Świnoujście - atrakcja, której nie wolno przegapić

Położone na zachodnim skraju polskiego wybrzeża Świnoujście kusi przyjezdnych rozmaitymi atrakcjami. Zarówno tymi zlokalizowanymi w samym kurorcie, jak też dostępnymi w okolicznych miejscowościach. Szczególnie polecaną przez nas atrakcją na czas pobytu w Świnoujściu jest dziwnowski Park Miniatur i Kolejek.

To świetne miejsce dla całej rodziny, w którym każdy gość ma zagwarantowaną dawkę niezłej rozrywki, ze szczyptą nieinwazyjnej edukacji na dokładkę. Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to prawdopodobnie najchętniej odwiedzana rodzinna atrakcja na wybrzeżu. Planując wypad ze Świnoujścia po sąsiednich miejscowościach, koniecznie uwzględnijcie w nich to niezwykłe miejsce. Dojazd do parku to niecałe 3 kwadranse jazdy samochodem (niespełna 40 kilometrów) głównymi drogami przez Międzyzdroje i Międzywodzie. Jeszcze przed charakterystycznym mostem zwodzonym w Dziwnowie trzeba skręcić w pierwszą ulicę - ewentualnie drugą - w prawo, parkingi dla gości Parku Miniatur i Kolejek są wyraźnie oznaczone tabliczkami. Przy okazji warto wybrać się też w rejs po Morzu Bałtyckim albo Zalewie Kamieńskim, co będzie świetną atrakcją dla każdego.

Genialna atrakcja dla dzieci

Najmłodsi turyści mają tutaj ręce pełne roboty. O ile spacer po parkowych alejkach i podziwianie dokładnych modeli latarni morskich nie brzmi szczególnie ekscytująco, to zupełnie inaczej ma się sprawa z kolejkami. W parku ułożono ponad kilometr małych torów, po których śmigają małe repliki prawdziwych i bajkowych pociągów. Prawdziwą furorę wśród dzieci robią jednak ciuchcie pasażerskie, którymi mogą się przejechać wszyscy chętni.

Najlepsza atrakcja dla grupy zorganizowanej

Park Miniatur i Kolejek to dla kolonii młodzieżowych istny raj na ziemi. Dzieciaki znajdą tu zajęcie na ładnych parę godzin. Pełne przydatnych ciekawostek zwiedzanie z przewodnikiem, animacje (np. zajęcia quasi-modelarskie),nowe informacje z historii czy geografii, plac zabaw, lody, gofry i inne słodkości, sklepik z interesującymi pamiątkami… Jedynym problemem opiekunów grup może być skłonienie podopiecznych do wyjścia o zaplanowanym czasie.

Najciekawsza atrakcja dla rodziny z dziećmi

Wielodzietne familie będą szczególnie zadowolone z tego, co zastaną w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Dorośli mają szczególnie dużą gamę możliwości, aby bawić się razem ze swoimi pociechami - a przy okazji przekazać im trochę wiedzy na temat tego i owego. Wspólne śledzenie malowniczych tras zabawkowych pociągów i oglądanie wiernych modeli latarni w skali 1:10 skłania ciekawe świata dzieci do zadawania najróżniejszych pytań. Z kolei przejażdżka bajkowym Tomkiem wywołuje u maluchów nadzwyczaj szeroki uśmiech, co dla każdego rodzica jest bezcennym doświadczeniem.

Park Miniatur i Kolejek dobrą atrakcją dla dorosłych

Mówi się, że każdy dorosły facet to po prostu duże dziecko, które nigdy nie wyrosło z zabawek. I coś w tym jest, sądząc po reakcjach gości dziwnowskiej atrakcji. W końcu który chłopiec nie lubi bawić się pociągami? A jeśli kobiety nie mają ochoty przyłączyć się do zabawy, mogą przysiąść na ławce w cieniu drzew z kubkiem kawy (i jakimś słodkim deserem) i zrelaksować się na pełnym kwiatów, zielonym terenie parku.

Więcej na stronie internetowej Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.

Galeria
Dodano: 2017-06-12 13:51:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz