Parę propozycji na długi weekend listopadowy - Długopole-Zdrój

Przy współczesnym, szalonym tempie życia trzeba wykorzystywać każdą okazję do porządnego wypoczynku, jaka tylko się nadarzy. Nawet kojarzony z poważnymi świętami długi listopadowy weekend będzie w sam raz. I to pomimo faktu, że jesienna pogoda częściej zniechęca niż skłania do turystycznych wyjazdów. Bardzo dobrym miejscem na spędzenie tych kilku dni będzie kameralne uzdrowisko w górach. Wypisz, wymaluj Długopole-Zdrój na Dolnym Śląsku.

Co jak co, ale ta miejscowość zdecydowanie nie należy do najpopularniejszych destynacji turystycznych w Polsce. Praktycznie nie ma tutaj zabytków, najbliższe stacje narciarskie znajdują się w odległości paru ładnych kilometrów, a i uzdrowisko nie jest jakoś powszechnie znane ze źródeł wód mineralnych czy szerokiego wachlarza zabiegów. Za to w Długopolu na czas weekendu listopadowego w górach z pewnością można liczyć na jakże potrzebny spokój i kojącą skołatane nerwy ciszę. A w malowniczych okolicznościach przyrody zawsze znajdzie się kilka interesujących sposobów na przyjemne spędzenie wolnego czasu.

Świetnym pomysłem będzie długa, forsowna wycieczka przez szlaki turystyczne wijące się po miejscowych górkach i lasach. Prawdopodobnie najciekawsze wrażenia widokowe - a także emocjonalne - wiążą się z trasa znaną jako “Wieczność”. Przy weekendzie listopadowym chwila refleksji o sprawach ostatecznych będzie jak znalazł. Wokół Długopola-Zdroju można również znaleźć pozostałości po XIX-wiecznym Forcie Wilhelma czy Zamek Szczerba, obecny w wielu barwnych podaniach regionalnych. Również spacer po Parku Zdrojowym potrafi być znakomitym dla ducha (i ciała) doświadczeniem.

Dla zwolenników aktywnego wypoczynku znajdzie się tutaj jeszcze więcej możliwości. Jeśli akurat trafi się złota polska jesień, doskonałym wyborem będą trasy rowerowe - w tym ekstremalne tory zjazdowe w Parku Rowerowym Czarna Góra. Gdyby jednak weekend listopadowy wyszedł szary, deszczowy i ponury, wtedy można wybrać się na basen w Dworze Elizy - bodaj najbardziej rozbudowanym, oferującym najwyższe standardy obiekcie noclegowym w całym Długopolu-Zdroju. Akurat ten park wodny jest dostępny dla wszystkich chętnych.

W poszukiwaniu ciekawych miejsc nie zaszkodzi też pojeździć trochę po najbliższej okolicy. Bowiem nawet jeśli samo Długopole nie dysponuje wieloma atrakcjami, tak już w sąsiednich miejscowościach można znaleźć prawdziwe perełki. Z pewnością do takiego zaszczytnego grona trzeba zaliczyć Ogród Bajek w Międzygórzu, zabytkowy zamek z muzeum w Międzylesiu oraz Muzeum Filumenistyczne (z pudełkami od zapałek, zapalniczkami i innymi rzeczami związanymi z ogniem) z Bystrzycy Kłodzkiej. Jak widać w przypadku takiego wyjazdu w góry, długi weekend w listopadzie gwarantuje znakomity relaks.

Galeria
Dodano: 2017-10-03 11:12:00

Komentarze (2)
Anonim
3.10.2017 12:29

Gwoli wyjaśnienia - trasa turystyczna Wieczność swoją nazwę zawdzięcza dwóm sprawom. Raz, że jedna długa prosta ciągnie się niemal w nieskończoność, a dwa: dość upiorna z wyglądu rzeźba Strażnika Wieczności, o którym to krążą naprawdę krwawe legendy. A ładne pejzaże to w ramach bonusu. Rzeczywiście, Długopole -Zdrój może być całkiem fajną destynacją na długi weekend w listopadzie.

Anonim
3.07.2019 08:29

Ja akurat mam zaplanowany weekend w Długopolu Zdrój na listopadowy weekend w tym roku. Wiem, że jeszcze długo czasu, ale moja praca wymaga planowania takich spraw jak wyjazd z większym wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz