przyznają, że Wisła mogłaby w tej kategorii konkurować. Stoki są świetnie przygotowane, a trasy mają różne poziomy trudności. Do najlepszych stacji narciarskich należą: Skolnity, Cieńków, Nowa Osada, Soszów czy Stożek. W sam raz na urozmaicenie świątecznego i sylwestrowego pobytu! 

Grzane wino, dobra książka i zapierające dech w piersiach widoki

Jeśli chcesz odnaleźć wewnętrzną harmonię, by rozpocząć Nowy Rok bez ciężaru doświadczeń mijającego roku, to koniecznie odwiedź malowniczy Beskid Śląski. Samo podziwianie roztaczającego się z okien apartamentu krajobrazu to swego rodzaju medytacja.

Nigdzie nie musisz się spieszyć; po prostu napawaj się wolnymi dniami. Przyda się kubek grzanego wina, dobra książka czy gra planszowa. Wygodny fotel przy oknie, za którego szybą wirują płatki śniegu – to przepis na prawdziwy relaks.

Możesz także wybrać się na spacer. Z Wisły prowadzą łatwe szlaki, którymi przyjemnie się idzie. Lekkie zmęczenie i szczypiący w policzki mróz są jednak wskazane. Po długim spacerze skorzystaj z zabiegów SPA w hotelu.  

10, 9, 8… nadchodzi Nowy Rok! Baw się dobrze w sercu Beskidu Śląskiego! 

Stary rok najlepiej zwieńczyć uroczystą kolacją, a po niej szampańską zabawą do białego rana. Wytańczysz wszystkie troski i zmartwienia, puścisz w niepamięć niesnaski i spory, poczujesz wdzięczność za to, co masz i… jeszcze tej samej nocy zaczniesz pisać nowe wspomnienia. Każdy Nowy Rok to czysta karta. Zacznij go dobrze; w miejscu, które będzie odpowiadało na wszystkie twoje potrzeby. Koniecznie zapoznaj się z ofertą Vislow Resort (https://vislow.pl/oferty-specjalne/sylwester-z-uroczysta-kolacja-oferta-limitowana).

Z przestronnych apartamentów da się słyszeć szum wodospadu na Wisełce, a roztaczające się z okien krajobrazy gór w zimowej szacie zapierają dech w piersiach.  Niesamowitą atmosferę poczujesz już 30 grudnia podczas kuligu z pochodniami i występem kapeli góralskiej przy ognisku. W sylwestra możesz zaś liczyć na uroczystą kolację z imprezą. Jeśli zabierasz ze sobą dzieci, to bądź pewien, że również dla nich będzie to niezapomniany wieczór. Dla najmłodszych organizowany jest bowiem kinder bal. 

 

Pamiętaj, by zawsze podążać za głosem serca. Jeśli potrzebujesz wyciszenia i relaksu – nie wahaj się zaszyć w apartamencie, podziwiając widoki i oddając się lekturze ulubionej książki. Skorzystaj z jacuzzi i relaksujących zabiegów. Jeśli zaś czujesz, że musisz spożytkować gdzieś energię – ruszaj na malownicze szlaki albo zapinaj narty i wybieraj spośród licznych tras. Jednego możesz być pewien – Wisła i Beskid Śląski ofiarują ci wszystko, czego potrzebujesz. W sylwestra i nie tylko. 

Dodano: 2022-06-23 11:17:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz