Polanica-Zdrój w jak najlepszym wydaniu, na dowolnie wybraną okazję

Jest całe, niezliczone mrowie różnego rodzaju sposobności, mniej bądź bardziej wydumanych pretekstów i sprzyjających okoliczności do tego, żeby wyjechać dokądś i trochę odpocząć. Jakimi pobudkami by się nie kierować, Polanica-Zdrój pod względem turystycznym nigdy nie zawodzi. Jest ku temu mnóstwo solidnych argumentów, jak choćby te kilkanaście przykładów z życia wziętych.

Weekend we dwoje w Polanicy-Zdroju - typ ofert specjalnych kierowany do szczególnie wymagającej klienteli. W końcu romantyczny, pełen miłosnego napięcia nastrój weekendu tylko we dwoje nie tak łatwo zbudować i utrzymać. Bez wątpienia dobrą wiadomością dla zakochanych jest to, że akurat Polanica-Zdrój ma nie tylko piękne zakątki (z Parkiem Zdrojowym na czele),ale też stwarza dużo alternatyw na wspólne spędzanie czasu. Tutaj weekend we dwoje można wzbogacić m.in. o jazdę po torze kartingowym, grę w golfa czy niezapomnianą wizytę w Hucie Szkła Artystycznego “Barbara”. No i rozkoszne zabiegi SPA dla par, oferowane w pokaźnej części obiektów noclegowych w Polanicy.

Odnowa biologiczna w Polanicy-Zdroju - bez tego kurort byłby znacznie uboższy. Polanica to jednak uzdrowisko z bogatymi tradycjami i takimż zapleczem (nazwijmy to) sanatoryjnym, zatem odnowa biologiczna również znajduje się zakresie oferowanych tutaj usług. A przecież do całej gamy zdrowotnych zabiegów dochodzą jeszcze korzystne właściwości polanickich wód mineralnych. Za (nie)oficjalne centrum odnowy biologicznej w Polanicy-Zdroju można chyba uznać słynny z kilku względów zakład przyrodoleczniczy, dziś znany jako Sanatorium Wielka Pieniawa.

Sylwester w Polanicy-Zdroju - impreza sylwestrowa na Nowy Rok, a może bardziej rekreacyjny wypad w góry Kotliny Kłodzkiej? Otóż jedno i drugie jednocześnie. Pakiety na sylwestra w Polanicy obejmują zwykle kilka noclegów na przełomie roku, a do tego zorganizowaną zabawę dla gości. Same plusy: z sylwestrowych zmartwień pozostaje w zasadzie wyłącznie wieczorowa kreacja, a poza tym noworoczne party będzie jedną z wielu atrakcji. Szampański sylwester może być wzbogacony m.in. o szalone kuligi po Górach Stołowych, Bystrzyckich i Orlickich, narciarskie przygody w niedalekim Zieleńcu czy wodny relaks w aquaparkach, jakimi dysponuje Polanica-Zdrój.

Boże Narodzenie w Polanicy-Zdroju - świąteczno-rodzinny wypoczynek, o który w domowych warunkach z każdym rokiem coraz trudniej. Zorganizowanie Bożego Narodzenia u siebie wymaga sporo czasu i sił, których wiele osób zwyczajnie nie ma. Natomiast zjeżdżając na bożonarodzeniowy turnus do Polanicy, praktycznie wszystko jest podawane niczym na srebrnej tacy. A przy okazji dostaje się czas i atrakcje, żeby się zrelaksować. Polanica w Boże Narodzenie pozwala np. na zobaczenie dwóch wspaniałych, ruchomych szopek w okolicy, jazdę na nartach w słynącym z mikroklimatu Zieleńcu czy niezobowiązującą zabawę w polanickim Parku Szachowym.

Andrzejki w Polanicy-Zdroju - idealne kiedy ma się ochotę zarówno na imprezę, jak i kilka chwil błogiego relaksu w ciszy. W przypadku andrzejek za tę pierwszą najczęściej odpowiadają gospodarze obiektu z Polanicy, do którego się przyjechało. Najczęściej wszystko idzie wg klasycznego schematu - muzyka, andrzejkowe wróżby, poczęstunek i “popitek” - choć gdzieniegdzie zdarzają się kreatywne niespodzianki. Natomiast w kwestii wypoczynku na andrzejki, sprawę załatwia sama Polanica. A konkretniej to jej górskie położenie i atrakcje turystyczne, takie jak Piekielna Dolina, pole golfowe, czy jeździeckie Rancho Vaquera.

Boże Ciało w Polanicy-Zdroju - religijno-świąteczny długi weekend, zawsze trwający bite 4 dni. Kto może sobie wziąć na okoliczność Bożego Ciała wolne, niech się nie waha i przyjeżdża do Polanicy. Czwartek będzie najlepszym dniem by zobaczyć tutejsze zabytki sakralne, z kościołem Wniebowzięcia NMP na czele. Potem warto zobaczyć polanickie Muzeum Misyjne Ojców Sercanów, by dowiedzieć się nieco o kulturach i wierzeniach w odległych zakątkach świata. A kto woli Boże Ciało w wersji czysto odprężającej, to w Polanicy-Zdroju będzie miał do dyspozycji m.in. letni tor saneczkowy, uroki uzdrowiskowego deptaku czy program kulturalny w Teatrze Zdrojowym.

Weekend majowy w Polanicy-Zdroju - czyli jak spędzić majówkę przyjemnie, a przy okazji pożytecznie. Długi majowy weekend to w Polanicy bardzo intensywny czas, pełen okolicznościowych wydarzeń (np. wtedy zwykło się inaugurować Festiwal Artystyczny Zdroje Kultury) i ciekawych atrakcji. Na początku maja - lub nieco wcześniej - startuje spora część sezonowych placówek, takich jak tor saneczkowy “Góralka” albo tor kartingowy. Poza tym w trakcie weekendu majowego warto zaplanować kilka krótkich wycieczek z Polanicy-Zdroju, m.in. w przepiękne Góry Stołowe albo do niedalekiego Kłodzka ze wspaniałą Twierdzą, Minieurolandem, budzącym skojarzenia z Pragą mostem św. Jana i wieloma innymi, godnymi polecenia miejscówkami.

Wielkanoc w Polanicy-Zdroju - kiedy najbardziej oczekiwanym prezentem od zajączka jest chwila na odpoczynek w spokoju. Jako że na magiczne zdolności długouchego nie ma co liczyć, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i postawić sprawę jasno: w te święta żadnego wielkiego sprzątania i gotowania, na Wielkanoc jedziemy do Polanicy i myślimy wyłącznie o tym, jak się zrelaksować. Mowa o urokliwej, uzdrowiskowej miejscowości tuż przy Parku Narodowym Gór Stołowych, więc znajdzie się coś i dla miłośników aktywnego spędzania czasu, i dla tych którym intensywny wysiłek niezbyt służy. A organizację świątecznego śniadania i reszty tego, co na Wielkanoc niezbędne, zajmie się wybrany z bazy turystycznej Polanicy-Zdroju obiekt noclegowy.

Walentynki w Polanicy-Zdroju - 14 lutego utożsamiany jest już powszechnie ze świętem zakochanych i miłości, czy to się komuś podoba czy nie. Jako że cokolwiek skomercjalizowane walentynki są dobrym pretekstem do wspólnego wyjazdu, to i Polanica-Zdrój ma tutaj coś do zaoferowania zakochanym parom. Zapewne mocną stroną walentynkowych pakietów w uzdrowisku są masaże dla dwojga i inne, równie rozkoszne zabiegi SPA. Poza tym w okolicach Polanicy (zwłaszcza w górach) nie brakuje ładnych, romantycznych zakątków, w sam raz na podkreślenie atmosfery walentynek.

Ferie zimowe w Polanicy-Zdroju - nęcąca oferta dla tych, którym niestraszne nawet najtęższe mrozy. Przyjazd na ferie zimowe do Polanicy po prostu musi wiązać się z wszelkiego typu śnieżnymi sportami, w końcu panują tutaj znakomite warunki. Od tras biegowych, przez rozbudowany ośrodek biathlonu w niedalekich Dusznikach, aż do znanej w całym kraju Zieleniec Ski Areny z 23 wyciągami narciarskimi (przy granicy z Czechami). Przy okazji ferii zimowych warto obejrzeć rzeźbę niedźwiedzia polarnego, symbolicznie wyznaczającą zasięg pradawnego lądolodu. Turyści ciepłolubni mogą wybrać baseny, aquaparki i relaks SPA, których Polanica-Zdrój ma pod dostatkiem.

Dzień Kobiet w Polanicy-Zdroju - skoro 8 marca, to “najlepszego dla wszystkich pań” nabiera dodatkowego znaczenia. Polanica w propozycjach z okazji Dnia Kobiet może w pierwszej kolejności zaoferować rozkosze cielesne, płynące z oddania się profesjonalnym zabiegom urodowym. Do tego grona zaliczają się m.in. masaże, maseczki, rytuały saunowe, pielęgnacja paznokci, włosów… Niektóre obiekty z Polanicy zapewniają na Dzień Kobiet jeszcze więcej niespodzianek, więc warto szczegółowo porównać aktualne ogłoszenia.

Wakacje w Polanicy-Zdroju - lato pełne przygód. Wystarczy tylko mieć świadomość (albo dobry przewodnik pod ręką) ile, gdzie i jakie wakacyjne atrakcje czekają na wczasowiczów w Polanicy-Zdroju i najbliższych. Wakacje to najlepszy czas na długie wycieczki, zwłaszcza piesze, rowerowe albo i konne. Polanica to dobry punkt wypadowy m.in. na Piekielną górę, położony w Szczytnej zamek Leśna Skała, Muzeum Filumenistyczne w pobliskiej Bystrzycy Kłodzkiej i wiele, wiele innych. Nie mówiąc już o tym, że w czasie wakacji dużo się dzieje tu na miejscu: polanicki Park Zdrojowy wypełnia się sezonowymi atrakcjami, Teatr Zdrojowy kusi wydarzeniami kulturalnymi, do tego co i rusz odbywają się najróżniejsze imprezy. Jak choćby Międzynarodowy Festiwal Szachowy.

Jesień w Polanicy-Zdroju - niezwykle fotogeniczna pora roku, urokliwe uzdrowisko położone w nadzwyczaj malowniczej okolicy, a do tego spodziewany spadek cen po sezonie wakacyjnym. Jak widać jesień ma wiele atutów, które turystyczna charakterystyka Polanicy-Zdroju bardzo dobrze uwypukli. Kolejnym z plusów tego wyjazdu powinny być mniejsze kolejki do najciekawszych miejsc, takich jak Huta Szkła Artystycznego “Barbara” czy dusznickie Muzeum Papiernictwa. Latem walą tam z Polanicy prawdziwe tłumy, tymczasem jesienią na wejście prawie w ogóle się nie czeka (póki co). Nie mówiąc już o tym, że najlepszym lekiem na jesienną chandrę będzie relaks w SPA przeplatany marszami po górach.

Weekend listopadowy w Polanicy-Zdroju - bardzo ciekawy pomysł na to, jak przełamać jesienne przygnębienie, wywołane choćby typową dla przedostatniego miesiąca roku pogodą. Długi weekend w Polanicy można sobie urządzić na Święto Niepodległości, chociaż niektórym i Wszystkich Świętych pasuje. Mniejsza o konkretne daty, ważniejsze są liczne możliwości zrelaksowania się podładowania akumulatorów organizmu. Tutaj Polanica-Zdrój, ze swoim uzdrowiskowym zapleczem i górskim położeniem (klimat, widoczki),jako kierunek krótkiego wyjazdu na listopadowy weekend będzie jak znalazł.

Galeria
Dodano: 2017-07-07 14:35:00

Komentarze (2)
Anonim
11.08.2017 08:11

Polanica jest ładna, ale jakoś tak nie bardzo jest się czym zachwycać. Parki jak parki, źródła jak źródła, leczniczych właściwości nie jestem w stanie ocenić - i oby jak najdłużej! Tor saneczkowy mają całkiem fajny, ale już gokarty to kompletna porażka - jakiś stary parking, na którym ktoś ułożył wąską trasę za pomocą band z opon (bardzo niskich zresztą). Moim zdaniem najciekawsze są skały w Górach Stołowych i... figurka ukrzyżowanej kobiety z brodą (św. Kummernis, wykreślona z kościelnego kanonu w czasie II Soboru Watykańskiego) z muzeum misyjnego.

Anonim
5.10.2017 09:18

Sanatorium Wielka Pieniawa to największa i chyba jedyna sensowna atrakcja w Polanicy Zdroju. Zresztą trudno wymagać nie wiadomo czego od miejscowości spełniającej funkcję uzdrowiskową i nastawionej na kuracjuszy.

Dodaj komentarz