Rewal to pod wieloma względami jeden z najbardziej interesujących kurortów nad morzem

Turyści przyjeżdżający nad polskie morze niby oczekują jednej rzeczy - piaszczystych plaż i “odrobiny” wolnego miejsca, aby rozłożyć cały ten plażowy majdan. Czy aby na pewno? Tak sezonowe, jak i całoroczne atrakcje dostępne w Rewalu pokazują, że wcale niekoniecznie. Jeśli tylko przyjezdni mają do wyboru kilka sposobów na spędzenie wolnego czasu i zapewnione komfortowe warunki pobytu, wtedy chętnie przyjeżdżają przez cały rok. A okazji zachęcających do przyjazdu do Rewala jest bez liku.

Weekend we dwoje w Rewalu - nadmorskie miejscowości mają w sobie przeogromny potencjał do wytwarzania romantycznego nastroju i nie inaczej jest z Rewalem. Ba! Wspólny weekend tylko we dwoje właśnie tutaj ma właściwie wszystko, aby stał się ekscytującym, zapamiętanym na długie lata przeżyciem. Cudowne widoki ze specjalnej platformy i tarasu nad wydmami, szeroka i malownicza plaża, magiczna Aleja Róż i Zakochanych oraz mnóstwo innych atrakcji. O dodatkach dla par w ośrodkach turystycznych w pakietach na weekend we dwoje nie mówiąc.

Odnowa biologiczna w Rewalu - porządny relaks to coś, co każdemu się przyda. Korzystanie z odnowy biologicznej jest nawet bardzo wskazane: Rewal posiada obiekty z odpowiednim zapleczem, a zawsze lepiej odpocząć i się zregenerować, zamiast czekać aż organizm nie wytrzyma i wylądować w sanatorium (albo co gorsza w szpitalu). Tak na marginesie, to wszystkie te zabiegi bywają bardzo przyjemne. W końcu masaże to w odnowie biologicznej podstawa, a dodając do tego atrakcje Rewala i korzystny klimat nad morzem…

Sylwester w Rewalu - noworoczna impreza nad morzem w Polsce. Nie ma się co bać mrozów, skoro w sylwestra atmosfera w Rewalu jest nad wyraz gorąca, a i rozgrzewające napitki zawsze są gdzieś pod ręką. Pod względem sylwestrowej zabawy takie nadmorskie kurorty nie odbiegają zbytnio od szampańskich imprez w innych miejscach, a oferują kilka dodatkowych atrakcji. Od regenerujących zabiegów w SPA począwszy, na mocno orzeźwiającym powietrzu skończywszy. Z pewnością sylwester w Rewalu to opcja godna sprawdzenia przynajmniej raz.

Boże Narodzenie w Rewalu - święta na wyjeździe mają jedną podstawową przewagę nad Bożym Narodzeniem w domu: w ogóle nie trzeba się narobić, w wybranym z bazy noclegowej Rewala ośrodku wszystko już będzie gotowe. Owszem, na bożonarodzeniowy turnus trzeba przeznaczyć konkretne pieniądze, lecz organizowanie świąt w domu wcale nie musi być dużo tańsze. Poza tym Boże Narodzenie w Rewalu to wymarzona sposobność do relaksu nad morzem. A i w grudniu parę atrakcji się w okolicy znajdzie, jak choćby ciekawy pod względem architektonicznym kościół Najświętszego Zbawiciela czy zimowo-świąteczne pejzaże w miasteczku i na plaży.

Andrzejki w Rewalu - zabawa andrzejkowa nad morzem, w samym sercu malowniczego Wybrzeża Rewalskiego, z pewnością będzie świetnym przeżyciem. Po pierwsze: impreza jakże różna od wróżenia sobie we własnych czterech ścianach. Po drugie: Rewal pod koniec listopada kusi szeregiem rozmaitych atrakcji. Wprawdzie w czasie andrzejek raczej nie ma co myśleć o kąpieli w Bałtyku, ale wciąż warto wybrać się na przechadzkę wzdłuż plaży, zobaczyć zabytkowy dworzec regionalnej wąskotorówki czy wpaść do kameralnego oceanarium.

Boże Ciało w Rewalu - czyli jak połączyć przyjemne i pożyteczne z obowiązkami w sprawach duchowych. Zorganizowanie sobie długiego weekendu w związku z Bożym Ciałem da się zgrabnie połączyć z czynnym udziałem w uroczystościach religijnych. Przykładowy plan: spakować się w środę wieczorem, wyjechać do Rewala na noc, przed południem pójść do kościoła i na procesję, a przez kolejne 3 dni cieszyć się nadmorskim wypoczynkiem oraz wszystkimi dostępnymi na Boże Ciało atrakcjami z Rewala i najbliższych okolic.

Weekend majowy w Rewalu - faktyczny początek sezonu nad morzem przypada od jakiegoś czasu na maj. A zatem to pierwszorzędna okazja, aby odwiedzić Rewal. Na majówkę zwyczajowo otwiera się większość lokalnych atrakcji turystycznych, jak choćby Park Wieloryba czy Bajkowa Chata. W długi weekend majowy zwykle kursuje już po Rewalu także Nadmorska Kolejka Wąskotorowa. Dodając do tego okolicznościowe festyny i przyjemną (oby!) pogodę, weekendowy wyjazd do Rewala na majówkę prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie.

Wielkanoc w Rewalu - święta wielkanocne to okazja na przebywanie z rodziną i odpoczynek. Jako że zwiększająca się ilość obowiązków i chroniczny brak czasu zmieniają ten charakter Wielkanocy na niekorzyść, coraz więcej osób woli wyjechać nad morze. Rewal to wcale atrakcyjna świąteczna destynacja. Na miejscu prężnie rozwija się branża turystyczna, dbając o zadowolenie klientów w Wielkanoc, a poza tym w Rewalu i kilku okolicznych miejscowościach czeka mnóstwo różnego rodzaju atrakcji - nie tylko piękne plaże.

Walentynki w Rewalu - jeśli chodzi o romantyczne scenerie nad polskim morzem, Rewal zdecydowanie należy do ścisłej czołówki. A przecież w walentynki bez stosownie uroczych krajobrazów i zakątków się nie obejdzie. Wprawdzie w okolicach 14 lutego rewalska Aleja Róż i Zakochanych nie prezentuje pełni swojego piękna, ale zimowe pejzaże znad morza nadrabiają to z nawiązką. Zakochane pary w walentynki mogą też liczyć na specjalne atrakcje w Rewalu, choćby w niektórych obiektach noclegowych czy restauracjach.

Ferie zimowe w Rewalu - zimowa przerwa urlopowa / szkolna wcale nie musi być równoznaczna z górami i narciarstwem. Wystarczy pojechać na ferie do Rewala nad morze, aby cieszyć się zupełnie inną paletą możliwości i atrakcji. Śnieżno-lodowe krajobrazy, robiące niezapomniane wrażenie sztormy - przy okazji wyrzucające bursztyn na brzeg - albo Multimedialne Muzeum Na Klifie z sąsiedniego Trzęsacza… W Rewalu w czasie ferii zimowych po prostu nie sposób się nudzić.

Dzień Kobiet w Rewalu - relaks nad morzem w Rewalu to niewątpliwie niecodzienny sposób na świętowanie Dnia Kobiet. Za to niezwykle przyjemny i ciekawy, zwłaszcza w porównaniu ze standardowym zestawem kwiaty-czekoladki-kino-kolacja. W wyjazdowym Dniu Kobiet kryje się mnóstwo kuszących możliwości, Rewal pozwala m.in. na spacery wzdłuż plaży, rowerowe wycieczki po malowniczej okolicy czy rozkoszny relaks w SPA. Do tego niektóre obiekty noclegowe zapewniają paniom szereg dodatkowych atrakcji, jak np. spotkania ze znanymi osobistościami, wartościowe prelekcje i warsztaty czy ekskluzywne występy artystyczne.

Wakacje w Rewalu - pogodne lato i mnóstwo wolnego czasu to typowo wakacyjne okoliczności, które mocno sprzyjają wypoczynkowym wyjazdom do Rewala. “Stolica” malowniczego Wybrzeża Rewalskiego w wakacje staje się istną kopalnią turystycznych bogactw. Nadmorskie kąpieliska na plażach, skwer z Rewalskimi Wielorybami, rodzinny, rozrywkowo-edukacyjny Park Wieloryba, przejażdżki kolejką retro, rozwinięta infrastruktura sportowa, moc atrakcji typowo sezonowych… A to tylko część intrygujących opcji, jakie wiążą się z wakacjami w Rewalu.

Jesień w Rewalu - jesienny okres zaraz po sezonie letnim w Rewalu stanowi nadzwyczaj ciekawy czas dla turystów. Po pierwsze: jesienią ceny wracają do normalnego poziomu po wakacyjnym skoku w górę. Po drugie: frekwencja turystyczna znacząco się zmniejsza, więc na jesień nie ma mowy o irytujących tłumach wczasowiczów. Po trzecie: bogactwo atrakcji z Rewala i okolic pozostaje praktycznie niezmienne. I wreszcie po czwarte: w trakcie wczesnej jesieni w Rewalu pogoda bardzo często wciąż jest znakomita.

Weekend listopadowy w Rewalu - dziś trzeba wykorzystywać każdą nadarzającą się sposobność na odpoczynek, listopadowe święta niewątpliwie do takich właśnie należą. Rewal na czas długiego weekendu listopadowego może zaoferować parę godnych polecenia możliwości wypoczynkowych. Od rozbudowanej bazy noclegowo-turystycznej począwszy (warto zainteresować się obiektami SPA),na korzyściach wynikających z wdychania aerozolu morskiego skończywszy. Poza tym w listopadzie częściej zdarzają się sztormy na Bałtyku, co jest dobrą wiadomością dla amatorów poszukiwania bursztynów.

Galeria
Dodano: 2017-06-26 11:20:00

Komentarze (2)
MaThek
26.07.2017 08:15

Ten rewalski Park Wieloryba mógłby być zdecydowanie większy - co nie zmienia faktu, że zabawa jest przednia, a i czegoś ciekawego o przyrodzie odwiedzający to miejsce się dowiedzą. Jak ktoś wybiera się tam razem z dziećmi, to najlepiej będzie od razu wstąpić też do Bajkowej Chaty. Po sąsiedzku, akurat żeby zająć czymś całe popołudnie.

Anonim
29.09.2017 14:47

Rewal ma dużo atrakcji w zanadrzu to prawda. Niemniej jednak, jeśli ktoś szuka tylko wypoczynku na piaszczystej plaży i odrobiny miejsca na spacery lub wycieczki rowerowe, to ta nadmorska miejscowość także nada się idealnie.

Dodaj komentarz