Odzież termoaktywna – nie tylko dla sportowych zapaleńców

Odzież termoaktywna to przede wszystkim komfort dzięki temu, że zapewnia ona utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. A komfort cieplny to kluczowa sprawa podczas uprawiania sportu czy różnych aktywności ruchowych na świeżym powietrzu niezależnie od ich zaawansowania czy intensywności. Dlatego też odzież czy bielizna termoaktywna to część garderoby, w którą warto się zaopatrzyć. Dziś takie ubrania są wykonane z najnowocześniejszych materiałów.

Bieliznę termoaktywną czy taką odzież docenią wszyscy ci, dla których podczas uprawiania sportu czy innych aktywności fizycznych ważne są komfort i wygoda. A to pozwala na dłuższe rozkoszowanie się ruchem podczas pobytu na świeżym powietrzu. Odpowiednio dobrana koszulka termoaktywna, bluza czy spodnie przydadzą się zarówno podczas chłodnych pór roku, jak i tych ciepłych. To druga skóra, która nie powoduje otarć i pozostawia nasze ciało gotowe na wiele wyzwań.

Odzież termoaktywna – zalety

Powodów, by wybrać odzież termoaktywną jest dość dużo. Przede wszystkim to materiały, które nie powodują przegrzania ani wychłodzenia organizmu, a utrzymują go w komforcie termicznym niezależnie od naszej aktywności. Nie będzie nam więc straszne wychłodzenie organizmu w niskich temperaturach – zapobieganie utracie ciepła i odprowadzanie wilgoci skutecznie zniweluje ryzyko przeziębienia się. Bielizna termoaktywna pozwoli być nam aktywnymi przez cały rok niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Najważniejsze to wybrać bieliznę termoaktywną, która będzie dopasowana do naszej sylwetki rozmiarem, bo tylko wtedy jako taka będzie znakomicie spełniała swoje funkcje. Jeśli chodzi o materiał, z którego wspomniana odzież jest wykonana, to są najczęściej włókna sztuczne (takie jak poliamid) lub naturalne zwierzęce, czyli takie, które zapewnią nam komfort termiczny. Co ważne dla osób aktywnych fizycznie: odzież termoaktywna niweluje także nieprzyjemne zapachy, które mogą powstać podczas intensywnych treningów.

Odzież termiczna a odzież termoaktywna

Odzież termiczna i bielizna termiczna różnią się od tych termoaktywnych. Podczas gdy ten drugi rodzaj ubrań pełni funkcję izolacyjną od zewnętrznych warunków atmosferycznych i pomaga w utrzymaniu stałej temperatury ciała, odzież termiczna chroni przed chłodem, deszczem czy wiatrem. Czyli mam za zadanie ogrzać ciało. Takie elementy garderoby są wykonane z dość grubych materiałów. Odzież termiczna to kurtki z widstoperami, polary czy też swetry. Nie odprowadzają one wilgoci dlatego też nie są odpowiednie podczas uprawiania sportów.

Dobrze jest czerpać radość z aktywności fizycznej. I podobno nie ma nieodpowiedniej pory roku na ruch, są tylko nieodpowiednie ubrania. Sklep internetowy Berens dzięki swojemu asortymentowi zapewni nam szeroki wybór odzieży termoaktywnej, dzięki której pozostaniemy aktywni i zdrowi przez cały rok.

Dodano: 2021-07-14 15:36:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz