Seszele czy Mauritius, gdzie warto wyjechać na wakacje z biurem podróży?

  • Noclegi
  • Blog
  • Seszele czy Mauritius, gdzie warto wyjechać na wakacje z biurem podróży?

Seszele oraz Mauritius to z całą pewnością cele podróżnicze osób na całym świecie. Nie ma się czemu dziwić. Krystaliczna woda, biały piasek pod stopami i bezkresne niebo w kolorze pastelowego błękitu, na pewno zachęcają do odwiedzenia tych miejsc. Obydwie te wyspy to idealne miejsce na pełny relaks i ucieczkę za miasto zwłaszcza w najcieplejszych miesiącach. Z całą pewnością warto przemyśleć taką wycieczkę i bliżej zapoznać się z ofertą biura podróży. Po wybraniu odpowiedniego pakietu dylemat Seszele, czy Mauritius przestanie istnieć, ponieważ spokojnie można połączyć odwiedzenie tych dwóch miejsc podczas jednego wyjazdu. Wystarczy dobra organizacja oraz niezawodny plan sporządzony przez organizatorów, aby móc w pełni cieszyć się wakacjami swojego życia!

Seszele czy Mauritius?
Jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie

Seszele zachwycają każdego, kto odwiedził je przynajmniej raz. Długo można by opowiadać o motywach, dla których warto wybrać te miejsca na wakacyjną metę. Seszele to zbiór wielu mniejszych wysepek, które razem tworzą zapierającą dech w piersiach całość. Cała wycieczka rozpoczyna się od przybycia na wyspę Mahe, która jest główną wyspą archipelagu. Wyspy rozrzucone są w okolicy równika, dlatego pogoda, klimat i przyroda są tak zachwycające. Znajdują się one bowiem na środku Oceanu Indyjskiego, oddalone 1500 km na wschód od wybrzeży Afryki i 3000 km na zachód od Półwyspu Indyjskiego. Zarówno roślinność wysp, jak i występujące tam zwierzęta, znacznie różnią się od tego, co można zobaczyć w innych częściach świata. Kompleks, w którym odpoczywa się, podczas pobytu na Mahe jest najwyższej klasy. Przepyszne posiłki, ale także doskonała obsługa. Dodatkowo na miejscu skorzystać można z wielu atrakcji!

Co robić na wyspie Mahe?

Wydawać by się mogło, że już sama możliwość odpoczynku na rajskich plażach jest nie lada atrakcją, zwłaszcza dla turystów z Europy, którzy nie mają takich widoków przez okno! Jednak na tych, którym szybko nudzi się plażowanie, czekają inne atrakcje do wyboru. Między innymi warto wybrać się na pływanie kajakiem, czy też nurkowanie z rurką lub butlą tlenową. Istnieje także możliwość wykupienia przejażdżki samochodem wzdłuż całego wybrzeża. Jest to doskonała okazja do obejrzenia całej wyspy na spokojnie!

Wyspy Praslin oraz Digue, czyli raj dla nurków

Dwie kolejne wyspy, które z całą pewnością są warte szczególnej uwagi. Jedną z największych atrakcji podczas tej wycieczki na pewno jest odwiedzenie Naturalnego Rezerwatu Valleé de Mai, w którym rośnie unikatowy gatunek palmy coco-de-mer. Poza tym natknąć można się tam też na czarną papugę, która występuje tylko tam. Atrakcją na wyspie Digue jest także odwiedzenie plantacji orzechów kokosowych oraz wanilii. Ta wysepka to także prawdziwy raj dla nurków. Głównie dlatego, że otoczona jest ona zachwycającą rafą koralową.

Główne atrakcje Mauritiusu

Mauritius cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród turystów z Europy oraz Ameryki Północnej, którzy spragnieni są rajskich widoków. Wcześniej była to wyspa należąca do kolonii brytyjskiej, a więc z łatwością można porozumieć się tam po angielsku. Głównymi atrakcjami tej wyspy są zachwycające piękne plaże z białym, drobnym piaskiem, wysokie góry oraz wulkaniczne jeziora. Ogromna różnorodność na tak niewielkiej przestrzeni! Na chętnych czeka wiele wycieczek fakultatywnych. Między innymi wyprawa w głąb wyspy, czy też odwiedzenie krateru wulkanu. Różnorodność przyrody nie pozwala nudzić się tutaj nawet przez chwilę.

Na pewno połączenie wycieczki na Seszele i Mauritius w formie jednego wyjazdu, będzie doskonałym wyborem dla osób, które chcą zobaczyć jak najwięcej, a jednocześnie zrelaksować się w otoczeniu zachwycającej przyrody oraz ciszy i spokoju. Taka wycieczka będzie niezapomnianym przeżyciem i doskonałą okazją do tego, aby zobaczyć kawałek naprawdę rajskiego świata. Intensywna zieleń, plażowanie w cieniu liści palmowych, a do tego wszystkiego sympatyczni lokalsi i doskonałe jedzenie to elementy, które przemawiają za tym, że tam po prostu trzeba jechać.

Dodano: 2019-06-11 10:32:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz