Nigdzie nie będzie tak jak w Sarbinowie - przegląd okazji do wyjazdu

Zachodniopomorskie Sarbinowo to mała nadmorska wieś, licząca niewiele ponad pół tysiąca stałych mieszkańców. Pomimo dość niepozornej charakterystyki, jest to jeden z ciekawszych kurortów turystycznych na naszym bałtyckim wybrzeżu. Kiedy najlepiej będzie to sprawdzić? Praktycznie o dowolnej porze, kiedy tylko wypadnie dogodny dla parodniowego wyjazdu termin. Grono takich okazji jest całkiem pokaźne.

Weekend we dwoje w Sarbinowie - zestaw “cudowne pejzaże + zaciszny zakątek” to sprawdzona recepta na nastrojowy weekend tylko we dwoje. I oczywiście Sarbinowo, położone w obszarze chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, spełnia ten warunek w całej rozciągłości. A poza tym na dwoje zakochanych czeka w Sarbinowie i okolicach sporo innych atrakcji, jak dobrzyckie Ogrody Hortulus. Weekend we dwoje to idealna sposobność, aby poprzechadzać się po plaży i udać na zabiegi SPA specjalnie dla par.

Odnowa biologiczna w Sarbinowie - tak zwane “ładowanie akumulatorów” to często jedyny sensowny sposób na to, aby zaraz nie wylądować w szpitalu z poważniejszym uszczerbkiem na zdrowiu. Odnowa biologiczna wręcz służy dokładnie temu, aby być jak najdalej od bliskich kontaktów z polską służbą zdrowia. I nawet niewielkie Sarbinowo jest w stanie zaoferować parę interesujących rzeczy w tym zakresie. W końcu wszelkiego typu ośrodki SPA z mniej lub bardziej rozbudowanym zapleczem do odnowy biologicznej są coraz powszechniejsze, więc i w Sarbinowie powstają takie obiekty wypoczynkowe i rehabilitacyjne.

Sylwester w Sarbinowie - zabawa w tłumie innych ludzi na miejskim rynku albo w dużym klubie nie zawsze jest takim sylwestrem, o jakim się marzy. Niektórzy wolą bardziej kameralne imprezy, a można powiedzieć że dla Sarbinowa to wręcz znak firmowy. Chociaż parę głośniejszych, huczniejszych miejsc w sylwestra też się tutaj znajdzie. Podstawowym atutem pobytu w Sarbinowie na Nowy Rok jest możliwość połączenia dobrej zabawy z kilkoma dobami czystego relaksu.

Boże Narodzenie w Sarbinowie - prawdziwa gwiazdka z nieba dla tych, którzy na święta już nie wyrabiają z tymi wszystkimi porządkami, dwunastoma potrawami i Bóg wie czym jeszcze. Przyjeżdżając do Sarbinowa na Boże Narodzenie praktycznie wszystko dostaje się podane na tacy. A to z kolei daje bezcenny czas na zasłużony i niezbędny wypoczynek. Poza tym - w czasie Bożego Narodzenia Sarbinowo wygląda przepięknie, dzięki czemu świąteczne spacery mają zwiększone walory zarówno zdrowotne, jak i estetyczne.

Andrzejki w Sarbinowie - przepełniona magią noc stanowi solidny pretekst do tego, żeby wyskoczyć na parę dni nad morze, a Sarbinowo jest tutaj jak znalazł. Rzecz jasna gwoździem programu pobytu na andrzejki powinna być dobra zabawa, z kilkoma albo nawet kilkunastoma różnymi wróżbami (potraktowanymi wybitnie ludycznie) jako punktem bezdyskusyjnie obowiązkowym. Poza tym andrzejki w Sarbinowie mają stricte rekreacyjny charakter, w czym największą rolę odgrywają morze, plaże oraz miejscowe ośrodki SPA.

Boże Ciało w Sarbinowie - niezwykle kusząca zapowiedź lata w ostatni długi weekend przed wakacjami. Tym właśnie jest Sarbinowo dla turysty w okresie Bożego Ciała. A skoro do szczytu sezonu jest już niedaleko, to w tym czasie przyjezdni mogą liczyć na praktycznie wszystkie atrakcje, jakie tylko są w okolicy. A tych w Sarbinowie i pobliskich miejscowościach nad Morzem Bałtyckim jest całkiem sporo. Znaczną popularnością na Boże Ciało cieszą się m.in. parki linowe, ośrodki jazdy konnej, latarnia morska w Gąskach, Ogrody Hortulus w Dobrzycy, zrekonstruowane grodzisko słowiańskie w Mielnie i wiele, wiele innych miejscówek.

Weekend majowy w Sarbinowie - czyli grill i słodkie lenistwo… a może wręcz przeciwnie? W Sarbinowie wariantów na spędzenie majówki jest bez liku i każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Długi weekend majowy na sportowo (konie, rowery, piesze wędrówki),nastawiony na zwiedzanie (dawna zabudowa, kościół Wniebowzięcia NMP, Pałac Morski i latarnia morska z Gąsek, prastare dęby pod Ustroniem Morskim, militarystyczne muzea Kołobrzegu),gwarantujący nietuzinkowy relaks (dwa jakże różne Ogrody Hortulus)... A to tylko niewielka część opcji dostępnych na długi weekend w maju w Sarbinowie.

Wielkanoc w Sarbinowie - święta w wersji turystycznej nad morzem mają co najmniej jedną zaletę, której Wielkanoc w domu nigdy nie osiągnie: brak konieczności (praktycznej i/lub moralnej) męczenia się z przygotowaniami. W Sarbinowie wszyscy turyści przyjeżdżają na gotowe - owszem, za pieniądze, ale to przecież po prostu kolejna usługa. Taka, która pozwala spędzić Wielkanoc na jakże przydatnym odpoczynku i razem z najbliższą rodziną, zamiast z mopem i garami. O plusach zmiany klimatu na parę dni już się nie rozwodząc zanadto.

Walentynki w Sarbinowie - mała, aczkolwiek bardzo konkretna pokusa dla zakochanych par, aby swoje święto spędzić nad morzem. Jeśli chodzi o romantyczną scenerię, to Sarbinowo zdaje egzamin choćby dzięki pozostałościom po zabudowie z przełomu XIX i XX w. oraz wspaniałym, objętym ochroną prawną krajobrazom. A jeśli chodzi o inne atrakcje na walentynki, to najlepiej chyba będzie przejrzeć konkretne oferty obiektów turystyczno-noclegowych. Gry terenowe na plaży, masaże i inne zabiegi SPA, nastrojowe wieczorki taneczne… i ewentualnie zabytkowy kościół Wniebowzięcia NMP na szybki ślub dla tych, którym św. Walenty pobłogosławił szczególnie mocno ;).

Ferie zimowe w Sarbinowie - niby śnieg i ujemne temperatury nie sprzyjają relaksowaniu się nad morzem, ale warto wpaść do Sarbinowa na zimowe ferie i przekonać się, że to nie jest tak do końca. Wystarczy jedynie lubić długie spacery, ostry - i zdrowy! - morski klimat, nadzwyczaj malownicze krajobrazy oraz spokojne, zaciszne zakątki. Takimi feriami zimowymi w Sarbinowie nie ma co gardzić z samego założenia, znalezienie pozytywnych opinii na temat takich turnusów będzie stosunkowo łatwe i szybkie do zrobienia.

Dzień Kobiet w Sarbinowie - święto wszystkich pań to solidny pretekst do tego, aby na te parę dni wyskoczyć nad morze i przyjemnie spędzić czas. W Sarbinowie okolicznościowy turnus na Dzień Kobiet może się wiązać z kilkoma interesującymi atrakcjami i dodatkami. Za te pierwsze odpowiada głównie natura, a za drugie infrastruktura. Odpowiednio chodzi o przechadzki wzdłuż plaży i podziwianie krajobrazów (wspaniale uspokajają),a także oferty specjalne na Dzień Kobiet. W skład tego rodzaju pakietów mogą wchodzić m.in. zabiegi urodowe i pielęgnacyjne, prelekcje i spotkania, imprezy muzyczno-taneczne, wycieczki po Sarbinowie i inne ciekawostki.

Wakacje w Sarbinowie - czerwiec, lipiec i sierpień to w miejscowościach nadmorskich istny raj dla wszelkiego sortu wczasowiczów. Sarbinowo w okresie wakacyjnym to niebywale atrakcyjne miejsce, naturalnie w pierwszej kolejności za sprawą pięknej, piaszczystej plaży i bałtyckich kąpielisk. Oczywiście w wakacje kurort wzbogaca się o liczne atrakcje sezonowe, umilające czas urlopowiczom. Poza tym w pobliżu Sarbinowa znajdują się takie miejscówki jak nadbrzeżna promenada, latarnia morska, grodzisko słowiańskie z wakacyjnymi warsztatami żywej archeologii, baśniowe wprost Ogrody Hortulus i wiele innych, równie interesujących miejsc. Wakacje w Sarbinowie są pełne rozmaitych atrakcji, dla każdego coś fajnego.

Jesień w Sarbinowie - zaraz po wakacjach Sarbinowo wciąż pozostaje całkiem atrakcyjnym kurortem dla turystów spragnionych wypoczynku (i przygód). Jesień po szczycie sezonu zwykle wiąże się też z zasadniczym spadkiem cen wszelakich, więc pod względem finansowym to wyjątkowo kusząca propozycja. Jesienią w Sarbinowie nieco mniej zapłaci się za noclegi, posiłki, bilety wstępu… razem uzbiera się z tego konkretna sumka. A jeśli jeszcze na jesieni nad morzem dopisze pogoda, to już jesienny turnus w Sarbinowie da pełnię szczęścia.

Weekend listopadowy w Sarbinowie - przy sprzyjającym kalendarzu mogą być albo dwa, albo i jeden wyjątkowo długi. Wyjazd nad morze do Sarbinowa w listopadzie przypadnie do gustu głównie tym, którzy lubią spacery po opustoszałych plażach i przebywanie jak najdalej od nowoczesnej, hałaśliwej i pędzącej na złamanie karku cywilizacji. Listopadowy weekend w Sarbinowie znakomicie sprawdzi się jako skuteczny sposób na psychiczny reset i odrobina odpoczynku w bardzo sprzyjającym zdrowiu i kondycji klimacie.

Galeria
Dodano: 2017-06-28 09:01:00

Komentarze (3)
Anonim
27.07.2017 08:26

Świetne ujęcie z lotu ptaka, tj. drona w galerii - szkoda, że tylko jedno. A co do samego Sarbinowa, to jakoś nigdy wcześniej nie przyszło mi na myśl, żeby tu przyjeżdżać w jakimkolwiek innym czasie niż lato i wakacje. Może ktoś ma własne doświadczenia z takich "innych" wyjazdów i mógłby się podzielić swoimi wrażeniami?

Anonim
29.09.2017 15:45

Mała nadmorska miejscowość, a raczej wieś. Dla osób szukających nad morzem wyłącznie wypoczynku będzie jak znalazł.

Anonim
30.04.2021 18:28

Jesienią w Sarbinowie jeszcze nie byłem, ale teraz stwierdzam, że koniecznie muszę pojechać!

Dodaj komentarz