Plaża w Niechorzu: Zrelaksuj się na piasku i spaceruj wzdłuż wybrzeża

  • Noclegi
  • Blog
  • Plaża w Niechorzu: Zrelaksuj się na piasku i spaceruj wzdłuż wybrzeża

Plaża w Niechorzu: Twój prywatny raj pośród złotych wydm

W tym artykule opowiem Ci o:

  • Beztroskim relaksie na plaży w Niechorzu.
  • Spacerach, które stanowią istotę piękna tego miejsca.
  • Niepowtarzalnej atmosferze, która sprawi, że Niechorze stanie się Twoim ulubionym miejscem na mapie Polski.
  • Doświadczeniach, które możesz zebrać w miejscu, gdzie Baltyk spotyka się z jeziorem Liwia Łuża.

Plaża w Niechorzu

Zapewne zastanawiasz się, co takiego jest w Niechorzu. Otóż, Niechorze to miejsce, gdzie można zapomnieć o codzienności i bezstresowo spędzić czas. Co więcej, jest tam wspaniała, piaszczysta plaża, na której możesz wypoczywać cały dzień. Na zdjęciu: plaża z widokiem na latarnię morską w Niechorzu.

plaża w Niechorze

Złote piaski Niechorza: pustynia nad Bałtykiem

Główną atrakcją jest oczywiście plaża, na której możesz się położyć jak foka na słońcu (tylko proszę, nie próbuj wydawać foczych dźwięków, to nie jest wymagane). Piaszczyste wydmy tworzą swego rodzaju plażową symfonię, która sprawia, że relaks tutaj staje się nieodłącznym elementem twojego pobytu. Dodać też należy urocze dźwięki sprzedawców: kuuukurydzaaa gotowana, naaaleśniki z czeeekoladą itp. 

Plaża to idealne miejsce do różnego rodzaju gier i zabaw. Siatkówka plażowa, frisbee, badminton, czy nawet proste piłki do odbijania - wszystko to to doskonałe propozycje dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas na plaży. Po aktywnym dniu zapewne interesować Cię będzie oferta jednego z obiektów noclegów w mieście Niechorze.

Ale niechorska plaża to przede wszystkim miejsce do odpoczynku. Rozłożenie koca, założenie okularów przeciwsłonecznych i lektura dobrej książki albo słuchanie ulubionej muzyki, to także świetny sposób na spędzenie czasu.

Latarnia Morska w Niechorzu: Majestatyczna strażniczka nad Bałtykiem

Ach, jak mogłem zapomnieć o jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Niechorza - Latarni Morskiej? Ta majestatyczna strażniczka nie tylko dominuje nad pejzażem miasteczka, ale jest również doskonałym punktem widokowym, z którego rozciąga się panorama na całe Niechorze i jego najbliższe okolice.

Latarnia Morska: Obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty

Latarnia Morska w Niechorzu to obiekt, który z pewnością warto odwiedzić. Po wejściu na jej szczyt czeka Cię nagroda w postaci niesamowitego widoku na plażę, morze, a nawet jezioro Liwia Łuża. Widok ten jest szczególnie zachwycający o zachodzie słońca, gdy ciepłe promienie słoneczne malują niebo na różne odcienie czerwieni i pomarańczy.

Latarnia morska Niechorze

Latarnia Morska: Świadek historii i strażniczka nad Bałtykiem

Latarnia Morska nie jest tylko ciekawym miejscem do zwiedzania. Jest także świadkiem historii tego regionu. Działa nieprzerwanie od 1866 roku, pełniąc ważną rolę dla bezpieczeństwa żeglugi. Jej obecność przypomina o trudach i wyzwaniach, z jakimi musieli zmierzyć się ludzie, którzy tu żyli i pracowali.

Spacer po wybrzeżu: Twoje fitness na świeżym powietrzu

Po zażyciu wystarczającej dawki słońca, możesz przejść się wzdłuż wybrzeża. To taki rodzaj bezpłatnej siłowni na świeżym powietrzu, która oferuje nie tylko ćwiczenia cardio, ale również niesamowite widoki. Kto by przypuszczał, że spacer może być tak ekscytujący?

Patrząc na północ - idąc w prawo dojdziesz do uroczej miejscowości Pogorzelica. Idąc w lewo, natrafisz na Rewal - przejdź się promenadą po Alei Róż i zakochanych a jeśli masz siły, dalej do Trzęsacza, by zobaczyć ruiny kościoła na klifie.

Jezioro Liwia Łuża: Błękitny klejnot Niechorza

Wybacz, jak mogłem zapomnieć o tym uroczo ukrytym skarbie Niechorza - Jeziorze Liwia Łuża? Jest to przepiękny akwen, który oddziela Niechorze od reszty świata, tworząc prawdziwą enklawę spokoju i relaksu. Pozwól, że naprawię swój błąd i przybliżę Ci nieco tego błękitnego klejnotu.

Liwia Łuża - jezioro obok plaży w Niechorzu

Liwia Łuża: Miejsce, gdzie natura wita Cię z otwartymi ramionami

Jezioro Liwia Łuża to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Otoczone lasem, daje możliwość obserwacji wielu gatunków ptaków, a czasami nawet spotkania dzikich zwierząt, które przychodzą tu na poranny lub wieczorny posiłek.

Niechorze: miejsce, które chcesz zaznaczyć na swojej mapie

Na koniec dnia, zrelaksowany i pełen wrażeń, zdasz sobie sprawę, że Niechorze to miejsce, które chcesz odwiedzić jeszcze nie raz. Miejsce, które zasługuje na swoje miejsce na Twojej prywatnej mapie Polski. I tak oto, szanowny Czytelniku, kończy się nasza krótka podróż po plaży w Niechorzu. Mam nadzieję, że dołączysz do mnie następnym razem. Będzie jeszcze więcej słońca, jeszcze więcej plaży.

A jeśli szukasz noclegów nad morzem, zapraszam Cię na stronę: noclegi nad morzem.

Dodano: 2023-06-22 11:38:00

Komentarze (2)
Anonim
26.06.2023 12:16

Polecam Niechorze - super miejsce na wakacje

Anonim
28.06.2023 10:31

Byłem w Niechorzu kilka lat temu - fajne miejsce, szeroka plaża. Nie jest tak popularne jak Międzyzdroje czy Mielno i widać, że ludzie też jacyś tacy inni - mniej takiego dziaderstwa. Troche denerwują te hulajnogi, których teraz wszędzie pełno i zostawiaja je młodzież na chodnikach, no ale takie czasy

Dodaj komentarz