Niebywała atrakcja w sam raz na wczasy w Pobierowie

Pobierowo położone na skraju malowniczego Wybrzeża Rewalskiego w sezonie letnim zachęca turystów do przyjazdu najróżniejszymi, szeroko polecanymi atrakcjami. Wszelako żadna z nich nie może się mierzyć z Parkiem Miniatur i Kolejek - to położony w niedalekim Dziwnowie park rozrywkowo-edukacyjny. Niebezpodstawnie mieniący się najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcją na wybrzeżu.

Czy te przechwałki są poparte racjonalnymi argumentami? Naszym zdaniem, a także w opinii przeważającej części tłumnie odwiedzających obiekt gości - jak najbardziej tak! Dziwnowski Park Miniatur i Kolejek z całą odpowiedzialnością możemy zaliczyć do najciekawszych atrakcji, jakie warto odwiedzić w trakcie wypoczynku w Pobierowie. Podróż samochodem potrwa mniej więcej kwadrans (~15 km),a należy pojechać prosto drogą na Międzyzdroje. Park znajduje się niedaleko na lewo za charakterystycznym mostem, przy ul. Marynarki Wojennej.

Atrakcje dla zielonych szkół

Grupy zorganizowane z Pobierowa mają szczególnie dużo powodów, aby wybrać się na taką wycieczkę do Dziwnowa. Kolonie w parku są szczególnie mile widziane, o czym najlepiej świadczy rozbudowana oferta atrakcji dla grup (nie tylko młodzieżowych). Poza standardowo dostępnymi rzeczami - o których niżej - można spróbować swoich sił w modelarstwie, obejrzeć niestandardowe pokazy artystyczne czy wziąć udział we wciągających grach i zabawach.

Atrakcje dla dzieci

Tutaj bez wątpienia numerem jeden będzie kolejka parkowa - czyli pociąg pasażerski w wersji mocno zminiaturyzowanej, którym wszyscy chętni mogą się przejechać po kilkusetmetrowej trasie - z fajnymi dodatkami w postaci dymu z komina lokomotywy i oprawy dźwiękowej. Do tego unowocześniony plac zabaw, przepyszne lody i gofry, a także dwie największe atrakcje dla rodzin z dziećmi w Parku Miniatur i Kolejek.

Atrakcje dla dorosłych

Po pierwsze - fantastyczna makieta kolejowa. Z ponad 1000-metrowym torowiskiem, kilkudziesięcioma różnymi składami (z czego jednocześnie może jeździć kilkanaście) i pełną dbałością o detale takie jak dworce, szlabany czy figurki pasażerów. Ileż osób marzyło o czymś takim dzieciństwie? Druga z bomb to odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach latarnie z polskiego wybrzeża, do których ostatnio zaczęły dołączać modele innych zabytków. Każda z konstrukcji jest szczegółowo opisana, a przewodnicy nie stronią od wszelkich ciekawostek.


Więcej szczegółów i informacji znajduje się na stronie internetowej - Park Miniatur i Kolejek Dziwnów.

Dodano: 2017-06-14 14:38:00

Komentarze (1)
Anonim
26.08.2021 15:50

Fajna kolejka, na pewno duzo frajdy dla dzieciaków, wiadomo czy nadal czynna?

Dodaj komentarz