Pobierowo to interesujący kierunek wyjazdów nad morze w długi weekend listopadowy

Święto Niepodległości 11 listopada coraz częściej postrzegane jest jako dobra okazja do wypoczynkowego wyjazdu nad morze. Generalnie długi weekend w listopadzie tym bardziej zyskuje turystycznie, im bardziej centralne obchody przemieniają się polityczne igrzyska, a w skrajnych przypadkach nawet uliczne burdy. Dlatego zamiast siedzieć w domu przed telewizorem albo ryzykować “zabieg dentystyczny” u chuliganów, lepiej pojechać na tych kilka wolnych dni do Pobierowa i cieszyć się spokojnym, niewątpliwie zasłużonym relaksem.

O odczuwalną poprawę samopoczucia zadbają przede wszystkim fantastyczne krajobrazy, zaciszna atmosfera oraz rześkie, bardzo czyste powietrze. Czyli krótko rzecz ujmując: piękne okoliczności przyrody oraz nad wyraz korzystny dla zdrowia klimat nad morzem. Spędzając długi weekend listopadowy w Pobierowie można korzystać z tychże walorów kurortu praktycznie do woli - niewielu turystów, mało ludzi na plaży i całkowity spokój. Kompletnie niepodobny do tego, co dzieje się w nadmorskich miejscowościach w wakacyjnym szczycie sezonu letniego. Owszem, lepiej nie nastawiać się na opalanie w pełnym słońcu i kąpiel w Bałtyku, ale za to można urządzić sobie dłuższą przechadzkę wzdłuż brzegu, połączoną ze zbieraniem bursztynów. Bez ryzyka oberwania w głowę zbłąkaną piłką / frisbee i desperackiego poszukiwania jakiegoś przejścia pomiędzy rozłożonymi parawanami.

Takie spacery plażą to najbardziej podstawowa atrakcja, jaką Pobierowo może zapewnić turystom w trakcie długiego weekendu listopadowego nad morzem. Co wcale nie znaczy, że jedyną. Szczególnie zadowoleni powinni być zwolennicy aktywnych form spędzania wolnego czasu. W pobliżu przebiega sporo tras rowerowych, prowadzących przez nadzwyczaj malownicze tereny. Niezłą alternatywą będą również wycieczki w siodle, jakie można sobie urządzić z pomocą jednego z okolicznych ośrodków jazdy konnej. Nie można też zapominać o parku linowym Polskie Morze oraz dużym, gminnym kompleksie sportowym ze skateparkiem, kortami tenisowymi, halą, kilkoma boiskami czy wszechstronnie wyposażoną siłownią. Rzecz jasna wiele zależy od pogody.

Jeśli chodzi o turystyczne propozycje innego rodzaju, tutaj robi się już nieco mniej kolorowo. Pobierowu deczko brakuje wiekowych zabytków i wartościowych muzeów, a takie miejsca jak Magiczny Domek (do góry nogami) czy pełna egzotycznych ptaków Papugarnia są otwarte sezonowo. Dlatego warto zastanowić się nad takim scenariuszem, w którym Pobierowo jest główną destynacją na długi weekend w listopadzie z uwagi na kameralne położenie nad morzem oraz stosunkowo tanie noclegi, zaś ciekawszych atrakcji szuka się w okolicznych miejscowościach. Mogą to być np. ruiny średniowiecznego kościoła i Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu czy latarnia morska oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego z Niechorza.

Dodano: 2017-10-11 11:05:00

Komentarze (2)
Anonim
11.10.2017 12:33

Kilka razy zdecydowałem się pojechać na długi weekend nad morze. Tyle że w maju, a nie na początku listopada. Mimo wszystko, jeśli tylko pogoda dopisze, wyjazd do Pobierowa na kilka dni z pewnością może być całkiem udany. Sztormowej aury to osobiście bym nie zdzierżył, nawet gdyby bursztyny same mi wpadały do butów razem z morską wodą.

Anonim
14.06.2019 08:42

Byłam w zeszłym roku na weekendzie listopadowym nad morzem i myślę, że w tym również się wybiorę. Było naprawdę przyjemnie, pogoda całkiem znośna. Być może na tegoroczny wypad wybiorę Pobierowo ze względu na mnogość atrakcji w okolicy.

Dodaj komentarz