Święta na wyjeździe

Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami. Sklepy i centra handlowe od kilku tygodniu bombardują nas promocjami, dekoracjami i pomysłami na bożonarodzeniowe prezenty. Nie da się ukryć - coraz bliżej święta! Ten wyjątkowy czas to idealna okazja do rodzinnych spotkań, jednak niektórzy z nas zastanawiają się nad tym, czy spędzić święta na wyjeździe.

Dlaczego wyjeżdżamy?

Pieczenie pierników całą rodziną, wspólne strojenie choinki, staranne pakowanie prezentów czy śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole… Dla wielu z nas właśnie z tym kojarzą się święta Bożego Narodzenia. Z drugiej strony to pośpiech, niesłychana ilość przygotowań, stres, ból kręgosłupa spowodowany sklejaniem setnego pieroga - to druga strona świątecznego szaleństwa i właśnie z tego powodu część z nas rezygnuje ze świąt i decyduje się na wyjazd. Niektórzy tłumaczą wyjazd chęcią bycia nowoczesnym i odchodzą od tradycyjnego celebrowania Bożego Narodzenia, pakują walizki i wyjeżdżają do ciepłych krajów.

Warto czy nie?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli cenimy sobie rodzinne spotkania, okazję do rozmowy, odpoczynek i chwilę wytchnienia od pędu codziennego życia, najprawdopodobniej nawet nie będziemy rozważać takiego wyjazdu. Natomiast coraz więcej osób ucieka od świątecznego szaleństwa i spędza ten czas w taki sposób, jaki im odpowiada - w ciepłych krajach lub zimowych Alpach. Dla osób, które nie obchodzą świąt z powodów religijnych taki wyjazd również jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Święta pod palmami

Jeśli jesteśmy zwolennikami drugiego rozwiązania i szukamy miejsca na wyjazd, warto sprawdzić ofertę biur podróży, które proponują wiele wycieczek właśnie w okresie świątecznym. Dużym plusem takich świątecznych wyjazdów jest promocyjna cena last minute, a także mniejsza iść odwiedzających typowe turystyczne miejscowości. Gdzie możemy pojechać? Częstym kierunkiem jest np. Madera - złote plaże w otoczeniu gór i oceanu to bardzo ciekawa alternatywa dla ponurem zimy w kraju. Maroko, Wyspy Kanaryjskie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dominikana czy Tajlandia to inne popularne miejsca, które wybierane są w okresie bożonarodzeniowym.

Zimowa sceneria

Szaleństwo na stoku, wieczorem strzelające drewno w kominku, rozgrzewająca herbata, a za oknem pięknie ośnieżone góry - brzmi bardziej zachęcająco? Jeśli chcemy zachować zimowy klimat świąt, warto wybrać się w zupełnie inne rejony. Alpy włoskie, francuskie, a może austriackie? Możliwości jest bardzo dużo. Taki świąteczny wyjazd można połączyć z Sylwestrem w górach. Jeśli macie dość świątecznego szaleństwa i marzycie o odpoczynku, warto rozważyć taki wyjazd. Gdy brakuje na ten celu wystarczających oszczędności, nic straconego! W takiej sytuacji warto sprawdzić ofertę pożyczki przez Internet - https://proficredit.pl/. Dzięki takiemu zastrzykowi gotówki będziemy mogli wykupić interesującą nas wycieczkę, a możliwość spłaty pożyczki przez Internet w ratach nie obciąży znacząco naszego budżetu. Pożyczki przez Internet mogą być bardzo dobrym sposobem na sprawienie sobie wymarzonego prezentu!

Dodano: 2018-12-04 10:30:00

Komentarze (1)
Anonim
10.04.2019 10:54

Spędzamy święta wraz z rodziną różnie. Czasem w zaciszu domowym, czasem wyjeżdżamy do hotelu bądź pensjonatu by ktoś odwalił za nas czarna robotę ;) obie formy spędzania Świąt są miłe, ważne żeby spędzić ten czas z rodziną. Być może w tym roku spędzimy Boże Narodzenie w ciepłych krajach? Kto wie...

Dodaj komentarz