Obozy letnie - przybywa ofert wypoczynku dla dzieci i młodzieży

  • Noclegi
  • Blog
  • Obozy letnie - przybywa ofert wypoczynku dla dzieci i młodzieży

Z roku na rok przybywa ofert wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Są to klasyczne wczasy, jak też kolonie, obozy, czy obozy rodzinne z mamą i tatą. Organizatorzy z roku na rok coraz bardziej prześcigają się w pomysłach, by przekonać klientów, że to właśnie u nich znajdą oferty najlepsze, najbardziej odpowiadające ich potrzebom, nie za drogie, a bardzo wartościowe i na czasie.

Co roku są inne trendy i mody, ale też są elementy stale, zawsze aktualne, zawsze pożądane przez uczestników. Obozy 2019 zapowiadają się niezwykle bogato, z wieloma nowościami. Dotychczasowe oferty przeszły zmiany i nabyły nowych treści i nowości, tak, by klientom się nie znudziły. Dzieci co roku uwielbiają inne bajki, książki lub filmy i życzą sobie, by kolonie odwzorowywały te mody. Zmieniają się też trendy młodzieżowe - wchodzą nowe, modne tematy, wiele dziedzin się poszerza i rozbudowuje. Na przykład kiedyś, lata temu, istniały obozy ogólnoartystyczne, potem podzieliły się na wiele tematyk jak na gitarowe, malarskie, aktorskie, fotograficzne, filmowe, musicalowe, a następnie nawet te tematyki dzielą się na coraz bardziej specjalistyczne dziedziny - na przykład obozy plastyczne podzieliły się już na te o tematyce grafiki i rysunku, takie o tematyce hand made, czy teatralne. Dzisiejsza młodzież ma często bardzo sprecyzowane zainteresowania, dlatego obozy 2019 również wychodzą na przeciw tym oczekiwaniom - dzieci mogą wybierać i przebierać w dziesiątkach, a nawet setkach tematów, często wybór jest już tak szeroki i atrakcyjny, że klienci mają problem z wyborem, a sami uczestnicy - ze znalezieniem kolegów na wyjazd (bo przecież rzadko zdarza się, by dwie koleżanki interesowały się obie na przykład weterynarią).

Są więc obozy 2019 psychologiczne, LARP-owo aktorskie, obozy gier planszowych, RPG, musicalowe, taneczne, komiksowe, japońskie, filmowe, telewizyjne, a nawet serialowe. O klasycznych obozach sportowych nie wspominając, bo przecież cały czas istnieją i one - koszykarskie, siatkarskie, piłkarskie, obozy sportów drużynowych, obozy typu sport-mix, czyli ogólnosportowe, a także pływackie, konne, wspinaczkowe, nurkowe, żeglarskie, rowerowe, czy kajakowe. Wśród obozów sportowych nowościami są wyjazdy o tematyce crossfit, czyli z treningami wytrzymałościowymi, czy obozy z hulajnogą, rolkami czy deskorolką. Są też wyjazdy wspinaczkowe, windsurfingowe, kitesurfingowe, czy dla kulturystów. Od kilku sezonów realizowany jest dla nastolatków też obóz parkour. Od zawsze modne są obozy taneczne, biegowe, a zimą narciarskie, snowboardowe i łyżwiarskie. Co ciekawe, klienci chętnie wybierają też tematyki mix, czyli połączenia różnych dziedzin. Można tu wymienić na przykład obóz survivalowo - paintballowy, artystyczno-chilloutowy, czy obóz muzyczno - plastyczny dla dzieci. Jeśli chodzi o najmłodszych, obozy 2019 nie różnią się zbytnio od corocznych ofert - nadal królują wyjazdy z fabułą, czyli pirackie, detektywistyczne, Indiana Jones, survivalowe z Minecfraftem, czy obozy rycerzy Jedi. Nowością jest obóz z Pippi czy wyjazd z Panem Kleksem. Dla najmłodszych rodzice mogą wybrać kolonię smyka lub kolonię u babci Maliny, a także wiele ofert opisanych jako “moje pierwsze kolonie”, gdzie grupy są kameralne, panie-ciocie nastawione na opiekę nad maluszkami, a obiekty dostosowane do małych dzieci.

Jeśli chodzi o czas rezerwacji kolonii, należy zgłaszać się jak najwcześniej, gdyż zawsze decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona (niektóre tematyki kolonii mają bowiem nawet tylko 10 miejsc). Do lamusa odeszły już masowe kolonie dla setek dzieci w jednym miejscu - jest to niekomfortowe i takie wyjazdy bardzo tracą na jakości. Dlatego obecnie najlepsi organizatorzy starają się tworzyć obozy trzydziestoosobowe czy pięćdziesięcioosobowe, a nie jak kiedyś, trzystuosobowe. Na tych kameralnych koloniach dzieci czują się lepiej, bezpieczniej, nie są anonimowe, łatwiej im się zintegrować i poznać. Dzięki temu zajęcia i wycieczki są przyjemniejsze, a tęsknota nie występuje tak często. Wśród obozów 2019 jest do wyboru bardzo wiele kameralnych wyjazdów, a jeśli macie co tego wątpliwości przy oglądaniu danej oferty, to po prostu zapytajcie organizatora o ogólną liczbę uczestników na całym wyjeździe. Warto też popatrzeć jak liczne są pokoje, w których przebywać będą dzieci oraz czy posiadają one łazienkę. Zwykle łazienka na korytarzu nie przeszkadza dzieciom, ale jednak rodzice zdecydowanie wybierają zwłaszcza takie oferty. Nie jest jednak dobrze, gdy na jedną łazienkę przypada sześcioro lub więcej dzieci, bo wówczas grupie trudno jest o czasie się przygotować na zajęcia, czy umyć się rano i wieczorem. Jednak zdecydowana większość ofert na rynku to obozy mieszczące się w ładnych ośrodkach i pensjonatach, z nowoczesnymi łazienkami i wieloma udogodnieniami.

Obozy 2019 zbliżają się wielkimi krokami, już niedługo słońce będzie świecić od rana do wieczora, a nasze pociechy zaczną pakować się na wakacje - ładne miesiące wiosenne miną szybko, więc najwyższa pora na rezerwację. Oferty obozów są tak różnorodne, że naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie, a coraz więcej polskich rodzin może już sobie pozwolić na takie wydatki. Coraz więcej dzieci wyjeżdża w lato nie na jeden, ale na dwa lub trzy obozy. Jednak chociaż ten jeden zorganizowany wyjazd jest bardzo potrzebny wszystkim dzieciom i młodzieży, aby mogły się odstresować, nauczyć się samodzielności, poznać nowych ludzi i zwiedzić nowe miejsca. Nie żałujmy więc pieniędzy na wyjazd syna czy córki - te doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju, nie da się ich potem nadrobić. Również konieczność zmiany otoczenia i aktywnego wypoczynku jest bardzo ważna i trzeba dzieciom to zapewnić, aby mogły się dobrze rozwijać, oswajać z nowymi sytuacjami i pobytem poza domem, a także podejmować nowe wyzwania. Lato czeka - niedługo wyruszamy na wakacje - warto przejrzeć ofertę obozy 2019 i wybrać coś dla swoich dzieci, zanim skończą się miejsca na koloniach.

Artykuł stworzony przez serwis kogis.pl

Dodano: 2019-03-28 14:04:00

Komentarze (1)
Anonim
3.04.2019 12:51

To prawda, mój syn również często zmienia zainteresowania :) Rok temu wybrał się na obóz sportowy oraz obóz-kurs kitesurfingowy. W tym roku planuje postawić na nieco spokojniejsze zajęcia i, mimo zeszłorocznego zainteresowania sportem i wyjazdami z tym związanymi, wybrał obóz artystyczny z ukierunkowaniem na malarstwo. Cieszę się więc, że młodzi ludzie mają szansę na spróbowanie swoich sił w wielu dziedzinach zanim wybiorą swoją ścieżkę życiową. Takie obozy są bardzo przydatne. Warto inwestować w nasze dzieci. W końcu są przyszłością.

Dodaj komentarz