Świetna atrakcja, dla której warto z Pustkowa pojechać na małą wycieczkę

Odpoczywający na wczasach w Pustkowie zapewne nie narzekają zbytnio na brak atrakcji dla rodzin z dziećmi. Wiadomo bowiem od dawna, iż Wybrzeże Rewalskie to jeden z bardziej interesujących pod tym względem zakątków nad morzem w Polsce. Jednak nawet tutaj próżno szukać takich magicznych miejsc, jak Park Miniatur i Kolejek. To jedyne w swoim rodzaju miejsce uchodzi za najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję na wybrzeżu. I jak się okazuje - najzupełniej słusznie.

Co wpływa na to, że prezentowany park cieszy się tak ogromnym powodzeniem? Przede wszystkim to, jakie wspaniałości czekają na gości - i to dosłownie w każdym wieku. Niezależnie od numeru PESEL i osobistych preferencji rozrywkowych, praktycznie wszyscy turyści znajdą tutaj coś w sam raz dla siebie. Fantastyczna, terenowa makieta kolejowa i miniatury latarni oraz zabytków z polskiego wybrzeża to dopiero początek.

Atrakcja dla dzieci

Zabawki mają to do siebie, że zawsze skutecznie przyciągają uwagę najmłodszych. Pociągi jakimś sposobem są dla dzieci interesujące, nawet jeśli zabawa polega na oglądaniu tego, jak kręcą kolejne kółka. W przypadku Parku Miniatur i Kolejek sprawa ma się o tyle lepiej, że samych torów jest tutaj kilometr. Do tego najróżniejsze elementy architektoniczne i mnóstwo różnych składów - sytuacja zmienia się niezwykle dynamicznie. Do tego odrobina wiedzy o kraju przy okazji oglądania latarni, plac zabaw, słodkie gofry i lody oraz najbardziej polecana atrakcja: pasażerska kolejka parkowa.

Atrakcja dla dorosłych

Małym pociągiem mogą przejechać się wszyscy, którzy tylko mają na to ochotę. W tym gronie nie brakuje rodziców i innych dorosłych osób - można zatem z dużym prawdopodobieństwem założyć, że najciekawsza atrakcja jaką ma Park Miniatur i Kolejek to właśnie ta ciuchcia. Warto dodać, iż pomyślano nawet o takich drobnostkach jak stosowna oprawa dźwiękowa i dym wydobywający się z modelu dawnego, autentycznego parowozu. Poza tym można liczyć na klimatyczną kawiarenkę, parkowe alejki i ławeczki… no i malownicze, delikatnie przypominające o (nie)dawno minionym dzieciństwie pociągi.

Atrakcja dla kolonii i innych grup

Już oferta podstawowa Parku Miniatur i Kolejek prezentuje się całkiem okazale, a propozycje dla grup zorganizowanych - nie tylko zielonych szkół! - wzbogaca ją o niezwykle intrygujące rzeczy. Wysoce aktywizujące warsztaty modelarskie, przedłużone zwiedzanie z przewodnikiem, opcjonalne ognisko w wydzielonym zakątku parku - połączone z występami artystycznymi i wciągającymi animacjami. Zapowiada się doskonale, nieprawdaż?

No koniec: jaka trasa łączy Pustkowo z Parkiem Miniatur i Kolejek? Bardzo prosta i szybka. Wystarczy wjechać na drogę wojewódzką 102 i udać się w kierunku Międzyzdrojów. Trzymać się jej cały czas, dopiero tuż za mostem w Dziwnowie skręcić w lewo, w ulicę Marynarki Wojennej. Całość to ok. 17 kilometrów jazdy samochodem, do pokonania w mniej niż 20 minut.

Wszelkie szczegóły i aktualności dotyczące funkcjonowania placówki można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej parku oraz profilach najpopularniejszych mediów społecznościowych.

Galeria
Dodano: 2017-06-14 15:45:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz