Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie - idealny dla wczasowiczów z Rewala

Czego jak czego, ale rozmaitych atrakcji turystycznych Rewalowi nie brakuje. Wśród nich są także interesujące atrakcje dla rodzin z dziećmi, żeby wymienić tylko Park Wieloryba i Bajkową Chatę. Pomimo tego bogactwa w Rewalu, warto urządzić sobie małą wyprawę do Dziwnowa: przede wszystkim dla Parku Miniatur i Kolejek, ale nie tylko.

Wystarczy nadmienić że Dziwnów to miasto portowe, co oznacza niezwykle kuszącą możliwość wybrania się w niepowtarzalny rejs turystyczny. Na przykład po pełnym morzu jednostką wystylizowaną na korsarski okręt. Jednak to Park Miniatur i Kolejek stanowi najbardziej polecaną atrakcję w okolicy. Coś ciekawego - a przy okazji pożytecznego - znajdą tutaj naprawdę wszyscy, niezależnie od wieku, osobistych upodobań czy nastroju. Lokalną gwiazdą niewątpliwie są wierne modele latarni morskich (i innego typu zabytków),o których przewodnicy snują naprawdę wciągające opowieści… i to dopiero pierwszy spośród licznych wabików.

Atrakcja dla dorosłych

Park rozrywki dorosłym oferuje przede wszystkim sentymentalną wyprawę wspominkową w dzieciństwo i czasy beztroski. Przewodnią rolę odegrają tutaj zabawkowe pociągi na wielkiej makiecie kolejowej - kolorowe, hałaśliwe, pędzące przez kolejne stacje, mosty, wiadukty etc. A to tylko jedna z wielu dostępnych na miejscu alternatyw.

Atrakcja dla dzieci

Kolejnym wielkim atutem tej niebywale rodzinnej placówki, przez wielu uznawanym za najciekawszą atrakcję PMiK, jest Kolejka Parkowa, którą szczególnie upodobali sobie najmłodsi goście. Przejażdżka ciuchcią wyposażoną w oprawę dźwiękową oraz wyrzucającą widoczny, acz kompletnie nieszkodliwy dym z komina - w końcu lokomotywa to miniatura prawdziwego parowozu - to niezwykłe przeżycie. Tak, dorośli też mogą jeździć. I nie wolno zapominać gofrach, lodach czy nowoczesnym placu zabaw.

Atrakcja dla kolonii

Wszelkie grupy zorganizowane, głównie zielone szkoły lecz nie tylko, z Parkiem Miniatur i Kolejek mogą wiązać spore oczekiwania również za sprawą kilku atrakcji dodatkowych. Przykładowo: najpierw godzinne zwiedzanie z przewodnikiem, za chwilę zajęcia modelarskie, potem czas wolny na placu zabaw i wśród kolejek na terenowej makiecie, potem zabawy i pokazy artystyczne przy ognisku, przerwa na kiełbaskę i jazda Kolejką Parkową na koniec.

A na koniec króciutko o lokalizacji parku i sposobie dotarcia. Najwygodniejszy będzie własny samochód (ewentualnie kurs busem),chociaż rower też wchodzi w grę. Na głównej drodze Rewala należy kierować się na Międzyzdroje i nigdzie nie zbaczać aż do mostowego połączenia z wyspą Wolin. Zaraz za zwodzoną częścią skręcić w drugą w lewo, czyli ul. Marynarki Wojennej. Ok. 20-kilometrowa podróż autem nie powinna zająć dłużej niż 20 minut. Wszelkie szczegółowe informacje i aktualności na temat Parku Miniatur i Kolejek znajdują się na stronie internetowej najchętniej odwiedzanej rodzinnej atrakcji na wybrzeżu oraz adekwatnych profilach rozmaitych mediów społecznościowych.

Galeria
Dodano: 2017-06-19 10:34:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz