Pogorzelica a Dziwnów, czyli wymarzone atrakcje dla rodzin z dziećmi

Położona na wschodnim skraju Wybrzeża Rewalskiego Pogorzelica to wspaniałe miejsce na rodzinne wczasy. Z jednej strony kurort położony praktycznie w środku nadmorskiego lasu, a z drugiej sąsiaduje z takimi miejscowościami jak Niechorze i Rewal, słynącymi z licznych i szeroko polecanych atrakcji. Jednym z największych magnesów Pogorzelicy niewątpliwie jest Nadmorska Kolejka Wąskotorowa.

Retro-pociągi kursują po okolicy głównie w sezonie urlopowym (maj - wrzesień/październik),zapewniając pasażerom w każdym wieku całą masę frajdy. Poniekąd podobne, przy czym znacznie bardziej zróżnicowane i bogatsze wrażenia oferuje Park Miniatur i Kolejek. To położona w Dziwnowie, ok. 29 kilometrów od Pogorzelicy placówka o profilu rozrywkowo-edukacyjnym. Wystarczy poświęcić jakieś pół godzinki na samochodową podróż (przez Niechorze do DW 102, potem cały czas prosto w kierunku Międzyzdrojów, a w samym Dziwnowie zaraz za mostem zwodzonym skręcić w ul. Marynarki Wojennej - drugą w lewo),aby móc czerpać z istnego rogu obfitości.

Atrakcje dla dzieci

W dziwnowskim Parku Miniatur i Kolejek jedną z wiodących ról odgrywają pociągi - w dwóch podstawowych formach. Po pierwsze: mini-ciuchci pasażerskiej, z dokładnie odwzorowanym (do tego jeszcze dymiącym i realistycznie hałasującym) modelem parowozu Px48 jako lokomotywą. Swego czasu oryginał cieszył klientów NKW. Po drugie: wszelkiego sortu i rodzaju zabawkowe pociągi mknące po ogromnej, wypełnionej szczegółami i małą architekturą makiecie kolejowej z ponad kilometrem torów. A to dopiero początek.

Atrakcje dla grup zorganizowanych

Kolonie młodzieżowe, zielone szkoły i inne grupy zorganizowane wybierające się do Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie mogą się spodziewać różnych dodatków i niespodzianek. Bodaj najciekawszą atrakcją przewidzianą w ofercie dla grup są specjalne zajęcia z modelarstwa. Może i na bardzo podstawowym poziomie, za to całkiem nieźle zachęcające do kontynuowania hobby u siebie już w domu. A poza tym: poszerzone zwiedzanie z przewodnikiem, gry i zabawy przeprowadzane przez profesjonalnych animatorów, powiązane z tematyką parku pokazy komediowo-artystyczne i wspólne ognisko (ewentualnie grill).

Atrakcje dla dorosłych

Parkowe kolejki tym starszym gościom zagwarantują małą retrospekcję z własnego, jeszcze beztroskiego dzieciństwa. Dorośli pewnie najwięcej uwagi poświęcą drugiej z głównych atrakcji, jakimi kusi Park Miniatur i Kolejek: pieczołowicie zrekonstruowanym w skali 1:10 latarniom z polskiego wybrzeża, do których ostatnio dołączyło parę modeli innych zabytków znad morza. Dzięki bogatym opisom i ciekawostkom jedna wizyta w parku będzie niemalże jak podróż wzdłuż całego Pomorza.

Na tym jeszcze nie koniec. Park Miniatur i Kolejek posiada również malownicze alejki i ciekawie pomyślany układ zieleni. Dodając do tego wcale nowoczesny plac zabaw z szeroką paletą urządzeń i stanowisk, sklepik z niepowtarzalnymi pamiątkami oraz kawiarenkę z pysznymi słodkościami do wyboru, otrzymujemy najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję na wybrzeżu.

Galeria
Dodano: 2017-06-20 10:09:00

Komentarze (2)
Anonim
1.07.2021 15:12

Przydałby się jeszcze jakiś park trampolin, wtedy byłby istny raj.

Anonim
17.07.2021 10:41

Świetne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Rodziny przyjeżdżające tutaj na wakacje zawsze znajdą coś dla siebie.

Dodaj komentarz