Paryż czy Wiedeń – która europejska stolica pozwoli Ci lepiej wypocząć?

Europa kusi magicznymi zakątkami, przepięknymi budowlami i klimatycznymi kawiarniami. Z jednej strony jest dość zwarta, z drugiej na tyle różnorodna, że poszczególne stolice państw Starego Kontynentu znacznie się od siebie różnią. Dziś prezentujemy najważniejsze atrakcje Paryża i Wiednia

Pod dachami Paryża. Co warto zobaczyć i czego skosztować w samym sercu Francji?

Wspaniałych wrażeń dostarcza historyczna dzielnica Paryża - Montmartre. Romantyczne usytuowanie na wzgórzu, stare kamienice, brukowane uliczki i fantastyczne widoki - tego miejsca po prostu nie można przegapić. Kawa wypita w jednej z tutejszych klimatycznych kawiarni będzie smakowała tak jak nigdzie indziej, szczególnie jeśli będzie towarzyszyć im świeży i obłędnie pachnący croissant. Wieczorem skosztuj tutejszego wspaniałego wina i poczuj urok chwil, spędzając czas w bistro z dobrą kuchnią i trunkami. Koniecznie wypróbuj też dań obiadowych kuchni regionalnej.

Na liście zabytków obowiązkowych do odwiedzenia w Paryżu jest oczywiście Łuk Triumfalny, pałac wersalski ulokowany na przedmieściach Paryża i Bazylika Sacré-Cœur. Fantastyczna i bogato zdobiona Katedra Notre-Dame sama przyciągnie Twoja uwagę i sprawi, że nie będziesz mógł oprzeć się jej urokowi. Przepiękne witraże na długo zapadną w Twojej pamięci. Będąc w Paryżu, znajdź czas, aby zajrzeć do Luwru, w którym znajduje się muzeum sztuki.

Wiedeń czekoladą płynący. Poznaj wszystkie smaki Austrii

Fantastyczna architektura w stylu wiedeńskiej secesji, przechadzanie się uliczkami miasta, muzea i zabytki - to tylko jeden z aspektów spędzania czasu, będąc na wycieczce w Wiedniu.

Stolica Austrii słynie z doskonałych wyrobów czekoladowych, które znane są na całym świecie. Na uwagę zasługuje między innymi tort Sachera, oblany czekoladą i przekładany marmoladą morelową, ale również inne przysmaki niezwiązane bezpośrednio z czekoladą, między innymi Maroni, czyli pieczone kasztany. W Wiedniu warto także zjeść Apfelstrudel, czyli roladę z jabłkami i sosem waniliowym podawaną na ciepło. Jeśli chodzi o kuchnię austriacką, to króluje w niej dobrze znany również na Śląsku Wiener Schnitzel, czyli kotlet cielęcy oraz popularne frankfurterki.

Gdy już rozpieścisz swoje kubki smakowe, możesz zabrać się za zwiedzanie okolicy. Pierwszym punktem, który powinieneś zobaczyć, jest gotycka Katedra św. Szczepana, datowana na XIV wiek. Na uwagę zasługuje także neogotycki ratusz, Kolumna Morowa oraz budynek parlamentu.

Więcej inspiracji do letnich wojaży możesz znaleźć na stronie internetowej https://dreamtours.pl.

Dodano: 2018-08-16 16:11:00

Komentarze (1)
Anonim
11.04.2019 10:16

Byłam w obu miejscach i jestem tego samego zdania co autor artykułu- warto zobaczyć, poznać i spróbować. Austriackie i francuskie specjały kulinarne, architektura, kultura... To trzeba przeżyć na własnej skórze, polecam.

Dodaj komentarz