Niezapomniana przygoda na Alasce – kiedy odwiedzić to miejsce i co warto jeszcze zobaczyć przy okazji pobytu w USA?

  • Noclegi
  • Blog
  • Niezapomniana przygoda na Alasce – kiedy odwiedzić to miejsce i co warto jeszcze zobaczyć przy okazji pobytu w USA?

Stany Zjednoczone są olbrzymim krajem i mają wiele pomników przyrody na swoim terytorium. Zobaczyć wszystko w jednej wycieczce jest niemożliwe, dlatego przybliżymy podróż na Alaskę i kilka innych wybranych miejsc.

Zanim zrobi się pierwsze kroki w celu wyjechania na Alaskę, warto nieco ją poznać. Nazwa stanu podchodzi od słowa „Alyeska” z języka aleuckiego i oznacza „Great Land”, czyli „Wspaniały Ląd”. Alaska liczy sobie 737 625 mieszkańców zamieszkałych na terenie pięciokrotnie większym od całej Polski. Jest to miejsce położone z dala od reszty USA. Epatuje dziką przyrodą i surowym klimatem. Tak, stolicą jest Juneau, mimo że nie jest to największe miasto Alaski. Za to nieformalną stolicą i największym miastem Alaski jest Anchorage, które skupia ok. 40% mieszkańców całego stanu. Oczywiście USA to nie tylko Alaska, ale również wiele innych ciekawych miejsc.

Kiedy warto odwiedzić Alaskę i co można na niej zobaczyć?
Jednym z obleganych niewątpliwie terminów, jeśli mowa o wycieczkach na Alaskę jest lipiec i sierpień ze względu na porę letnią. Nie wolno zapominać jednak o czerwcu, kiedy sezon nie jest jeszcze w pełni, a dni na Alasce są długie i umożliwiają maksymalną radość ze zwiedzania.
We wskazanym okresie działa pełną już parą Park Narodowy Denali, gdzie w trakcie rejsów jest szansa na zobaczyć wiele gatunków dzikich zwierząt. Czerwiec jest również dobrą porą, ponieważ temperatury są przyjazne lub wysokie i trwa wtedy dzień polarny.
Na Alasce zobaczyć w pełnej krasie można również inne atrakcje typu zorza polarna, ale najlepiej w okresie od września do kwietnia. Aby wybrać się na Alaskę o dowolnej porze, warto skorzystać z wycieczki premium USA.

Co jeszcze warto zobaczyć w USA?
Na to pytanie jest wiele odpowiedzi, ale koniecznie zobaczyć należy gejzer w Yellowstone. Jest on największym gejzerem w Stanach zjednoczonych i trzecim pod względem wielkości na świecie. Kolejnym miejscem godnym uwagi jest Park Narodowy Sekwoi znajdujący się w Kalifornii. Gigantyczne drzewa sprawiają, że człowiek, który z nimi nie miał nigdy styczności, czuje się naprawdę bardzo mały.
Warto również dotrzeć do Cape Perpetua na godzinę przed przypływem albo na godzinę po przypływie, ponieważ będzie można zobaczyć widowisko w Studni Thora. Pięknie położony wodospad na oceanie jest ujmujący i niebezpieczny, dlatego można go oglądać wyłącznie ze znacznej odległości. Co jeszcze warto zobaczyć w USA? Sprawdź polski przewodnik USA
Znaleźć w nim można jeszcze więcej opisanych atrakcji oraz możliwość rezerwacji czy podróży w wybrane przez siebie miejsce.  Czy warto zacząć zwiedzanie USA od Alaski? Jeśli się jest miłośnikiem dzikiej przyrody to zdecydowanie tak.

Dodano: 2019-11-22 14:00:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz