Relaks SPA w Giżycku - o synergii Mazur i odnowy biologicznej

Śmiało można zakładać, iż zdecydowana większość turystów wyjeżdżających na Mazury, by spędzić kilka wolnych chwil nad jeziorem, ma w głowie przede wszystkim myśl o tym, jak się dobrze i przyjemnie zarazem zrelaksować. Fantastyczne krajobrazy, mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia, wreszcie cała gama sposobów na aktywny wypoczynek. Do tych niebagatelnych walorów, przynajmniej w tak rozwiniętych kurortach jak Giżycko, dochodzi niezwykle kusząca opcja, jaką jest profesjonalna odnowa biologiczna SPA.

Wtedy cały turnus pod względem regeneracji nadwątlonych ciężarem codziennych obowiązków sił witalnych będzie o wiele skuteczniejszy niż typowe plażowanie nad jeziorem albo żeglowanie po malowniczych Mazurach. W końcu sprawdzona wiedza o organizmie człowieka ma potężną przewagę nad tzw. mądrościami ludowymi. Rzecz jasna profesjonalnej odnowie biologicznej w Giżycku zdecydowanie bliżej do opierających się na twardej nauce działań niż błądzenia po omacku za własną intuicją. Pewnie, ruch na świeżym powietrzu i czerpanie z korzystnego klimatu też poprawiają samopoczucie, tyle że są to starania podejmowane z myślą o długofalowych efektach. Natomiast ci turyści, którzy potrzebują ekspresowego odprężenia i naprawdę przyjemnego odpoczynku, bardziej odpowiedniego miejsca do zaspokojenia swoich wymagań niż porządne SPA & Wellness raczej nie znajdą.

Być może całe to pojęcie mocno wonieje niekoniecznie pozytywną modą na zagranicę, ale też w języku polskim ciężko znaleźć adekwatny dla tego pojęcia odpowiednik. Dlatego w dużym uproszczeniu: SPA stanowi wyjątkowo udane połączenie medycznej odnowy biologicznej z maksymalną przyjemnością, jaką daje naprawdę totalny relaks. Tego rodzaju centra wypoczynku niewątpliwie stanowią sporą pokusę dla tych, którzy wybierają się do Giżycka w celach turystycznych. Trzeba od razu wspomnieć, że większość tego typu stref funkcjonuje w ramach obiektów noclegowych nad jeziorem. Zabiegi SPA & Wellness na Mazurach zwykle są dostępne w ramach specjalnego rodzaju pakietów.

Sęk w tym, iż tego rodzaju oferty należą do najdroższych jakie tylko można wymyślić. Cóż, za odnowę biologiczną “all inclusive” pod postacią rozmaitych kąpieli, masaży, okładów, inhalacji, rytuałów saunowych (i innych zaawansowanych procedur) trzeba zapłacić. Jest jednak wyjście dla tych, którzy przy wyjeździe na Mazury wolą jednak tanie noclegi. Otóż SPA rzadko kiedy są ekskluzywne, goście z innych obiektów w Giżycku też mogą korzystać z ich dobrodziejstw. Na właściwie identycznych zasadach, w jakich udostępniane są liczne baseny hotelowe. Płacą wszyscy - również klienci danego obiektu, jeśli dobierają coś do wykupionego pakietu. Nawet jeśli przysługują im pewne zniżki, to takie mieszanie usług noclegowych i relaksacyjnych zazwyczaj sumarycznie kosztuje mniej.

Odnowa biologiczna spod znaku SPA & Wellness całkiem słusznie kojarzy się z usługami z najwyższej, luksusowej półki. Jednak przy wybieraniu “jedynie” paru trafiających w osobiste gusta zabiegów, najlepszy relaks i regeneracja będą dostępne praktycznie dla każdego. Tylko przed wyjazdem na Mazury do Giżycka trzeba odpowiednio wcześnie uzgodnić wszelkie terminy, no i zabrać nieco większe kieszonkowe niż na “zwykły” wyjazd nad mazurskie jeziora.

Dodano: 2017-10-25 11:37:00

Komentarze (2)
Anonim
25.10.2017 14:16

Z tego co się orientuję, to w przypadku Giżycka jest jeszcze konkretna alternatywa dla tych eleganckich, wymuskanych, a raczej nowobogackich SPA & Wellness. Konkretnie chodzi mi o kompleks Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich, gdzie z definicji będą mieli bardzo dobre zaplecze pod odnowę biologiczną. Pewnie nawet lepszą niż SPA. A skoro pod pewnymi warunkami cywilni turyści mogą korzystać z obiektów przeznaczonych dla profesjonalnych sportowców, zapewne to samo dotyczy strefy regeneracji organizmu.

Anonim
29.05.2019 11:53

Byłam w Giżycku rok temu i korzystałam z zabiegów SPA&Wellness. Relaks nie z tej ziemi, na takie urlopy warto zbierać kase ;)

Dodaj komentarz