SPA w Dziwnowie - o odnowie biologicznej nad morzem słów kilka

Kiedy planuje się dłuższy, a nawet ledwie parodniowy wypad nad morze, w głowie może kiełkować tylko jedna myśl przewodnia - odpoczynek pełną gębą. A wszystko oczywiście dzięki świeżemu, prawdziwie ożywczo oddziałującemu na organizm powietrzu oraz rozległym plażom z mięciutkim, drobniutkim piaskiem. Wypisz, wymaluj Dziwnów. A gdyby dodać do tego jeszcze zestaw zabiegów SPA & Wellness? Wtedy relaks staje się jeszcze efektywniejszy, a do tego znacznie przyjemniejszy.

Teoretycznie specyfika nadmorskiego klimatu - to jest korzystny wpływ jodu oraz pozostałych składników tzw. aerozolu morskiego na funkcjonowanie organizmu - w połączeniu z błogim lenistwem wystarczy, żeby przez kilka dni porządnie naładować się nową energią. A tak swoją drogą, to wzmożona aktywność fizyczna długofalowo przynosi podobne, a w zasadzie to nawet lepsze dla stanu zdrowia skutki. Natomiast odnowa biologiczna w Dziwnowie działa niczym wehikuł czasu, odejmując ładnych parę lat. A przynajmniej takie entuzjastyczne opinie towarzyszą zabiegom SPA, oferowanym w tego rodzaju strefach kompleksowej rekreacji. Pojawiają się też całkiem w sumie uzasadnione porównania do sanatoriów, tyle że przy znacznie przyjaźniejszej, wręcz luksusowej otoczce.

Generalnie nad morzem rozmaite salony SPA & Wellness funkcjonują w strukturach dużych, cechujących się ponadprzeciętnie wysokimi standardami obiektów noclegowych. Goście takich prestiżowych obiektów noclegowych z Dziwnowa mogą liczyć chociażby na kilka odmian masaży, kąpiele w rozmaitych rzeczach o interesującym działaniu, zabiegi pielęgnacyjne na konkretne części ciała, maseczki, rytuały saunowe, okłady… Odnowa biologiczna niewątpliwie stanowi bardzo obszerny temat. I wypadałoby od razu zaznaczyć, że czerpanie z jej dobrodziejstw ma swoją cenę. Tę wyrażaną w twardej walucie rzecz oczywista, z reguły wysoką lub bardzo wysoką.

Procedury z zakresu odnowy biologicznej najczęściej oferowane są w ramach specjalnych pakietów pobytowych nad morzem. Takich, które w Dziwnowie chodzą po parę stówek za dobę od osoby. Jest jednak sposób, żeby to ominąć i zafundować sobie relaks w SPA razem ze stosunkowo tanim noclegiem. Owe strefy rekreacyjno-rehabilitacyjne całkiem regularnie są bowiem dostępne dla turystów z zewnątrz, a goście konkretnego obiektu po prostu dostają specjalne zniżki lub vouchery (i to niekoniecznie na wszystko, a np. 5 zabiegów z oferty liczącej kilkadziesiąt pozycji). Trzeba się naturalnie liczyć z pewnymi ograniczeniami w stylu konieczności wcześniejszej rezerwacji terminu zabiegu, lecz i tak powinno wyjść taniej niż turnus z rodzaju “all inclusive - full relax”.

Dziwnów zapewnia turystom na tyle różnych zajęć i sposobów relaksu, żeby stanowić godną uwagi destynację nad morzem przez okrągły rok. Obecność SPA & Wellness z zabiegami fachowej odnowy biologicznej - wraz z całym zapleczem, od profesjonalnego personelu po nowoczesne urządzenia - na pewno ma spory wpływ na atrakcyjność całej miejscowości.

Dodano: 2017-11-08 11:28:00

Komentarze (1)
MaThek
8.11.2017 14:02

Dziwnów zdaje się stawiać na sport - jest w mieście jakaś aleja z replikami trofeów zdobytych przez Polaków w najróżniejszych dyscyplinach, cykliczna impreza z udziałem gwiazd, wreszcie rozwijająca się infrastruktura. A skoro tak, to rozwój zaplecza pod odnowę biologiczną staje się naturalnym krokiem naprzód. I jeżeli staje się dostępna również dla "postronnych" turystów, tym lepiej.

Dodaj komentarz