O Pobierowie i dostępnej nad morzem odnowie biologicznej SPA & Wellness

Prażące słońce, przyjemny szum bałtyckich fal, piaszczyste plaże, a nade wszystko rześkie, odczuwalnie czystsze niż w większości pozostałych regionów Polski powietrze. Oto najważniejsze powody, dla których letnie wczasy nad morzem cieszą się tak dużą popularnością wśród krajowych turystów. Jednak takie miejscowości jak Pobierowo na zachodniopomorskim Wybrzeżu Rewalskim mają szereg innych atutów, którymi zachęcają do przyjazdu. Jednym z najmocniejszych z nich będą SPA & Wellness, oferujące wysoce profesjonalną odnowę biologiczną.

Kiedyś, w naprawdę zamierzchłej przeszłości wypoczynkowo-rekreacyjne wypady nad morze opierały się o właściwości lokalnego mikroklimatu. Jod i inne składniki mineralne aerozolu morskiego, witamina D wytwarzana przy przebywaniu na słońcu, aura zachęcająca do wzmożonej aktywności fizycznej - tego rodzaju sprawy. Tymczasem wraz z wysoce wyspecjalizowaną odnową biologiczną w Pobierowie turyści zyskali zupełnie nowe możliwości. A ściślej rzecz ujmując, to razem ze SPA pojawiła się sposobność do zaznania naprawdę przyjemnego, a przy tym naprawdę ekspresowo regenerującego relaksu. Jak widać postępy nauki przynoszą bardzo wymierne korzyści nawet w tak prozaicznych wydawałoby się dziedzinach, jak odpoczynek.

W końcu bez rzetelnych badań nad ciałem i całą fizjologią człowieka nie byłoby możliwe opracowanie skutecznych procedur odnowy biologicznej, które są w stanie postawić na nogi nawet ekstremalnie przemęczone osoby. Klasyczne SPA zdają się mieć sporo wspólnego z uzdrowiskowymi sanatoriami, ale jest kilka zasadniczych różnic. Przede wszystkim otoczka masaży, kąpieli, okładów i innych zabiegów, którą można określić bardziej jako luksusowe usługi i iście królewskie traktowanie gości, a nie korzystanie z dyskusyjnej jakości służby zdrowia. Dlatego też wybierając się do Pobierowa na taki wyjątkowy turnus nad morze można oczekiwać wszystkiego, co tylko najlepsze. Rzecz jasna za takie rarytasy turystyki przyjdzie zapłacić stosowną cenę. Czyli będzie drogo.

Koszt pobytu z pakietem SPA w dysponujących naprawdę zaawansowanymi standardami hotelach czy pensjonatach spokojnie dobija do poziomu ponad 100 złotych od osoby za dobę. A następnie przebija go kilkukrotnie. Co wcale nie oznacza, że turyści dysponujący mniejszymi funduszami mogą całkowicie zapomnieć o odnowie biologicznej. Nad morzem w Pobierowie działa parę obiektów, które swoje strefy relaksu udostępniają wszystkim chętnym. Po prostu za zabiegi goście z zewnątrz płacą więcej (niż klienci dopłacają do podstawowej oferty),muszą też umówić termin z pewnym wyprzedzeniem. Czyli można sobie zmiksować tanie noclegi w jednym ośrodku i zafundować sobie nieco luksusu w drugim. Byle tylko kieszonkowego na wczasy wystarczyło.

Takie wybory zapewne staną się wśród turystów odwiedzających Pobierowo jeszcze częstsze, kiedy już w miejscowości powstanie i zostanie oddany do użytku bodaj największy hotel w Polsce. Taki moloch bez rozbudowanego, nowoczesnego salonu SPA & Wellness po prostu się nie obejdzie. Tym samym odnowa biologiczna nad morzem wejdzie na nowy, wyższy poziom.

Dodano: 2017-11-08 13:01:00

Komentarze (1)
Anonim
8.11.2017 15:46

Ja tam się wprawdzie kompletnie nie znam na tajnikach anatomii i biologii, ale coś mi się wydaje że cała ta odnowa biologiczna - przynajmniej w wersji dostępnej dla szarego Polaka - to w większości przypadków taki pic na wodę, efekt placebo. Jak ktoś ma głęboko zakorzenione w świadomości przekonanie, że jadąc do Pobierowa do SPA nad morzem odpocznie o wiele lepiej niż zazwyczaj, to rzeczywiście wracając do domu poczuje się nadzwyczaj zrelaksowany. A jaki będzie faktyczny stan organizmu, to już insza inszość.

Dodaj komentarz