Podróż do USA - poznaj TOP5 miejsc!

1. Nowy Jork

Nowy Jork przez wielu uważany jest za wizytówkę Stanów Zjednoczonych. To miasto, które skupia największe w Ameryce muzea i teatry (słynny Broadway). Każdy kojarzy tutejsze żółte taksówki, Statuę Wolności, pełen atrakcji Times Square i niespełna 500-metrowy Empire State Building. To również tutaj wydarzył się historyczny atak na World Trade Centre.

Ciekawostką jest, że Nowy Jork jest drugim tuż po Warszawie miastem pod względem liczebności Polaków. Jeśli zatęsknisz za polską kuchnią i rodakami, z pewnością świetnie odnajdziesz się w polskiej dzielnicy Greenpoint.

2. Los Angeles

Ikoną tego miasta jest Griffith Observatory, w którym znajdą coś dla siebie miłośnicy astronomii, a także ci, którzy chcieliby obejrzeć panoramę okolicy. To tutaj pojawia się też szansa zrobienia sobie zdjęcia z napisem Hollywood w tle. Zwiedzając Miasto Aniołów, nie można pominąć najbardziej ekskluzywnego miejsca w USA, czyli Beverly Hills z sześciokilometrową aleją sław. Relaks na Venice Beach i spacer deptakiem na tle palm i niesamowitych widoków to kolejny punkt wycieczki, który powinien znaleźć się na liście turysty.

Jeden dzień warto sobie zarezerwować na Universal Studio z absolutnie wyjątkowym parkiem rozrywki.

3. Las Vegas

Co się wydarzyło w Vegas, zostaje w Vegas. Słynne powiedzenie wynika z szaleństwa, na jakie można sobie pozwolić w Mieście Grzechu. W światowej stolicy rozrywki życie nocne tętni bardziej niż gdziekolwiek indziej i zdaje się nigdy nie przygasać. Kluby muzyczne, największe na świecie kasyna to prawdziwy raj dla tych, którzy lubią dobrą zabawę i szukają odrobiny emocji.

W Las Vegas możesz zobaczyć 8 replik najbardziej znanych budowli świata. Wśród nich znajdują się: Wieża Eiffla, Taj Mahal, Tower Bridge, Grand Canal czy piramidy egipskie.

4. Miami

Miejscowość na Florydzie pełna słońca, plaż, muzyki i wszechobecnej radości. Przejażdżka luksusowym kabrioletem po Ocean Drive to sposób na to, by poczuć się jak gwiazda filmowa. W Miami mieszka bardzo wielu emigrantów z Karaibów, dlatego tutejszy klimat jest zupełnie wyjątkowy. Nawet serwowane potrawy różnią się od tych, które spotkasz w pozostałych rejonach USA.

5. Hawaje

O ile wszystkie powyższe propozycje to typowe miasta, o tyle Hawaje słyną przede wszystkim z niebywałej przyrody oraz oczywiście niesamowicie gościnnych mieszkańców. To tutaj spotykają się morze, góry i lasy. Widoki, na jakie możesz liczyć, tamtejsza roślinność z pewnością pozostaną w pamięci na zawsze. Koniecznie spróbuj hawajskiej kuchni, która w dużej mierze bazuje na rybach i owocach morza.

Wakacje w Stanach Zjednoczonych to niesamowite przeżycie, na które warto choć raz w życiu sobie pozwolić. Sprawdź jakie warunki należy spełniać, aby polecieć do USA na WizaOnline.pl. Już teraz zacznij planować swój wakacyjny wyjazd.

Dodano: 2021-11-19 12:32:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz