Oferty first minute czy last minute na wakacje 2019 – co lepsze?

  • Noclegi
  • Blog
  • Oferty first minute czy last minute na wakacje 2019 – co lepsze?

Myślisz już o urlopie i planujesz wyjazd wakacyjny? Warto zastanowić się, jak oszczędzić, zwłaszcza jeśli chcesz jechać na długo, do drogiego kraju lub z całą rodziną. W zachowaniu części pieniędzy pozwolą Ci oferty typu first minute oraz last minute. Prawdopodobnie już o nich słyszałeś, ale możesz nie wiedzieć, czym się charakteryzują oraz która jest bardziej opłacalna. Sprawdź to!

First minute i last minute - czym są?

Oferty typu first minute oraz last minute są dostępne w biurach podróży, hotelach, liniach lotniczych, u przewoźników. W skrócie: wszędzie tam, gdzie dana instytucja wchodzi w skład długiego „ciągu wakacyjnego”. Dla nich to korzystne, ponieważ zyskują gwarancję zarobku.

W przypadku first minute kupujesz wycieczkę na długo wcześniej, a jeśli w międzyczasie coś się stanie i nie będziesz mógł pojechać, pojedzie ktoś inny (i zapłaci),a przy okazji organizatorzy będą mieli część Twoich pieniędzy (bezzwrotną zaliczkę). Z kolei w przypadku last minute są postawieni niejako pod ścianą. Albo zaoferują komuś nieco taniej wycieczkę, z której zrezygnował ktoś inny, i zarobią, albo nie zarobią wcale. Tak czy owak, Ty płacisz mniej i zyskujesz.

Pamiętaj, by równolegle z zakupem wycieczki nabyć ubezpieczenie turystyczne. Tu także możesz zaoszczędzić, korzystając z internetowej porównywarki ofert: https://kioskpolis.pl/kalkulator-turystyczny/ - wylicz składkę, zobacz zakres ubezpieczenia i nie przepłacaj!

Zalety first minute oraz last minute

Oferty first minute to dobry sposób na wyjazd na tanie wakacje dla osób, które dokładnie wiedzą, kiedy będą miały urlop i na pewno do tego czasu nic się nie zmieni. Oczywiście muszą wziąć pod uwagę wypadki losowe, jednak tych nie jest się w stanie przewidzieć nigdy. W ich komfortowej sytuacji sami mogą wybrać długość pobytu, hotel, udogodnienia, a przede wszystkim lokalizację. Są w stanie bardziej dopasować ofertę do swoich potrzeb, przed wyjazdem zaś na spokojnie załatwić wszystkie dokumenty, spakować się i nabyć niezbędne przedmioty.

Powyższego komfortu nie mają ci, którzy czekają na oferty last minute. Są zdani na to, jakie oferty się pojawią i czy w ogóle. Rzadko trafią na kraj, o którym marzyli. Za to mogą wyjechać z dnia na dzień i bez zmartwień, czy na pewno do rozpoczęcia wycieczki nie wydarzy się nic nieprzewidzianego. Last minute jest więc ofertą idealną dla osób, którzy mają mniej stabilną sytuację w pracy.

Co wybrać: first minute czy last minute?

Jak już na pewno sam wywnioskowałeś, nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od sytuacji życiowej osób, które wybierają się na wycieczkę. First minute wiąże się ze znacznymi up ustami na wszystko: od hotelu, przez przejazdy, po atrakcje na miejscu. Ma się też wówczas większe pole wyboru.

W last minute dostajesz gotowy produkt i albo go chcesz, albo nie. Wbrew pozorom w tym tkwi jego urok. Ta oferta pozwala na spontaniczność i zdanie się na los. Jeśli lubisz odwiedzać zagraniczne kraje bez względu na kierunek, bo po prostu jesteś ciekawy świata, być może takie „prezenty od losu” będą właśnie tym, czemu oddasz serce.

Dodano: 2019-02-04 12:02:00

Komentarze (1)
Anonim
8.04.2019 08:39

Odkąd posiadam rodzinę korzystam z tego typu kalkulatorów i ofert. Przy małym dziecku bardzo ciężko jest zaplanować wakacje ponieważ nigdy nie wiadomo, czy przed samym wyjazdem coś się nie przydarzy, na przykład choroba malucha. Dzięki takim ofertom jak first minute tracę jedynie zaliczkę więc niewiele. Czasem też korzystamy z żoną z ofert last minute. Jeśli oczywiście dziadkowie są skłonni zaopiekować się dzieciakami i dać odetchnąć rodzicom ;)

Dodaj komentarz