Po co nam ubezpieczenie turystyczne?

Wyjazd za granicę kojarzy nam się z odpoczynkiem i wakacjami. Jednak nim zaczniemy myśleć o rekreacji i w wolnym czasie warto pomyśleć też o ubezpieczeniu turystycznym. Jest ono nam niezbędne do bezpiecznego odbycia wypoczynku niezależnie od tego, do jakiego kraju udajemy się, na jaki czas chcemy wyjechać i jakie aktywności będziemy podejmować w trakcie wakacji. Jak uzyskać ubezpieczenie turystyczne?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • czy każdy z nas musi wykupić ubezpieczenie turystyczne
  • jak uzyskać ubezpieczenie turystyczne

Wyjeżdżając na wakacje warto się ubezpieczyć. Ubezpieczenie turystyczne to gwarancja naszego spokoju ducha i bezpieczeństwa. Teoretycznie wakacje mają być miłe i bezpieczne, ale nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Dlatego lepiej „dmuchać na zimne” i wykupić sobie takie ubezpieczenie.

Ubezpieczenie turystyczne - dlaczego warto je mieć?

W zależności od wysokości kwoty i zakresu ubezpieczenie turystyczne gwarantuje nam leczenie za granicą, transport do kraju, ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). To tylko szereg udogodnień. Warto pamiętać, że takie ubezpieczenie daje nam komfort. Jadąc na zorganizowany wypoczynek nie musimy się o to martwić, ponieważ podczas wycieczki, wyjazdu zagranicznego czy wyjazdu krajowego, a także kolonii czy obozów dla dzieci takie ubezpieczenie jest w cenie. Oczywiście opiewa ono na różną kwotę i ma bardzo różny zakres. Jeśli jedziemy gdzieś samodzielnie, to warto wykupić sobie takie ubezpieczenie turystyczne we własnym zakresie.

Jak wybrać ubezpieczenie kosztów leczenie i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) za granicą?

Szukając odpowiedniego dla nas ubezpieczenia turystycznego, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ubezpieczenie kosztów leczenia w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Najczęściej obejmuje ono pokrycie podstawowych kosztów leczenia, pobytu w szpitalu przez określoną ilość dni oraz transportu do kraju. W szerszym zakresie ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów czy zachorowanie na COVID 19. Informacje o dokładnym zakresie znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) danej polisy.

Pamiętajmy, że jadąc za granicę warto wyrobić sobie specjalny dokument, potwierdzający nasze ubezpieczenie zdrowotne w Polsce. Jest to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pozwala ona na darmowe leczenie w krajach UE i innych, respektujących jej posiadanie. Koszty naszego leczenia pokrywa wtedy NFZ. 

Wybierając się w podróż warto wykupić również inne ubezpieczenia, np. od odpowiedzialności cywilnej (OC),ubezpieczenie podróżne czy  ubezpieczenie bagażu. Rezerwując wcześniej drogi wyjazd, warto zainwestować też w ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Dzięki temu w razie konieczności zmiany planów istnieje większa szansa na odzyskanie chociaż części włożonej w nasz wyjazd kwoty.

Turystyczne ubezpieczenie Tu Europa

Jeśli wybieramy się na samodzielny zagraniczny wypoczynek bądź krajowy wyjazd, możemy takie ubezpieczenie turystyczne wykupić sobie na stronie internetowej. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Tu Europa specjalizuje się w ubezpieczeniach turystycznych. Możemy je kupić w 3 różnych wariantach, do krajów Unii Europejskiej, a także do USA i innych krajów świata.  Ubezpieczenia turystyczne dostępne na stronie Tu Europa mają różne warianty. Możemy ubezpieczyć się między innymi od leczenia COVID 19, a także w ramach różnych turystycznych aktywności. Inne ubezpieczenie turystyczne wybierzemy jadąc na narty w Alpy, a jeszcze inne na nadmorskie wakacje. Wszystkie te ubezpieczenia obejmują koszty leczenia, koszty transportu i kompleksową opieką medyczną, jeśli wydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek. Możemy dodatkowo wybrać rozliczanie bezgotówkowe za leczenie za granicą. W praktyce oznacza to, że nie musimy płacić za leczenie z własnej kieszeni i po powrocie rozliczać się z polskim NFZ. Wystarczy, że podpiszemy odpowiednią umowę ubezpieczeniową, a towarzystwo ubezpieczeniowe rozliczy za nas koszty leczenia w ramach podpisanej polisy. Co ważne, ubezpieczenie turystyczne możemy wykupić online dosłownie w 5 minut. Wystarczy, że wypełnimy odpowiedni formularz i prześlemy go dalej, a umowę ubezpieczeniową na określoną polisę otrzymamy na nasz adres e mail. Dzięki temu podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak bezpieczne jak dziś.

Dodano: 2023-03-22 13:04:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz