Rodzinne wakacje na kempingu

Coraz cieplejsze dni i początek czerwca zwiastują nadejście wyczekiwanych przez dzieci wakacji. A rodzice stają przed dylematem gdzie spędzić tegoroczny urlop? Jakie lokum wybrać? Ostatnio powróciła moda na kempingi, jednak takie wakacje dla większości Polaków nie brzmią jak spełnienie marzeń. To jednak duży błąd, gdyż kempingi XXI wieku niewiele mają wspólnego ze starym polem namiotowym, nudą i komarami. O to co takiego mają w sobie kempingi, czego Polacy ciągle nie umieją dostrzec zapytaliśmy Olę, Tomka i Michasia Dudków, autorów bloga www.globtroterek.com, którzy na kempingach spędzają średnio 3 miesiące w roku.

Zacznijmy od zakwaterowania. To co przychodzi zwykle do głowy gdy myśli się o wakacjach na kempingu to namiot. Oczywiście, jest to jeden z kilku rodzajów zakwaterowania, ale nie jedyny. Na kempingach bowiem najpopularniejszym lokum jest domek zwany mobile home, a w polskim rozumieniu to domek holenderski. Mobile home posiada łazienkę, toaletę, kuchnię, salon i jedną, dwie lub trzy sypialnie, w zależności od powierzchni. Domki są klimatyzowane, często przed wejściem znajduje się taras, a przy niektórych dostępny jest grill. Są różne modele domków, a niektóre posiadają nawet jacuzzi na tarasie czy kominek w salonie.

Jeśli ktoś ma ochotę na bliższy kontakt z naturą i wakacje pod namiotem, ale nie ma swojego sprzętu, może wynająć tzw. namiot willowy. Taki namiot składa się zwykle z dwóch dużych sypialni z pełnowymiarowymi łóżkami, kuchni z kuchenką, szafkami i dużą lodówką, jadalnią ze stołem i krzesłami. Jest bez łazienki i toalety, ale za to na kempingu są sanitariaty.Takie wspólne łaźnie to pomieszczenia gdzie znajdziecie nie tylko toaletę i prysznice. Są tu również umywalki, suszarki do włosów, pralki, suszarki do ubrań, pomieszczenia do mycia naczyń, prysznice dla psów oraz specjalne bloki dla dzieci, gdzie prysznice, wc i umywalki są w wersji mini. W sanitariatach znajdują się też pomieszczenia dla osób niepełnosprawnych - prysznice i toalety.

Gamplingi

Kilka ostatnich sezonów rynek kempingowy zawojowały glampingi. To domki i namioty z serii premium, które gwarantują 5-cio gwiazdkowy luksus na kempingu. My szczególnie lubimy namioty glampingowe, które są duże, drewniane, w stylu safari i mają łazienkę, toaletę oraz klimatyzację.

Są oczywiście również parcele, które różnią się między sobą wielkością i podłączeniami jakie posiadają, np. do prądu, wody i drenażu. Są to stanowiska przeznaczone dla kamperów, pod przyczepy kempingowe oraz namioty.

Ale tak naprawdę w domku czy w namiocie tylko się śpi. Największą zaletą kempingów są atrakcje. Do tych głównych zaliczamy baseny z mnóstwem zjeżdżalni i atrakcji wodnych. Niektóre kempingi mają baseny wewnętrzne i pod chmurką. Kempingi położone nad morzem czy oceanem mają zwykle bezpośredni dostęp do prywatnej plaży. Jadąc na kemping z dzieckiem każdy rodzic doceni place zabaw, boiska, parki linowe i ogromną przestrzeń na której można pojeździć na rowerach, hulajnodze czy pograć w piłkę. Działają tu kluby dla dzieci i nastolatków, w których animatorzy organizują czas w postaci gier, zajęć plastycznych, nauki języka czy też zajęć sportowych. Dodatkowo na kempingach organizowane są animacje dla dorosłych. Są przedstawienia, kabarety, pokazy magików, występy artystyczne czy wieczorki z muzyką na żywo.

Atrakcje kempingowe

Będąc na kempingach można również skorzystać z zajęć sportowych, sprzętu fitness na zewnątrz czy siłowni. Z zajęć sportowych organizowany jest głównie aerobik w basenie, zumba czy joga na powietrzu lub w specjalnej sali.

Na kempingach nie brakuje równie restauracji, barów, pizzerii, sklepów spożywczych, odzieżowych czy z akcesoriami plażowymi.

Kempingi to także idealne bazy wypadowe, by zwiedzić okolicę. Campingi leżą w górach, nad jeziorami, morzami, oceanem czy w największych europejskich miastach tj. Rzym, Lizbona, Paryż czy Barcelona.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zajrzyjcie na naszą stronę https://www.globtroterek.com/kempingi/ gdzie znajduje się baza fajnych, przetestowanych przez nas kempingów w Europie, pełna zdjęć, recenzji i filmów.

Dodano: 2019-06-27 08:35:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz