Rodzinne wczasy nad morzem w Krynicy Morskiej - 5 najlepszych atrakcji dla dzieci

Rodzinne wczasy nad morzem w Krynicy Morskiej - 5 najlepszych atrakcji dla dzieci

Wybierając się na wakacje nad morze razem z dziećmi, przy wyborze konkretnego miejsca na wyjazd warto poważnie zastanowić się nad Krynicą Morską. Najdalej wysunięte na wschód miasto na polskim wybrzeżu, z malowniczymi plażami nad Bałtykiem i otwartym dostępem do Zalewu Wiślanego. A walory przyrodniczo-geograficzne to tylko część atrakcji, jakie czekają tutaj na wczasowiczów każdego lata.

Z perspektywy dzieci zapewne najważniejsze będzie plażowanie - czyli kąpiele w Bałtyku, wznoszenie kolejnych budowli z piasku czy zbieranie muszelek i/lub bursztynów. Ba, w Krynicy Morskiej tradycyjnie rozgrywany jest jeden z etapów Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Do tego trzeba dodać jeszcze okolicznościowe imprezy rozrywkowe czy otwarte czasowo wesołe miasteczka. Czyli to, co w szczycie sezonu pojawia się praktycznie w każdym kurorcie nad morzem. Oczywiście godnych uwagi opcji wykorzystania wolnego czasu dla całej rodziny jest zdecydowanie więcej. Na kolejnych stronach przedstawiamy 5 najlepszych atrakcji dla dzieci, jakie jeszcze Krynica Morska ma w zanadrzu dla turystów.

Dodano: 2018-04-18 15:09:00
0 / 5 Następny

Komentarze (2)
MaThek
18.04.2018 15:36

Niemałą atrakcją dla dzieci powinna być wycieczka do Fromborka - taka całodniowa. Oczywiście nie ze względu czas podróży w obie strony, tylko ilość ciekawych miejsc do zwiedzenia i zobaczenia. Żeby wymienić tylko Muzeum Mikołaja Kopernika czy Planetarium. A co do transportu, to z i do Krynicy Morskiej regularnie kursują statki Żeglugi Gdańskiej. W szczycie sezonu wakacyjnego nawet po kilkanaście razy dziennie.

Anonim
18.04.2019 09:34

Krynica Morska- raj dla turysty z dziećmi. Na widok atrakcji czyhających na każdym kroku oczy świecą się i małemu i dużemu :)

Dodaj komentarz