Po odnowę biologiczną w górach warto zajechać do Wisły

Współcześnie codzienny tryb życia potrafi wycisnąć z człowieka dosłownie ostatnie soki. A jako iż perspektywa rychłego zejścia z tego świata nikomu się nie uśmiecha, toteż szeroko pojmowana odnowa biologiczna w ostatnim czasie mocno zyskuje na popularności. Nie ma chyba większych wątpliwości, że najlepszym miejscem do skorzystania z takich zabiegów będzie ceniony kurort turystyczny, taki jak położona w górach Wisła (Beskid Śląski). Wtedy rozmaite procedury regeneracyjno-relaksujące zyskują spore wsparcie z zewnątrz.

Tym czynnikiem zewnętrznym, wydatnie wspomagającym działanie specjalistycznych procedur, będzie oczywiście bardzo korzystny dla zdrowia klimat. Wprawdzie w Wiśle głośno ostatnio o smogu i sądowych orzeczeniach kwestionujących zasadność pobierania tzw. opłaty klimatycznej, jednak w wyższych partiach gór generalnie nie ma czego się obawiać. Zresztą same wędrówki po malowniczych szlakach, wymagającą wzmożonego wysiłku fizycznego jazdę na rowerze, wielogodzinne szusowanie po stokach narciarskich czy inne formy aktywnego wypoczynku, spokojnie można uznać za taką podstawową odnowę biologiczną. Trochę się zmęczyć, przewietrzyć płuca innym niż miejskie powietrzem, a potem zapaść w mocny, głęboki sen. Najprostszy i zdecydowanie najtańszy sposób na to, żeby w miarę szybko wrócić do stanu używalności.

Kto potrzebuje natychmiastowych efektów, powinien już zainteresować się ofertą profesjonalnych salonów SPA & Wellness z Wisły (i pokrewnych placówek usługowo-turystycznych). Tam odnowa biologiczna w górach utrzymana jest zazwyczaj na maksymalnie wysokim poziomie. Kompleksowy zakres proponowanych klientom zabiegów, nowoczesny sprzęt, kompetentny personel, miła atmosfera, ładnie urządzone wnętrza… A jak już człowiek wyjdzie po tych wszystkich masażach, rytuałach saunowych i innych zabiegów, to czuje potężny zastrzyk nowej energii. Takiej, która wystarczy jeszcze na bardzo, bardzo długo.

Jest jeszcze opcja skorzystania z rozbudowanych stref relaksu, jakie swoim gościom oferują co bardziej luksusowe obiekty noclegowe w górach. W Wiśle jest kilka takich wielogwiazdkowych ośrodków wypoczynkowych, w których turyści mogą się poczuć traktowani prawdziwie po królewsku. Rzecz jasna stosunkowo tanie noclegi nie idą w parze z odnową biologiczną, jaką oferują takie hotelowe SPA. Generalnie opinia jest taka, że choć wydatek na specjalne pakiety tego rodzaju jest spory, to po uwzględnieniu efektów końcowych jak najbardziej opłacalny.

Takie kurorty jak Wisła mają jeszcze wariant odnowy biologicznej, którego bodaj najlepszym przykładem będzie Park Wodny Tropikana. Niby hotelowy aquapark z rozbudowaną strefą SPA & Wellness, dostępny dla wszystkich chętnych, którzy zdecydują się zapłacić za bilet wstępu (oraz usługi dodatkowe). W górach jest wiele dróg do tego, aby wrócić do przyzwoitej formy i znacznie poprawić sobie samopoczucie.

Dodano: 2017-10-18 12:22:00

Komentarze (2)
MaThek
18.10.2017 14:32

Tak dla bezpieczeństwa, to o odnowie biologicznej w Wiśle mówiłbym tylko w sezonie letnim - a także częściowo o wiośnie i jesieni - kiedy nawet ostatnie matoły nie palą w piecach. I mniejsza o kiepskiej jakości węgiel, kiedy niektórzy potrafią wrzucać butelki, opony i jeszcze gorsze śmieci do ognia. Jeszcze się okaże, że dopiero po takim wyjeździe naprawdę konieczny będzie pobyt w jakimś sanatorium.

Anonim
6.06.2019 08:31

Wisła, piękne miejsce do którego warto wracać. Jak to jest z kwestią odnowy biologicznej nie wiem, ale już wkrótce się przekonam ponieważ mąż wykupił mi pobyt ze SPA&Wellness na urodziny, hura!

Dodaj komentarz