Pustkowo na andrzejkową zabawę i czysty relaks nad morzem

29 listopada przypada wigilia św. Andrzeja - a właściwie ludowe święto o niezwykle długich i barwnych tradycjach, nieodłącznie związane z przepowiadaniem przyszłości oraz wróżbami (szczególnie dotyczącymi sfery uczuciowej). Jako że nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, wszelkie okolicznościowe imprezy ze względów praktycznych urządzane są w weekend, bez oglądania się na kalendarz w danym roku. Coraz większym wzięciem cieszą się krótkie, turystyczne wyjazdy na andrzejki, zapewniające zarówno dobrą zabawę, jak też przydatny odpoczynek. Tak jak chociażby położone nad morzem Pustkowo na Wybrzeżu Rewalskim.

Jak stosunkowo łatwo się domyślić, podstawowe przyczynki do takiego listopadowego wyjazdu mogą być dwa - po pierwsze: unikalne imprezy andrzejkowe (bo rybacy i marynarze zapewne znają mniej popularne niż lanie wosku wróżby),a po drugie: nad morzem wypoczywa się bardzo dobrze, w czym największa zasługa specyficznego klimatu. I można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że dla większości decydujących się na andrzejki w Pustkowie właśnie walory relaksacyjne stanowią o wiele silniejszą pokusę. Nie wspominając już o tym, że chwila oddechu i odcięcia się od szarej, męczącej rzeczywistości zawsze się przyda. Zwłaszcza, iż tuż przed świętami i całym tym bożonarodzeniowym szaleństwem takie ładowanie akumulatorów organizmu bywa wręcz niezbędne.

Chyba nikomu nie trzeba specjalnie tłumaczyć, że wybierając się do Pustkowa w listopadzie nie ma co liczyć na tak rozbudowany zestaw atrakcji turystycznych, jak w samym środku gorącego sezonu wakacyjnego. Rozmaite wesołe miasteczka i parki rozrywki zwykle funkcjonują okresowo, więc w trakcie andrzejek zwykle są pozamykane. Ale przecież plaży zamknąć nie sposób. Niezwykle malownicze pejzaże - szczególnie w przypadku jakiegoś sztormu na morzu - czyste i rześkie zarazem powietrze, mnóstwo wolnej przestrzeni, wreszcie “last, but not least”: bursztyny wyrzucone na piasek przez fale Bałtyku. Niby prosta przechadzka wzdłuż brzegu, a ile pięknych wrażeń może jej towarzyszyć.

Długi, niewątpliwie korzystny dla zdrowia spacer to tylko jedna z godnych polecenia opcji na andrzejki nad morzem. Warto nieco zintensyfikować wysiłek fizyczny, żeby w jak największym stopniu korzystać z pozytywnych właściwości klimatu w Pustkowie. Poranny jogging po plaży, w południe jazda na rowerze, po południu konna przejażdżka, a wieczorem spokojny relaks na basenie i czysta rozkosz zabiegów SPA & Wellness. O wiele przyjemniejszy scenariusz listopadowego dnia niż domowe posiedzenie przed telewizorem, nieprawdaż? Takie turystyczne rarytasy można znaleźć w andrzejkowych pakietach specjalnych części z obiektów noclegowych. Zwykle takie oferty również uwzględniają też zabawę organizowaną dla gości.

Na dobrą sprawę to każdy pretekst jest dobry do tego, żeby pojechać nad morze choć na parę dni i trochę sobie odpocząć. A jeśli jeszcze nadarzy się okazja do przedniej zabawy - jak na andrzejkach właśnie - zyskuje się dodatkowy argument za tym, żeby wygospodarować w domowym budżecie odpowiednią kwotę na zapłacenie za listopadowy turnus. Z pewnością Pustkowo okaże się bardzo dobrą destynacją.

Dodano: 2017-11-24 14:04:00

Komentarze (1)
MaThek
24.11.2017 16:06

Innymi słowy, na koniec listopada Pustkowo świeci pustkami - co jak podejrzewam dla większości turystów wybierających się na andrzejki nad morze będzie bardzo dobrą wiadomością. Cisza, spokój, krótko rzecz ujmując: pełen relaks. A każda udana impreza andrzejkowa, na jaką uda się załapać, będzie wartością dodaną.

Dodaj komentarz