Nie zamykaj się w kuchni - spędź Święta Wielkanocne nad jeziorem

Teoretycznie Wielkanoc to najważniejsze chrześcijańskie święto i doskonała okazja, aby spędzić trochę czasu z najbliższą rodziną oraz odpocząć od codziennych obowiązków. Niestety wielkanocna rzeczywistość często wygląda tak, że długie godziny schodzą na domowych porządkach, gorączkowych zakupach i szykowaniu świątecznych przysmaków w kuchni. Aby święta wyglądały jak należy, warto w tym czasie wyjechać nad jezioro, choćby na Mazury.

Decydując się na małe, świąteczne wczasy, znika przeważająca większość rzeczy, które zaprzątają głowę w domu. Przygotowanie Wielkanocy leży już w gestii wybranego obiektu noclegowego, Ty przyjeżdżasz na gotowe. Zaoszczędzony w ten sposób czas przeznaczasz na to, co w takich chwilach jest Twoim zdaniem najważniejsze. A nad jeziorem na wielkanocnych turystów czeka całkiem sporo interesujących propozycji.

Rzecz jasna najszerszy zestaw świątecznych atrakcji wczasowicze mają na Mazurach. Na Wielkanoc pływa już część białej floty rejsowej, niektóre akweny zwykle są przynajmniej częściowo udostępnione do amatorskiej żeglugi, a przecież są jeszcze rozmaite trasy turystyczne przez co bardziej interesujące rezerwaty przyrody, szlaki konne i rowerowe, regionalne muzea, mniej lub bardziej wiekowe zabytki… To o wiele bardziej intrygująca perspektywa, niż usilnie uprzejme pogawędki przy stole czy wielkanocny maraton filmowy w telewizji, czyż nie?

Wyjątkowo kusząco na święta wielkanocne nad jeziorem wypada opcja zresetowania umysłu i zrelaksowania całego ciała. Właśnie takie przyjemności związane są z tym, co przyjęło się określać mianem filozofii SPA & Wellness: masaże i inne zabiegi pielęgnacyjne, aktywny wypoczynek, dbanie o kondycję fizyczną i sylwetkę, troska o wygląd, czerpanie z życia pełnymi garściami. Być może i Wielkanoc w takim stylu będzie cokolwiek kosztowna, jednak z uwagi na późniejsze korzyści zdrowotne i dobre samopoczucie zwróci się po wielokroć.

Dodano: 2017-06-06 14:19:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz