Rehabilitacja i wypoczynek - czy da się to połączyć?


Wyjazd na pobyt rehabilitacyjny kojarzy się przeważnie z całym mnóstwem zabiegów, często męczących, które z relaksem mają niewiele wspólnego. Trudno się zatem nastawiać na to, że wróci się po takim wyjeździe wypoczętym i zrelaksowanym. Wcale tak jednak być nie musi i wybierając odpowiedni ośrodek, można śmiało poświęcić na taki wyjazd nawet urlop.

 

Oczywiście rehabilitacja to podstawa, każdy bowiem jedzie na pobyt rehabilitacyjny obarczony schorzeniami, które trzeba wyleczyć, czy choćby zastopować ich dalsze postępowanie. Ale już sam wyjazd to oderwanie się od obowiązków, zredukowanie stresu i wyciszenie się. A pobyt można podzielić na dwie części – tę rehabilitacyjną i tę relaksacyjną. I takie właśnie możliwości oferuje każdemu Hotel BRISTOL **** ART & Medical SPA. Doskonała baza rehabilitacyjna połączona z dostępem do rozrywki oraz strefa relaksu Wellness Medical SPA, gdzie specjaliści zadbają o odzyskanie harmonii ciała i umysłu.

Po pierwsze zdrowie

Wybierając pobyt rehabilitacyjny w Bristol ART&Medical SPA mamy gwarancję, że w tym luksusowym uzdrowisku w Busku Zdroju nasze ciało i umysł powierzamy opiece doświadczonych profesjonalistów. Leczenie rozpoczyna szczegółowy wywiad, wstępne badania medyczne oraz testy funkcjonalne, dzięki czemu specjaliści dobiorą najbardziej efektywne metody rehabilitacji. Do dyspozycji kuracjuszy są lekarze reumatolodzy, medycyny fizykalnej oraz balneologii a także profesjonalny personel pomocniczy. Wspomaga ich doskonale przygotowana baza sprzętowa oraz całe bogactwo naturalnych bogactw z których słynie ten region, w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami.

W zależności od rodzaju schorzenie czy dolegliwości, Goście Medical SPA mogą skorzystać z całej gamy leczniczych i terapeutycznych zabiegów.

Walka z bólem

Wielu kontuzjom, schorzeniom czy chorobom towarzyszy ból, często bardzo dotkliwy. Jak uciążliwy potrafi być, to wie każdy, komu dokucza choroba zwyrodnieniowa stawów, łokieć tenisisty, ostrogi piętowe, zapalenie ścięgien czy choćby ten pooperacyjny, np. po zabiegach naprawczych ścięgna Achillesa. Centrum medyczne Hotelu Bristol poleca na te i wiele innych dolegliwości bólowych zabieg z osocza bogatopłytowego, które uzyskiwane jest bezpośrednio z krwi pacjenta. Zabieg ten jest bezpieczny, małoinwazyjny, pozwalający uzyskać szybkie efekty. W leczeniu bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów doskonale sprawdza się również inny polecany przez specjalistów zabieg, który najlepsze efekty daje u pacjentów aktywnych. Jest to zabieg preparatem Synvisc, który wywołuje efekt terapeutyczny poprzez wiskosuplementację, nie tylko zmniejszając ból, ale zwiększając również ruchomość stawu.

Balneoterapia

Już Hipokrates wiedział, jak to robić i wykorzystywał wody lecznicze w różnych temperaturach oraz gazy do leczenia wielu schorzeń. Specjaliści w Hotelu Bristol również doskonale wiedzą, jak wykorzystać naturalne bogactwa Buska Zdroju i włączyć je w fizjoterapię. Wykorzystując tylko naturalne wody mineralne, borowiny i gazy potrafią zdziałać cuda. Ta forma terapii to nie tylko zadbanie o formę, poprawę kondycji fizycznej, zwiększenie odporności i regenerację organizmu. Każdy, kto podda się zabiegom balneoterapii ma szansę na znaczną poprawę wydolności fizycznej, ale przy okazji doświadczy błogiego spokoju, odprężenia i relaksu.

Termoterapia

Leczenie ciepłem (ciepłolecznictwo) lub zimnem (zimnolecznictwo, np. krioterapia). Można by rzec, że Hotel Bristol ART&Medical SPA to prawdziwy potentat w tym dziale fizykoterapii. Dla wszystkich, którzy potrzebują leczenia zimnem dostępna jest zarówno kriokomora a także krioterapia miejscowa. Pacjenci, którzy do leczenia schorzeń potrzebują ciepłolecznictwa mają do dyspozycji całą gamę saun:

 • fińska - tradycyjna drewniana sauna, w której panuje temperatura powietrza od 85°C do 100°C, przy niskiej wilgotności powietrza,
 • parowa - tradycyjna łaźnia do kąpieli parowej z aromaterapią, w której panuje temperatura od 45°C do 50°C przy wilgotności powietrza do 100%,
 • biosauna – jest delikatniejszą wersją sauny fińskiej z elementem aromaterapii, w której temperatura wynosi od 45°do 70°C przy zmiennej wilgotności powietrza,
 • sauna infrared - wykorzystująca promienniki podczerwieni, które mają dobroczynny wpływ na tkanki.

Masaże

Skuteczne leczenie schorzeń ortopedycznych, reumatycznych, zwichnięć, skręceń i wielu innych nie może obyć się bez masażu. Centrum Medyczne Hotelu Bristol to również rzesza wysokiej klasy specjalistów tej dziedziny. Dzięki temu dla pacjentów dostępne jest całe spektrum masaży, zarówno tych leczniczych jak i relaksacyjnych. Dość wymienić:

 • masaż klasyczny,
 • masaż Centryfugalny (stawowy),
 • masaż wibracyjny aquavibron,
 • drenaż limfatyczny,
 • masaż bańkami chińskimi.

Masaż to nie tylko droga to wyzdrowienia, to również chwile relaksu i odprężenia, choć pewnie nie te pierwsze, gdy organizm odczuwa jakieś dolegliwości. Jednak każdy następny jest coraz bardziej przyjemny i relaksujący.

To już całkiem bogata oferta dla wielu chorych, ale tak naprawdę to dopiero preludiom do tego, co oferuje Centrum Medyczne przy Hotelu Bristol. Dla pacjentów dostępne są również:

 • Peloidoterapia, która wykorzystuje peloidy w postaci torfu i błota by poprawić stan zdrowia. Kąpiele borowinowe jest to prawdziwa rozkosz dla ciała. W trakcie zabiegu ciało powoli się rozgrzewa, co przyspiesza przemianę materii, powodując regenerację komórek. To również rozluźnienie mięśni, skutkujące ustaniem bólu, a także oczyszczenie organizmu z toksyn.
 • Hydroterapia, czyli leczenie wodą np. pod ciśnieniem. Dostępnych jest całe mnóstwo zabiegów wykonywanych wodą. Są to np. bicze szkockie i masaże wirowe. Panów bez wątpienia skusi niezwykła…kąpiel piwna.
 • Kinezyterapia to ćwiczenia prowadzone w formie zajęć grupowych lub indywidualnych, które mają na celu poprawę trofiki mięśni oraz czucia prawidłowej postawy ciała. Odbywają się w sali gimnastycznej lub w basenie.
 • Fizykoterapia to odziaływanie na organizm bodźcami naturalnymi. I tutaj Medical SPA ma dla swoich Gości całe mnóstwo zabiegów leczniczych i terapeutycznych jak choćby leczenie światłem spolaryzowanym o działaniu biostymulacyjnym (Lampa Q.LIGHT),laser wysokoenergetyczny, fala uderzeniowa, prąd galwaniczny, ultradźwięki i wiele innych.

Wszystko to i wiele więcej jest do dyspozycji przez cały rok w Hotelu Bistol **** ART & Medical SPA. Czy można się leczyć jednocześnie relaksując? Chyba nikt, kto przeczytał powyższe nie ma już najmniejszych wątpliwości. Rehabilitacja w takim miejscu to bez wątpienie leczenie nie tylko ciała, ale również ducha. Ale jeśli wciąż czuje się niedosyt relaksu, zawsze można skorzystać z przebogatej oferty SPA, a dla lubiących czynny wypoczynek Centrum oferuje nordic walking, aqua fitness a nawet naukę pływania. W trakcie jednego pobytu nie sposób skorzystać ze wszystkich propozycji, które ma dla swoich wyjątkowych Gości to niezwykłe miejsce. Na szczęście można przyjechać ponownie. I niekoniecznie do Medycznego Centrum jako pacjent, ale do strefy SPA, która oferuje…Ale to już zupełnie inna historia.

Dodano: 2022-01-05 14:35:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz