Rezerwacja noclegu przez Airbnb

Podróże i zwiedzanie świata są marzeniem wielu z nas. Odwiedzenie miejsc, które zna się jedynie z filmów, zdjęć lub opowiadań innych jest ziszczeniem marzeń ogromnej rzeszy ludzi. Niestety ze względów ekonomicznych egzotyczne podróże wciąż są poza zasięgiem większości. A właściwie były, ponieważ od czasu upowszechnienia się internetu zyskaliśmy całkiem nowe możliwości.

Potęga internetu

Internet jest medium, które potrafi połączyć ze sobą ludzi z każdego zakątka świata. Dzięki temu możliwe staje się przekazywanie dóbr i usług w sposób, który bez sieci byłby niemożliwy. Jednym z ciekawszych odkryć ostatnich lat jest Airbnb. Serwis, który umożliwia dalekie podróże niewielkim kosztem.

Czym jest Airbnb?

W olbrzymim skrócie jest to serwis internetowy, który zrzesza i łączy ze sobą osoby szukające krótkoterminowego noclegu, z osobami posiadającymi wolny pokój, mieszkanie, czy nawet domek na drzewie. Serwis ten zdobywa coraz większą popularność ze względu na bardzo dużą dostępność miejsc noclegowych, bardzo konkurencyjne ceny, jak również niezwykle prosty i intuicyjny mechanizm działa samego serwisu.

Jak to dokładnie działa?

Załóżmy, że pojechaliśmy w ciemno w jakiś odległy zakątek świata ze względu na okazyjne ceny biletów lotniczych. W normalnej sytuacji bylibyśmy skazani na dość duże koszty noclegu, ponieważ kupowany z dnia na dzień zwykle jest o wiele droższy, a dodatkowo tracimy w znacznym stopniu możliwość wyboru. Po prostu bierzemy pierwszy lepszy i cieszymy się, że mamy gdzie spać.

Inaczej sprawa się ma, gdy mamy założone konto na Airbnb. W takim wypadku należy się zalogować i przeszukać dostępną liczbę noclegów. Po wybraniu interesującej oferty zatwierdzamy ją, a następnie realizujemy płatność. Jeśli przed realizacją płatności mamy jakieś pytania do ogłoszeniodawcy, oczywiście jest możliwość kontaktu przez Airbnb.

Olbrzymią zaletą Airbnb jest fakt, że wszystko jest maksymalnie tran sparentne. Zarówno osoba udostępniająca swój pokój lub mieszkanie, jak i osoba która szuka noclegu musi podać wszystkie swoje dane (zweryfikować konto). Dodatkowo należy podać numer karty, z której zostaną pobrane opłaty. W ofertach widoczne są komentarze, dodawane przez odwiedzających na podstawie wcześniej zrealizowanych transakcji.

Zalety systemu Airbnb

Niezwykle ważną zaletą tego systemu jest sfera ekonomiczna. Udostępniane przez system noclegi są bardzo często w cenie ułamka ceny  pokoju hotelowego o podobnej lokalizacji i standardzie.

A jeśli o lokalizacji mowa, to jest to drugi niezwykle ciekawy punkt dla Airbnb. Bardzo często udostępniane noclegi mieszczą się w zabytkowych kamienicach na rynkach miast, w dzielnicach turystycznych i generalnie w niezwykle popularnych lokalizacjach. W takich miejscach, w których nawet wielkie sieci  hoteli mają problem aby posiadać swoje pokoje, a jeśli nawet je mają, to za ogromne pieniądze.

Bardzo ważną zaletą jest bezpieczeństwo całej transakcji, zarówno dla klienta, jak i sprzedawcy. Uzyskiwane jest to dzięki kilku etapowemu procesowi weryfikacji każdej ze stron - podczas rejestracji należy podać zarówno numer telefon, mail, numer karty płatniczej, a także dokument tożsamości - a także czuwaniu Airbnb nad całym procesem zakupu noclegu.

Kupon promocyjny

Airbnb chce być stałym punktem na mapie planowania  wakacji i wyjazdów turystycznych. Z tego powodu posiada bardzo ciekawy system zniżek, które zdobywa się w trakcie pierwszej rejestracji do systemu, a także po poleceniu go innym użytkownikom. Otrzymane zniżki realizować można w dowolnym momencie podczas rezerwacji pobytu w określonym przez nas miejscu. Więcej o kuponie promocyjnym przeczytasz tutaj https://www.potegapasji.pl/kupon-airbnb-odkryj-tanie-noclegi-z-airbnb/.

Wyjątkowe noclegi

Każdy kto miał okazje nocować w większej liczbie hoteli z pewnością przyzna, że na próżno szukać w nich jakiejś wielkiej różnorodności. Bez względu czy mowa o Australii, Stanach Zjednoczonych, Japonii, czy Argentynie. Korzystając z usług Airbnb mamy możliwość żyć z lokalnymi mieszkańcami - poznać ich język, zwyczaje i kulturę. Krótko mówiąc, naprawdę poczuć miejsce, w którym spędzamy swoje wakacje, a tego doświadczenia nie da nam żaden hotel, choćby posiadał wszystkie możliwe gwiazdki.

Dodano: 2018-09-17 08:32:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz