Plan – wyjazd do Zakopanego

Spontaniczne wyjazdy mają wiele zalet, ale w pewnym wieku, czy wraz z pojawianiem się dzieci, większość osób skłania się jednak do zaplanowania wszystkiego. Nawet jeśli nie od A do Z, to przynajmniej do literki S. Tak, by później móc w pełni cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem, a nie martwić, że coś jest niedopilnowane lub zastanawiać się godzinami, na co się zdecydować.

Wycieczka do Stolicy Podhala

Zakopane jest nazywane Zimową Stolicą Polski, ale przecież o każdej roku tłumnie odwiedzają je turyści. Niektórzy na dłuższy pobyt, ale wielu na weekendowy odpoczynek, który przecież bardzo dobrze odpręża i zmniejsza zmęczenie wywołane przez pracę i obowiązki. Co warto zaplanować przed wyjazdem? Na pewno rodzaj aktywności (czy też braku aktywności),jakiemu będziecie oddawać się na miejscu. Wymaga to uwzględnienia potrzeb i preferencji wszystkich uczestników wypadu, albo też uzgodnienia, że część czasu spędzacie razem, część zaś osobno. Przykładowo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobieca część wycieczki udała się na relaksujący masaż do gabinetu SPA, a męska udała się na pole do paintballu. Lub odwrotnie...

W Zakopanem jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu, a prym wśród nich wiodą te związane z aktywnością fizyczną w górach – w czym oczywiście nie ma niczego zaskakującego. Piesze wycieczki, wędrówki szlakami turystycznymi, jazda na rowerach, narciarstwo, snowboarding, ski touring to klasyczne przykłady spędzania wolnego czasu. Chętnych znajdują także górskie wyprawy na quadach, w samochodzikach buggy, na skuterach śnieżnych. Warto wziąć te opcje pod lupę, uzgodnić, na które macie ochotę, odpowiednio wcześniej zarezerwować bilety.

Nocleg ze śniadaniem?

Osobną kwestią jest wybranie lokum na czas pobytu w Zakopanem. Rozwiązanie najprostsze, czyli hotel, nie zawsze będzie najlepsze. Grupy, które planują bawić się długo w nocy, pary, pragnące intymności, rodziny z dziećmi lubiącymi od świtu przebywać na powietrzu to tylko główne przykłady turystów, którzy chętnie wybierają domki góralskie lub apartamenty prywatne. W takich miejscach o wyżywienie trzeba zatroszczyć się samodzielnie. Dla pragnących oszczędzać lub lubiących gotować może to być zaletą. Jednak dla osób chcących skupić się na wypoczynku... już niekoniecznie.

O ile znalezienie restauracji lub karczmy na obiad nie jest problemem, to poranny posiłek może wymagać więcej zachodu – mało który punkt jest bowiem otwarty od rana. Ale przecież wcale nie musi... wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło Śniadania Zakopaneby otrzymać rozwiązanie. Jest nim serwis kateringowy sniadania.com.pl, który dostarcza te posiłki (dowóz gratis) na terenie Kościeliska i Zakopanego. Świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią bądź nie chcą gotować i mają ochotę na ciepłe śniadanie bez wychodzenia z domku. Śniadania bazują na regionalnych produktach, są dostępne w wersji klasycznej, słodkiej, mięsnej, wegetariańskiej oraz można zamawiać do nich przeróżne spożywcze dodatki, w tym napoje. Korzystanie z tego serwisu też warto wpisać w plan weekendu w Zakopanem.


Dodano: 2022-12-12 16:01:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz